(Koleksiyon)’a (Design Week Turkey)’den “İYİ TASARIMÖdülü!

Maral Aydınlatma

Yaşam alanlarına sunduğu estetik bakış açısı ve ergonomi ile tasarım dünyasını etkisi altına alan Koleksiyon, “Maral Aydınlatma” ürünü ile Design Week Turkey’den “İyi Tasarım” ödülüyle döndü. “Tasarım Ekosistemi” ana temasıyla düzenlenen Design Week Turkey’de Koleksiyon Tasarım ve Marka Direktörü Koray Malhan konuşmacı olarak yer alırken, Koleksiyon’un kurucusu Yüksek Mimar Faruk Malhan ise Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri kapsamında Onur Ödülü’ne layık görüldü.

T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından tasarım kültürü oluşturmak ve Türkiye’deki tasarımcıları dünyaya tanıtmak amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen Design Week Turkey 2018 gerçekleşti. Yüksek kaliteyi zarif tasarımlarla birleştiren Koleksiyon, “Türk Tasarımının Genetik Kodları” sergisinde “Tigris” vazo, “Abbara” küpe, “Müdanasız”, “Suva Madalyon”, “Miras Mimari Kemer”, “Miras Antik Akbaba” ürünleriyle yer aldı.

Türkiye’nin en değerli tasarım fikirlerinin konuşulduğu ve küratörlüğünü Erdem Akan’ın üsttlendiği  Design Week Turkey “Trend Alanında” yine Koleksiyon’un en çok satış yapan modellerinden  “Kor” aydınlatma, “Marrakech” sehpa, “Boccaporto” oturma ve çalışma ünitesi ile “Arşimet” dolap sergilendi.

Koleksiyon Tasarım ve Marka Direktörü Koray Malhan Design Week Turkey açılış gününde “Tasarım Ekonomisi İnşa Etmek” konulu panelde konuşmacı olarak yer alırken Faruk Malhan tasarımı “Maral Aydınlatma” ise aynı gece düzenlen “İyi Tasarım” ödülüne layık görüldü.

Faruk Malhan’a Onur Ödülü

Türkiye’nin tasarımla markalaşmasına katkı sağlamak amacıyla bu yıl 7.’si düzenlenen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde Türkiye’yi yurt içi ve yurt dışında başarıyla temsil eden ve tasarım kültürün yaygınlaşmasına katkı sağlayan duayen tasarımcılara plaket verildi. Koleksiyon’un kurucusu Yüksek Mimar Faruk Malhan bu kapsamda Onur Ödülü’ne layık görüldü.


Koleksiyon:
Mimar Faruk Malhan tarafından 1972 yılında Ankara’da kurulan Koleksiyon mobilyadan cam, porselen ve tekstil ürünlerine oldukça zengin bir ürün gamını tam 40 yılı aşkın süredir tüketicilerin beğeni ve hizmetine sunmaktadır. Koleksiyon, 1988 yılından bugüne Tekirdağ’da 86 bin metrekarelik alanda kurulu kapasitesi ile ev ve ofis mobilyası üretimi yaparak İngiltere’den New York’a dünyanın 20’yi aşkın uluslararası noktasında faaliyet göstermektedir. Yeni düşünce, yeni standart ve yeni tasarım kavramlarını sentezleyen yüksek kalitede mobilya tasarımı anlayışıyla, endüstri ürünlerinden çok, düş ve düşüncelerin ürünlerini yaratmaya çalışan Koleksiyon’un çalışma kültürü üzerine odaklanan yenilikçi konseptleri sayesinde Türkiye ve dünyada birçok büyük şirket ofislerinde Koleksiyon Mobilya ürünlerine yer vermektedir. Ev mobilyasındaki yeni yaşam alanı kurgusu ile de dikkat çeken Koleksiyon hakkında detaylı bilgiye www.koleksiyon.com.tr’den ulaşılabilir.