(Yemeksepeti) Park, (Koleksiyon)’un OFİS Mobilyalarıyla RENKLENDİ

Yarının çalışma kültürünü şekillendiren tasarımlar sunan Koleksiyon, Yemeksepeti Park’ın yenilikçi ofisini renklendirdi.

Türkiye’nin ilk e-ticaret sitesi olan Yemeksepeti’nin İstanbul Levent’teki yenilikçi ofisinde Koleksiyon’un ödüllü tasarımları Metrica imzalı Boccaporto oturma ve çalışma ünitesi, Koray Malhan tasarımı İkaros kanepe, Studio Kairos tasarımı Halia berjer ve puflar kullanıldı. Y kuşağına hitap eden sıra dışı ofis, sarıdan kırmızıya geçen renkleriyle dikkat çekerken, şeffaf, dinamik ve takım ruhuna uygun ofis anlayışı Koleksiyon’un “Self Organised Work Place” temasıyla tamamlandı. Yaklaşık 500 kişinin çalıştığı 5 katlı ofis binasının her katı farklı konsept ve mekan tasarımına sahip.

Rahat bir çalışma ortamı hedeflenen Yemeksepeti Park’ta Lean çalışma masaları ve Zenith bar tabureleri kullanılırken, dinlenme alanlarında Halia koltuk ve puflar yerleştirildi. Çalışanlar için uzun süre oturarak çalışmanın yorucu olmaması ön planda tutularak dinlenme alanları en konforlu tasarımlardan seçildi. Kendi başına çalışmak ya da uzanarak dinlenmek isteyen çalışanların da düşünüldüğü ofiste, köprülerle geçiş yapılan ve içeride Dilim koltukların bulunduğu izole odalar da bulunuyor.

Koleksiyon tasarımlarıyla Yemeksepeti Park, şirket kültürünü binanın her köşesine yaymaya yardımcı oluyor.  Modern Türk resminin özgün eserleriyle süslü duvarlar, ofis içinde spor salonu, dinlenme odası, herkesin bina içinde keyifle zaman harcayabileceği renkli bir iç alan, bir bar ve bir playstation odası da Yemeksepeti Park’ta yer alıyor.


Koleksiyon:
Mimar Faruk Malhan tarafından 1972 yılında Ankara’da kurulan Koleksiyon mobilyadan cam, porselen ve tekstil ürünlerine oldukça zengin bir ürün gamını tam 40 yılı aşkın süredir tüketicilerin beğeni ve hizmetine sunmaktadır. Koleksiyon, 1988 yılından bugüne Tekirdağ’da 86 bin metrekarelik alanda kurulu kapasitesi ile ev ve ofis mobilyası üretimi yaparak İngiltere’den New York’a dünyanın 20’yi aşkın uluslararası noktasında faaliyet göstermektedir. Yeni düşünce, yeni standart ve yeni tasarım kavramlarını sentezleyen yüksek kalitede mobilya tasarımı anlayışıyla, endüstri ürünlerinden çok, düş ve düşüncelerin ürünlerini yaratmaya çalışan Koleksiyon’un çalışma kültürü üzerine odaklanan yenilikçi konseptleri sayesinde Türkiye ve dünyada birçok büyük şirket ofislerinde Koleksiyon Mobilya ürünlerine yer vermektedir.

Ev mobilyasındaki yeni yaşam alanı kurgusu ile de dikkat çeken Koleksiyon hakkında detaylı bilgiye www.koleksiyon.com.tr’den ulaşabilirsiniz.