(AKG Gazbeton) Sektörü Bir Araya Getiren ULUSLARARASI 6. GAZBETON KONFERANSI’na Katıldı…

Dünya çapında gazbeton profesyonellerini bir araya getiren Uluslararası Gazbeton Konferansı’nın 6’ncısı 3-6 Eylül 2018 tarihleri arasında Berlin-Potstam’da düzenlendi. Teknolojik yeni hammaddeler, üretim ve yapısal özellikler alanında yaptığı sunumlarla fuara katılan AKG Gazbeton, AR-GE merkezinde ürettiği yenilikçi teknolojileri gazbeton dünyasıyla paylaştı.

EAACA liderliğinde bu yıl 6’ncısı düzenlenen Uluslararası Gazbeton Konferansı’na 41 ülkeden gazbeton üreticisi, akademisyen, araştırmacı, hammadde tedarikçisi, makine üreticisi, yapımcı, danışman ve uzman olmak üzere 350’nin üzerinde temsilci katılım gösterdi. Akademisyen ve Sektör profesyonellerinin büyük ilgi gösterdiği etkinlikte 90’ın üzerinde bildiri sunulurken sunulan bildiri sayısında Türkiye ilk 5’te yer aldı.

Konferansta diğer sunumların yanında AKG Gazbeton’un 3 yıldır sürdürdüğü ODTÜ iş birliği kapsamında; Prof. Dr. Barış Binici ve Prof. Dr. Erdem Canbay depreme dayanıklı yapı tasarımına yönelik yürütülen bilimsel araştırmalar ve yeni deprem yönetmeliğine uygun güvenli duvar sistemleri ile ilgili sunumlarını gerçekleştirdi.

Ayrıca AKG Gazbeton’un da üyesi olduğu Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği çatısı altında ODTÜ ve İTÜ ile 3 yıldır ortaklaşa yürütülen gazbeton donatılı paneller ile deprem emniyetli bina tasarımı çalışması da konferansta sunuldu.

Yapı sektörünü bir araya getiren 4 günlük etkinlik kapsamında sektör profesyonelleri ve tüm katılımcılar gelişmeleri paylaşma ve iş birlikleri geliştirme fırsatı buldu.


AKG Gazbeton:
Blok ve donatılı ürün grupları, Isı Yalıtım Plağı Minepor ve tamamlayıcı ürünleriyle AKG Gazbeton İşletmeleri, Türkiye’deki yaygın satış ve dağıtım ağının yanı sıra Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere otuza aşkın ülkeye ihracat yapıyor. Yapı malzemesi sektöründe ilk CE işaretini 2005 yılında alan AKG, 2015 yılında da Minepor Isı Yalıtım plağı ile Avrupa Teknik Değerlendirme Kurumu’nun ilk ETA belgesinin sahibi oldu. Yenilikçi AR-GE anlayışı ile sektörün ilkleri arasında yer alan AKG Gazbeton, Entegre Yönetim Sistemi kapsamında OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi, ISO 9001 kalite yönetim sistemi ve ISO 14001 çevre yönetim sistemlerini uyguluyor. Çevreye, çalışana ve insana verdiği saygıyla yapı malzemesi sektörünün lider kurumu olan AKG Gazbeton, 1.750.000 metreküpe varan üretim kapasitesiyle Türkiye ekonomisine önemli katkı sağlıyor.