(AGT): “Mutfaklarda Doğallık Zamanı…”

Türkiye’nin önde gelen mobilya bileşenleri ve parke markası AGT, bu yıl mutfaklarda doğallık trendinin öne çıkacağını belirtiyor. Dolaplarda doğal renklerin, sıcak dokunuşların, ton sür ton uygulamaların, gözde olacağını belirten AGT, bu yılın mutfak trendlerine dair ipuçlarını paylaşıyor.

Pek çok kişinin evde en çok zaman geçirdiği mekanlardan biri de mutfaktır. Hele ki bu mutfak zevklerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak dekore edilmişse burada geçirilen saatler daha da keyifli oluyor. Türkiye’nin önde gelen mobilya bileşenleri ve parke markası AGT, bu yıl mutfaklarda mat ve parlak tonların birlikteliğini, doğal yüzey dokularının öne çıktığını vurguluyor. Koyu renklerin yanı sıra ton sür ton uygulamaların, ahşap ve düz renk kombinlerinin de son derece popüler olduğunu belirten AGT, mutfakların metalik tonlar, tekstil dokulu yüzeyler ve softtouch renklerle enerji bulacağının altını çiziyor.

AGT panel kartelasında yer alan soft touch renkler, yüzey dokusunu hissedebileceğiniz Toledo Açık Ahşap ve Koyu Ahşap kombinleri, taş  dokulu mat desenler bu yılın trendlerini yansıtıyor.

Dolap kapaklarında çift renk kullanımı dikkat çekerken ahşap desenler de sıklıkla kullanılıyor. Mutfaklarda bu yıl modern çizgilerin ağırlığı hissedilse de beyaz ve pastel tonlardaki country tarzı mutfaklar da yerini koruyor. Açık depolama sistemleri, derin ve geniş çekmeceler, daha az üst dolap kullanımı da bu yılın öne çıkan trendleri arasında.

Üst dolaplar azalırken tezgah altı depolama alanları da daha fonksiyonel bir hale bürünüyor. Şık görünümleri ve dayanıklılıkları sebebiyle birçok mutfağın zeminini süsleyen laminant zemin kaplamaları, aynı zamanda yılınen popüler zemin kaplama çeşitlerinden… Hijyenik ve benzersiz dokuları, zengin renk ve desen skalasıyla AGT Parke, mutfak zeminleri için uygun seçenekler sunuyor. AGT Parkeler üstün sızdırmazlık, ısıya ve aşınmaya dayanıklılık, leke tutmama, kolay temizlenme gibi özellikleriyle dikkat çekiyor.