(Otis)’ten GELENEKSEL “Kıdem Ödülleri” Töreni

Otis Türkiye, şirkette uzun yıllar çalışan personellerini düzenlediği “Kıdem Ödülleri” töreniyle onurlandırdı. Otis’in deneyimli çalışanları için hazırlanan ve geleneksel hale gelen ödül töreninde plaketler sahiplerini buldu. Törende yaptığı konuşmada Otis Türkiye’ye 40 yılın üzerinde hizmet veren personele sahip olduklarına vurgu yapan Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren “Köklü bir şirket olarak çalışanlarımızla güçlü bağlar kuruyoruz” dedi.

Bu yıl 6’ncı kez gerçekleştirilen “Otis Türkiye Kıdem Ödülleri” töreninde, 10, 20, 25, 30 ve 40 yıl boyunca şirkette görev yapan çalışanlar plaketle onurlandırıldı. 2 Mart Cuma günü Beyti Restaurant’ta düzenlenen ödül töreni; Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, Otis Türkiye yöneticileri ve çalışanların katılımıyla gerçekleşti.

Başarıda, heyecan ve bağlılıkla yaptıkları işe sahip çıkan çalışanların katkısı çok önemli

Otis Türkiye Kıdem Ödülleri’nin, şirket ve çalışanlar arasında güçlü bağlar kurduğunu belirten Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren,1865 yılında İstanbul Galata’da temelleri atılan ve ülkemizin 150 yılı aşan sayılı firmalarından Otis Türkiye olarak, sektördeki kıdem ve tecrübemizle büyümeye devam ediyoruz. Türkiye’nin ilk asansörünü kuran Otis Türkiye’nin, sektöre adım attığı günden itibaren öncü ve lider bir kuruluş olmasında; büyük bir heyecan ve bağlılıkla yaptıkları işe sahip çıkan çalışanların katkısı çok önemli. İnsanı merkeze alan yaklaşımımızla, faaliyetlerimizi ve çalışma sistemlerimizi sürekli geliştiriyor, böylece hem ürettiğimiz ürünlerimize hem de sunduğumuz servis hizmetlerimize değer katıyoruz. 6 yıl önce oluşturduğumuz ödül organizasyonumuzun önümüzdeki yıllarda daha da gelişeceğine inanıyorum. Bizi bir araya getiren bu özel organizasyonda, tüm yönetici ve çalışanlarımıza, şirketimize katkılarından dolayı bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Toplam 48 personele ödül

Otis’in Türkiye genelinde faaliyet gösteren 5 bölge müdürlüğü ve 9 servis şubesinde görev alan çalışanların da bir araya geldiği Kıdem Ödülleri töreninde toplam 48 deneyimli personele, kristal içinde asansör şeklinde özel lazer kesimli plaketler verildi.

Türkiye’nin dört bir yanından gelerek törene katılan Otis Türkiye çalışanları, şirket arşivinden çıkan ve çalışanların getirdiği eski fotoğrafları ilgiyle inceledi. Video gösterimlerinin de yapıldığı törende, Otis çalışanlarının duygularını dile getirdiği kısa notlar da paylaşıldı.


Otis Türkiye
1865’te İstanbul’da kurulan ve 1921’den bu yana kesintisiz olarak asansör sektöründe faaliyet gösteren Türk firması Buga, 1991 yılında Buga Otis (Otis Türkiye) adını aldı. Bugün, Türkiye’nin en büyük 1000 sanayi kuruluşu içinde yer alan tek asansör firması olan Otis Türkiye, yılda 2.000 adet asansör ve yürüyen merdiven/yol kapasitesi ile bulunduğu bölgede önemli bir üretim üssü olarak konumlanıyor. Dünyanın ilk emniyet sistemli asansörünü 1853 yılında icat eden Elisha Otis’in temellerini attığı Otis; 200’den fazla ülkede ürün ve hizmet sunuyor. Otis, dünyanın havacılık ve inşaat sektöründeki lider firması United Technologies çatısı altında faaliyet gösteriyor.