(Çimento ve Beton Dünyası)’nın 135. SAYISI Çıktı!

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği tarafından iki ayda bir Türkçe ve İngilizce yayınlanan Çimento ve Beton Dünyası’nın 135. sayısı çıktı. 

Derginin bu sayısında:

  • Çimento Sektöründe Endüstri 4.0 ve Dijitalizasyon Semineri
  • TÇMB 3. Uluslararası Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı’nda
  • Çimento Fabrikası: Çimko Çimento Beton A.Ş Narlı Çimento Fabrikası
  • AR-GE Enstitüsü: MIT Beton Sürdürülebilirlik Merkezinde Yapılan Yol Üstyapısı Ekonomisi Çalışmalarının İncelenmesi başlıklı haberleri ve
  • Çimento Sektör haberlerini bulabilirsiniz.
Çimento Beton Dünyası Dergisi’nin 135. Sayısına e-Dergi olarak ulaşmak için: http://tcma.ebrosur.net/cvbd/135/

 


Çimento ve Beton Dünyası:
“Çimento ve Beton Dünyası –Cement and Concrete World” , Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nin yayın organıdır. 

Mayıs 1963 ayından Çimento Bülteni adı ile yayınlamaya başlamış, 1980’de bir yıl ara vermiştir. 1981 yılında yeni bir formatta 1000 adet baskısı ile  yeniden aylık yayın hayatına başlayan bülten 1995 yılına kadar ara vermeden  yayınını sürdürmüştür. 

1995 yılında Haziran sayısı ile renkli baskıya geçen yayın bu tarihte “Çimento ve Beton Dünyası” adını alarak 2 ayda bir olmak üzere bir müddet 1500 adet olarak basılmıştır.

Halen iki ayda bir ve 4500 adet olarak, Türkçe ve İngilizce yayınlanan dergide çimento ve beton sektörlerini ilgilendiren hakemli bilimsel makalelere, teknik notlara, Birliğin çeşitli faaliyetleri ile ilgili haberlere, ürün ve hizmet reklamlarına yer verilmektedir. 

Dergi yurt içinde çimento ile iştigal eden kişi ve kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşları, Üniversiteler, Belediyeler, Birlikler ve derneklere, yurt dışında da başta Türki Cumhuriyetler ve Arap Çimento Birliğine üye ülkelere, Amerika, Japonya, Avrupa  vb. çeşitli ülkelerdeki kişi ve kuruluşlara gönderilmektedir. 

Dergideki bilimsel yazılar, uluslararası indeks servisi olan “Chemical Abstracts” ve EBSCO’nun Bussiness Source Corporate Plus veri tabanı tarafından taranarak uluslararası erişime sunulmaktadır.