(Graniser Seramik), CERSAIE’de 18 YENİ Serisini Ziyaretçilerinin Beğenisine Sunacak!

Graniser Seramik, 24-28 Eylül tarihleri arasında İtalya’nın Bologna şehrinde gerçekleşecek seramik sektörünün küresel ölçekte en prestijli fuarı olan CERSAIE’de her yıl olduğu gibi bu yıl da 16. Hall / Stand B56-C53 numaralı stantta yerini alacak. Mevcut koleksiyonlarının yanı sıra 2019 yılında trend olacak 18 yeni serisini ziyaretçilerinin beğenisine sunacak.

Graniser Seramik Kurumsal İletişim ve Marka Müdürü Ş. Melek Erol konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

Ş. Melek Erol

Ağırlıklı olarak 60×120, 100×100 ebat yeni serilerimiz ile yer alacağımız fuarda ayrıca 30×30, 60×60 ve 45×90 ebat ürünlerimizde olacak. Ahşap, doğaltaş desenlerinin yanı sıra çakıl taşı, tuğla desenleri ve geometrik rölyefli ürünlerden oluşan 18 yeni serimizi ziyaretçilerimizin beğenisine sunacağız.

Seramik sektöründeki trendleri yenilikçi bir yorumla değerlendiriyoruz. Dijital baskı teknolojisinin geldiği son noktayı doğanın saf renkleri ve dokularıyla buluşturarak, yaratıcı tasarım gücüyle oluşturduğumuz serilerimiz ile dünya genelinde fark yaratmaya devam edeceğiz.

Tasarımlarımızı İtalya ve İspanya’nın önde gelen  tasarım ofisleri ve tasarımcılarının yanı sıra bünyemizde bulunan deneyimli kadromuzun özenli çalışmaları sonrasında oluşturuyoruz. Ciromuzun yüzde 60’ını dünya ülkelerine gerçekleştirdiğimiz ihracatla sağlıyor, önemli bir bölümünü Kanada, Amerika, Kuzey Avrupa, Yunanistan ve Almanya’ya gerçekleştiriyoruz.

2019 yılında banyo, mutfak ve yaşam alanları dışında cephe kaplamalarında da seramik kullanımının artacağını ön görüyoruz. Bu sebeple 60×120 ebatlarında özel seriler geliştirdik. Aynı zamanda yapı olarak da en zorlu hava koşullarına dayanıklı, kolay uygulanabilen, gerektiğinde sökülüp yeniden takılabilen, yükseltilmiş zemin döşemelerine uygun, fonksiyonel ve yenilikçi 20mm ürünlerinde kullanımı yaygınlaşacağını tahmin ediyoruz.”


Graniser Seramik:
Türkiye’nin lider seramik karo üreticileri arasında yer alan Graniser Seramik, kuruluş yılı olan 1997’den bu yana üretim faaliyetlerini gerçekleştirdiği Manisa Akhisar’daki fabrikasında çeşitli ebat ve tasarımlarda yaklaşık 5.000 çeşit tek ve çift pişirim duvar karoları ile sırlı granit ve bordür üretmektedir.  Bugün geldiği noktada Graniser Seramik, 22 milyon m2 üretim kapasitesine sahip tesisi, 1100 kişiyi aşan istihdamı, 100’ü aşkın satış noktası, güçlü ihracat yapılanması ile sektörünün devleri arasında yer almaktadır. Üretiminin yaklaşık yüzde 60’ını ihracata yönlendiren firma, Amerika, Kanada, Yunanistan, İsrailgibi 80’ı aşkın ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Graniser Seramik 2012 yılından bu yana tamamı yabancı yatırımcıya ait tek seramik şirketidir.