(Bostik) Anında Yapıştırıcılar Konusunda UZMANLAŞMIŞ (Afinitica)’yı SATIN ALDI

Arkema, mühendislik yapıştırıcılarında, anında yapıştırıcılar konusunda uzmanlaşmış bir İspanyol şirketi olan Afinitica’nın satın alınmasıyla genişliyor. Afinitica, aynı zamanda siyanoakrilat uzmanı olarak da biliniyor. Bu satın alma, Bostik’in elektronik ve tıbbi ekipman gibi güçlü pazarlar ile dayanıklı tüketim malzemeleri imalat ve uygulamalarında kullanılan yapıştırıcılarda kuvvetli bir pozisyon geliştirmesini sağlayacak.

 Afinitica, anlık mühendislik yapıştırıcılarının formülasyonunda kullanılan siyanoakrilat monomerlere yönelik oldukça yenilikçi bir üretim süreci geliştirip, patentini aldı. Bu süreçle geleneksel siyanoakrilatlardan daha geniş bir uygulama alanı elde ediliyor. Afinitica tarafından formüle edilen yeni yapıştırıcılar, her türlü yüzey ve malzeme (metal, ahşap, seramik, plastik, vb.) üzerinde kullanılabiliyor. Çeşitli avantajlar sunan ve kokusuz olan bu yapıştırıcılar yüzeyleri tahriş etmiyor, iz bırakmıyor.

Anında yapıştıran Afinitica ürünleri özellikle elektronik pazarlardaki yüksek katma değerli niş uygulamalarında, otomotiv veya iletişim gibi birçok alanda ve optik ile medikal cihaz pazarlarında kullanılıyor. Gündelik hayatın her alanında, elektronik kullanımındaki artış sayesinde güçlü bir büyüme yaşanıyor.

Bu satın alma ile Bostik, mevcut dayanıklı montaj pazarlarını genişletecek ve aynı zamanda bu pazarlara yönelik gelişimini hızlandıracaktır.

Afinitica’yı bünyesine katmasıyla Arkema, uzun vadeli büyümesinin önemli etkenlerinden biri olan yapıştırıcı alanında güçlenmeye devam etme taahhüdünü doğrulamaktadır.


Bostik:
Bostik, Endüstriyel üretim, İnşaat ve Tüketici pazarlarında önde gelen küresel yapıştırıcı uzmanıdır. Bir asırdan fazla bir süredir, insanların günlük yaşamlarında karşılaştıkları güçlüklere, daha akıllı ve uyumlu yenilikçi yapıştırıcı çözümler geliştirmektedir. Beşikten mezara, evden ofise, Bostik akıllı yapıştırıcıları her yerde bulunabilir. Şirket, 2 milyar euro’luk cirosu ve 6 bin çalışanıyla 50’den fazla ülkede faaliyette bulunmaktadır.

Bostik Türkiye de, yapı ve endüstri sektöründe sızdırmazlık, yapıştırıcı ve yapı kimyasalları alanlarında çok güçlü bir marka olmakla beraber çok geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Bostik’in, İnegöl ve Çorlu’da birer üretim tesisi bulunuyor. www.bostik.com.tr

Arkema:
Bir malzeme tasarımcısı ve yenilikçi çözümler üreticisi olarak Arkema, malzemeleri şekillendirerek yeni kullanım alanları yaratır. Dengeli iş portföyümüz, yüksek performanslı malzemeleri, endüstriyel ihtisasları ve kaplama çözümlerini kapsamaktadır. Dünyaca tanınmış markalarımız hizmet verdiğimiz pazarların liderleri arasındadır. 2017 yılında 8,3 milyar euro’luk cirosu ile dünya çapında yaklaşık 20 bin çalışanıyla 55 kadar ülkede faaliyet göstermektedir. Tüm ortaklarımızla aktif işbirliği taahhüt ediyoruz. Kuzey Amerika, Fransa ve Asya’daki araştırma merkezlerimiz, biyo-esaslı ürünler, yeni enerjiler, su yönetimi, elektronik çözümler, hafif malzemeler ve tasarım, ev verimliliği ve yalıtım alanındaki gelişmelere odaklanmaktadır. www.arkema.com