(İstanbulSMD)’den MİMARLIK ve GÖRSEL SANATLAR Buluşması…

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği’nin Kalebodur’un desteği ile birlikte SALT Galata’da düzenlediği “Mimarlık Ve…” buluşmalarının sekizincisi 7 Mayıs Pazartesi günü “İstanbulSMD ve Kalebodur’la Pazartesi Buluşmaları – Mimarlık ve Görsel Sanatlar” başlığı altında gerçekleşiyor.

“Mimarlık ve Görsel Sanatlar” buluşmasında, sanatçı İnci Eviner ve mimar-akademisyen Ezgi Tuncer Gürkaş sohbet edecekler. Sohbet, İnci Eviner’in “Parlamento”, “Modern Düşüşün Bakımı” ve “Ulusal Zindelik” adlı video yapıtlarının üretim süreçleri ve tekrar eden ve Eviner’in sözlüğünü oluşturan imgelerin mimari mekan temsilleriyle ilişkisi ve yapıtların teorik açılımları üzerinden ilerleyecek. Ayrıca, İnci Eviner’in İstanbul Modern’de gerçekleştirilen retrospektif sergisindeki mekan tasarımı ve izleyici ile sanat yapıtları arasındaki etkileşim de ele alınacak. Sohbetin moderatörlüğünü Haldun Dostoğlu yürütecek.

İki saate yakın sürecek, herkese açık ve ücretsiz olacak.

İstanbulSMD ve Kalebodur’la Pazartesi Buluşmaları” adlı konuşmalar serisinde, ilerleyen aylarda da farklı pencerelerden mimarlığa bakılmaya devam edilecek.

“Mimarlık ve Görsel Sanatlar” paneli 7 Mayıs Pazartesi günü saat 19:00-20:30 arasında SALT Galata’da ücretsiz izlenebilir.