(Baymak) TÜRKİYE GENELİNDE Tüm Servis Personelinin F-Gaz Belgelerini Tamamlıyor!

Baymak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesine yönelik çıkarılan F-Gaz Yönetmeliği çerçevesinde Türkiye genelindeki tüm yetkili servis personelinin F-Gaz Belgelerini tamamlıyor.

Dünya kaynaklarının sürdürülebilirliği, verimli ve tasarruflu enerji kullanımı için çalışan Baymak, ürünlerin tasarımından tüketiciye ulaştığı tüm süreçlerde çevreye duyarlı üretim ilkesiyle hareket ediyor. Bu çerçevede enerji verimliliği ve çevre bilinci konusunda farkındalığın artırılması için sürekli eğitimler düzenleyen Baymak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından çıkarılan F-Gaz (flora ihtiva eden gazlar) Yönetmeliği çerçevesinde servis personelinin eğitimlerini de tamamlıyor.

Soğutucu gazlara müdahale eden tüm çalışanların F-Gaz Belgesi’ne sahip olma zorunluluğunun amacı Türkiye’nin de taraf olduğu Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesine yönelik Kyoto Protokolü’nde listelenen florlu sera gazları ile florlu sera gazı içeren ürün veya ekipmanın kullanımına dair usul ve esasları düzenlemek.

Üretimden kaynaklı çevresel etkileri azaltmak için teknolojik gelişmeleri takip eden ve çevresel sorumluluklarını yerine getiren Baymak, İSEDA (İklimlendirme Soğutma Eğitim Danışma ve Araştırma Derneği) ile gerçekleştirdiği ortak çalışmayla Türkiye genelinde servis personelinin tamamının F-Gaz belgesini kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor.


Baymak:
49 yılı aşkın köklü bir geçmişe sahip olan Baymak, Tepeören’de toplam 60.000 m2 alan üzerinde, iki üretim tesisi ile faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin önde gelen üreticilerinden olan Baymak’ın Türkiye genelinde, 1000 ‘e yakın bayisi, 2100’den fazla satış noktası ve 1500’ün üzerinde servis teknisyeni bulunmaktadır. 700’ün üzerinde çalışanı bulunan ve her zaman ileri teknoloji ile üretim yapmayı hedefleyen Baymak, 2013 yılı itibariyle %100 BDR THERMEA Grup şirketi haline gelmiştir. BDR Thermea Grubu, Baxi (İngiltere)-De Dietrich (Fransa) ve Remeha (Hollanda) şirketlerinden oluşan Türkiye, İngiltere, İtalya, Almanya, Fransa, İspanya ve Hollanda’da bulunan üretim tesisleri ile 3 milyar doları aşan ciroya ve 7.000’e yakın çalışana sahip, ısıtma sektöründe Avrupa’nın 3. dev grubu olarak 70 ülkede aktif ticaret yapan öncü bir Hollanda firmasıdır.Baymak/BDR Thermea; ısıtma, yenilenebilir enerji, su ısıtıcılar, soğutma ve su teknolojisi kategorilerinde üretim, ihracat ve ithalat yapmaktadır. Isıtma alanındaki ürünleri arasında kombi, yoğuşmalı kombi, yer tipi kazan, kat kaloriferi, panel radyatör, havlu radyatör, vana ve genleşme tankları yer alırken, iklimlendirme alanında; split klimalar, salon tipi klimalar ve ısı pompaları ile tüketicilere ulaşmaktadır. Yenilenebilir enerji alanında; güneş kolektörleri, biomass kazanlar, biodiesel brülörler, fotovoltaik sistemler ile sektördeki yerini alırken, su ısıtıcıları ve su teknolojileri alanında ise termosifon, termoboyler, gazlı şofben, boylerler, sirkülasyon pompaları, dalgıç pompalar, atık su pompaları, çok kademeli kendinden emişli santrifuj pompalar ve hidroforlar ile Baymak/BDR Thermea güvencesini kullanıcılarına sunmaktadır.