(Ergün Mimarlık), (AUTODESK) TEKNİK ZİRVESİ’nde Yapı Sektörü ile Buluşmaya Hazırlanıyor!

Önceki ay düzenlenen “Autodesk Revit ile Daha İleriye! – İstanbul” buluşmasından sonra Ergün Mimarlık, 4 Ekim 2018 tarihinde düzenlenecek olan Autodesk Teknik Zirvesi’nin Yapı Sektörü Oturumu’nda başarı hikayelerini ve BIM sistemine geçiş süreçlerini katılımcılarla paylaşacak.

1995 yılında kurulduğu günden bugüne farklı ölçeklerde mimari ve iç mimari projelere imza atan Ergün Mimarlık, Autodesk’in Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) üzerinden hazırladığı projelerini ve bu süreçte projenin tüm paydaşlarını ortak platformda toplamak için nasıl bir çalışma yöntemi izlediklerini 4 Ekim 2018 tarihinde düzenlenecek, Autodesk Teknik Zirvesi – Yapı Sektörü Oturumu’nda katılımcılarla paylaşacak. Bu sene gerçekleştirilecek olan en geniş çaplı yazılım etkinliği zirvesinde; Y. Mimar Eser Ergün, Mimar Etem Adem ve İç Mimar Gizem Arslaner’in konuşma yapacağı ikinci gün oturumunda, Ergün Mimarlık’ın projelendirdiği, Tahincioğlu Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen Nidapark Ayyıldız projesi masaya yatırılacak.

Projeye ait başarı hikayesi üzerinden proje ekiplerinin ve ofis yönetim kadrosunun Revit programı ve BIM sistemi ile çalışırken dikkat edilmesi gerekenleri aktaracağı özel etkinliğin detaylarına şu bağlantıdan erişilebiliyor: https://autodeskteknikzirvesi.com/?page=speakers


Ergün Mimarlık:
Ergün Mimarlık; Dr. Ender Ergün ve Y. Mimar Cavit Ergün tarafından 1995 yılında, İstanbul’da kurulan mimarlık ve tasarım stüdyosudur. 2007 yılında Y. Mimar Eser Ergün’ün ortak olarak katılımıyla kolektif bir üretim modeli benimseyen ekip, mimarlık ve iç mimarlık alanlarında taze ve yeni fikirler üretmeyi amaçlar. Tasarladığı yapıların mekansal bütünlüğünü sağlamak amacıyla, 2012 yılından bu yana, Mimar Zeynep Yapar Ergün ve Mimar Esat Özkan’ın iç mimari bölümünü kurmasıyla, iç mimari projeler de üreterek, mimari pratikleri iç mekan çözümleri ile bir araya getirir.

Kuruluşundan itibaren farklı ölçeklerde konut, iş merkezi, alışveriş merkezi, hastane, sosyal ve kültürel tesisler gibi geniş bir yelpazede mimarlık ve iç mimarlık hizmeti veren Ergün Mimarlık, üretmekte olduğu projeleri çevresel bağlamı ve kentsel bütünlüğü ile ele alan bir tasarım anlayışına sahiptir. Tasarım sürecinde yapıların uygulanabilirliğini öngörerek, gerçekçi ve akılcı yaklaşımlar tercih eder. Kullanıcı deneyimini mekansal tasarımın odak noktasında tutarak tasarladığı yapıların ve mekanların kullanıcıda heyecan ve ilgi uyandırdığı bir atmosfer kurgulamayı hedefler.

Üretim sürecinin gelişmesi için yarışma pratiğinin önemini yadsımayan ekip, katıldığı ulusal mimari proje yarışmalarında 5’i birincilik olmak üzere çeşitli derecelerde ödüller aldı. Ergün Mimarlık tarafından projelendirilen Mermerler Plaza, Nida Kule Göztepe, Nidapark Beşiktaş, Palladium Antakya, Pendik Cebeci Residences, 3S Firuze Konakları Satış Ofisi yapıları, European Property Awards, World Architecture Community Awards, Sign Of The City Ödülleri ve Arkitera Mimarlık Yıllığı Seçkileri gibi ulusal ve uluslararası bir çok platformda ödüller aldı.

Ergün Mimarlık, tüm üretim süreçlerini kendi bağlamı içerisinde ele alıp sorgulayarak, kent kültürüne katkıda bulunan, kullanıcı odaklı mekanlar ve yaşam çevreleri tasarlar.