(Çağdaş İstanbul Vakfı), Yaşamına “DUYARLILIKLAR” Temalı KONFERANS SERİSİYLE Başlıyor!

Kuruluşu geçen ay ilan edilen Çağdaş İstanbul Sanat, Kültür ve Eğitim Vakfı (ÇİV), ilk etkinliği  olan “CIF Dialogues” konferans serisini 18 Eylül 2018 tarihinde Akbank’ın ana sponsorluğunda The Sofa Hotel Autograph Collection İstanbul’da gerçekleştirecek. Vanessa Arelle’nin danışmanlığında düzenlenecek “CIF Dialogues” kapsamında sanat ve iş dünyasının etkili yirmiden fazla ismi tasarım, kültürel miras, teknoloji, inovasyon, sanat ve mimarlık ilişkisi ile koleksiyonculuk temalarını ele alacak.


Duyarlılıklar
Tarih: 18 Eylül 2018
Yer: The Sofa Hotel Autograph Collection


Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin sanat ve kültür altyapısının gelişmesine katkı sağlamak amacıyla kurulan Çağdaş İstanbul Sanat, Kültür ve Eğitim Vakfı (ÇİV), kurulduğu günden bu yana sanat ve sanatçının yanında olan Akbank’ın ana sponsorluğunda, “Duyarlılıklar” teması ile “CIF Dialogues” konferans serisini 18 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirecek. Sanat ve iş dünyasının etkili yirmiden fazla isminin konuşmacı olarak katılacağı konferanslar, mekân sponsoru olan The Sofa Hotel Autograph Collection’da düzenlenecek. Mimari konsepti Öney Mimarlık tarafından gerçekleştirilen etkinliğin, video prodüksiyon sponsorluğunu ise Plato Sanat üstlendi. 150 izleyici ile sınırlı olan CIF Dialogues konferanslarının katılım bedelinin tamamı Çağdaş İstanbul Sanat, Kültür ve Eğitim Vakfı üzerinde toplanarak, vakfın düzenleyeceği diğer etkinliklere katkı sağlayacak.

CIF Dialogues konferanslarının 5 ayrı panelinde, “Tasarım ve Kültürel Miras”, “Teknoloji ve İnovasyon”, “Sanat, Mimari ve Mekanlar”, “Sanat Dünyası, Kültür ve Diyalog” ve “Ezber Bozanlar” başlıkları altında sanatla etkileşim içinde olan birçok konu tartışılacak.

Vakıf çatısı altında konferans programında önemli değişiklikler yaptık

Çağdaş İstanbul Sanat, Kültür ve Eğitim Vakfı’nın Kurucu Başkanı Ali Güreli

Çağdaş İstanbul Sanat, Kültür ve Eğitim Vakfı’nın Kurucu Başkanı Ali Güreli, “Çağdaş İstanbul Sanat, Kültür ve Eğitim Vakfı ile öncelikle eğitim alanındaki eksikliği kapatmayı hedefliyoruz. Vakıf, bu amaç doğrultusunda çeşitli çağdaş sanat etkinlikleri, eğitimler, sanatçı ikâmet ve üretim programları düzenleyecek. CIF Dialogues konferansları da vakıf çatısı altında düzenlenecek. CIF Dialogues, Vanessa Arelle’nin danışmanlığı ile hem tasarım hem de içerik olarak yeni bir yapıya dönüştü.  Vakıf, sanat ve kültür dünyasında aktif olan tüm paydaşlar ile en etkin iletişimi kurarak programlarını uygulayacak. Vakfı kurmaktaki öncelikli amaçlarımızdan biri de iletişim. Hem ülke içinde hem de uluslararası arenada, kurumlar nezdinde iletişim faaliyetleri yönlendirilecek. Vakfın Mütevelli Heyeti, ülkemizin önde gelen sanatsever ve akîl insanları olacak. ‘Sanatı izleyin, ama mutlaka parçası da olun’ anlayışı ile yola çıktık ve bu anlayışla geleceğe ilerleyeceğiz” dedi.

Vakıf Kurucu Başkanı Ali Güreli ve CIF Dialogues Danışmanı Vanessa Arielle‘nin açılış konuşmalarıyla başlayacak programın Design & Heritage başlıklı panelinde Defne Koz, William Gilchrist, Kristina Blahnik, Bünyamin Aydın ve Igor Ramirez konuşmacı olarak yer alacak.

Tech & Innovation panelinde Güvenç Özel, Nicole Junkermann, Sherry Dobbin, İsmail Hakkı Polat ve Tolga Ulutaş yer alacak.

Art, Architecture & Spaces panelinde Anissa Touati, Murat Tabanlıoğlu, Alexander Schwarz, Melisa Pezuk, Frida Escobedo ve Prof. Suha Özkan  konuşacak.

Öğle yemeğinin ardından gerçekleşecek olan Art World, Culture & Dialogue: What Does Art Mean to You? başlıklı panelde Phillippe Van Cauteren, Michael Benson, Prof. Hasan Bülent Kahraman, Hakan Çarmıklı ve Charlotte Eyerman konuşmacı olarak bulunacak.

Son panel olan Game-changers‘da ise Eglantina Zingg, Prof. Mehmet Toner, Kim Polman, Princess Marta Louisa of Norway, Nizam Uddin b Ahu Büyükkuşoğlu Serter yer alacak.

Konferansı izleme bedeli 400 TL olarak Çağdaş İstanbul Sanat, Kültür ve Eğitim Vakfı’na bağış şeklinde yapılacak.

Program hakkında ayrıntılı bilgi için: http://ciacef.org/