(Kale), UNICERA’nın YENİLİKÇİ Yüzü Oldu!

Kaleseramik, UNICERA İstanbul Seramik Banyo Mutfak Fuarı’na; Çanakkale Seramik, Kalebodur ve Kale Banyo markalarının yanı sıra İtalya’da satın aldığı Edilcuoghi ve Edilgres’in en yeni serileriyle katıldı. Kaleseramik Genel Müdürü Okan Gedik, “İnsan, teknoloji ve tasarımı merkeze alarak hayata geçirdiğimiz, farklı yaşam tarzlarına hitap eden estetik ve işlevsel ürünlerimizi tüketiciyle buluşturuyoruz. Tasarım odaklı düşünce felsefesiyle ürettiğimiz, inovasyonun en güzel örneklerinden Kalesinterflex’in, konvansiyonel kullanımı haricinde, masa, banyo mobilyası, duş teknesi gibi farklı yapı elemanları olarak da kullanımını geliştiriyoruz” dedi.  

27 Şubat-03 Mart 2018 tarihlerinde düzenlenen UNICERA’da, Demirden Design ve Kaleseramik Teşhir Tasarım Ekibi’nin ortak çalışması ile hazırlanan, Kale’nin yapı taşını oluşturan ve ürünlerinin gelişiminde tasarım ve teknolojinin hakim olduğu yaratıcı atmosferi; yalın, açık fikirli mekan dili ve yeni bakışlara ilham veren ortamıyla ziyaretçileri Kale’nin kalbine davet eden dev Kale standında, en yeni ürünler alternatif kullanım alanlarından örneklerle sunuldu.

 

İnsan, teknoloji ve tasarıma odaklandık

Kaleseramik Genel Müdürü Okan Gedik

Kaleseramik çatısı altında insan, teknoloji ve tasarıma odaklandıklarını vurgulayan Okan Gedik, “Tasarım ve teknoloji, ‘zamanın ruhu’ açısından olmazsa olmazlarımızdan. Bu anlayışla, bir yandan yeni teknolojilere yatırım yaparken, diğer taraftan kurucu değerlerimizin temeli ‘insan’ı her zaman için merkeze koyuyoruz. Biz tasarımı sistematik yaratıcı bir süreç olarak algılıyoruz ve bizim için tasarım, inovasyonun can alıcı noktasını oluşturuyor. Hem teknolojik, hem de inovatif ürünler üretebilme kabiliyetimizden dolayı, sektörde ilkleri gerçekleştiren bir yapıya sahibiz. Örneğin Kalebodur markasının Kalesinterflex’le başladığı 100×300 cm ebat, 3 ve 5 mm kalınlık ile üretim sürecini, 30 milyon TL’lik yatırım ile hayata geçen yeni fabrikamızda daha da genişlettik.  Yeni fabrikamızda 120×360 cm ebatlı porselen seramikler üretmeye başladık. Bugün ürün sunmaktan çok, yeni çözümler ve mekanlar oluşturmayı amaçlıyoruz. Her müşterimizin kendi yaşam alanlarını kurgulaması için farklı yaşam tarzlarına özel tasarımlar ve hayatı kolaylaştıran işlevsel çözümler geliştiriyoruz. Trendleri yakalamanın ötesinde, her zaman trend yaratan lider markalara sahip olma misyonuyla hareket ediyoruz” dedi.

Kale’nin güvenilirliğini, tasarım önderliğiyle perçinliyoruz

Banyolar için tüm ihtiyaçları karşılayacak bütünsel çözümler sunmak, farklı mekanlar için özgün seramik kaplama malzemeleri üretmek ve yenilikçi ürünlerle kullanıcı ve profesyonellerin hayal gücüne hitap etmeye devam ettiklerini ifade eden Okan Gedik, şunları söyledi: “Müşterilerimizin ihtiyaçları, sürdürülebilirlik ve işlevsellik, tüm süreçlerimizi şekillendiriyor. Kaleseramik’in köklü geçmişi ve güvenilirliğini tasarım önderliğiyle perçinlemek amacıyla, bu toprakların yetiştirdiği değerli isimlerden biri olan Ayşe Birsel ile birlikte, tüm markalarımızın Tasarım DNA’sını oluşturduk. Dünyada az sayıda global markada örnekleri görülen bu proje ile müşterilerimizin çok sevdiği ‘İşte bu Kale!’ dedirten ürünler geliştirmeye devam ediyoruz.  Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız, tasarımda yeni yol haritasını gösteren Kale Tasarım DNA’sı ile Kale Tasarım Kılavuzları’nı ortaya çıkardık ve ‘Sevdiğiniz Kale’yi Tasarlayın’ projesini hayata geçirdik.”

Kaleseramik’in UNICERA’da tüketici ve profesyonellerle buluşturduğu yenilikleri şöyle:

UNICERA’daki 956 metrekarelik dev Kale standında, tüketicinin banyosu için tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bütünsel çözümler sunularak, müşteri deneyimine önem verildi. İnovatif ürünlerin en güzel örneklerinden Kalesinterflex’in 120×360 cm boyutlarındaki yeni gamı ve Kalebodur’un yeni koleksiyonu Kalestone+, katılımcılardan büyük ilgi gördü.  Kale Banyo’nun yeni nesil duş teknesi KaleBLU da, ilk defa UNICERA’da tüketici ve profesyonellerin beğenisine sunuldu.

Kale standında ayrıca, Kalesinterflex komple banyo çözümleri ve stil sahibi bütünsel banyolar, yeni teknolojik ürün grubu Kalestone+ Koleksiyonu, Mix-match soyut gösterimler ile Edilcuoghi ve Edilgres’in yeni ürün gamı sunuldu.

En güzel inovasyon örneği Kalesinterflex, her zaman gözde

Kaleseramik’in, Ar-Ge sürecinden geçirerek sektöre kazandırdığı Kalesinterflex inovatif ürünlerin en güzel örneklerinden biri oldu. Mimariye özgürlük ve özgünlük sağlayan Kalesinterflex, çevreye duyarlı üretim teknolojisi, eskimeyen yüzey yapısı, sıfıra yakın su emme değeri ve fotokatalitik yüzeyi sayesinde kendi kendini temizleme özelliğine sahip. Bu nedenle de, özellikle mimari projelerde sıklıkla tercih ediliyor. Kalesinterflex; 360×120 cm ve 100×300 cm boyutlarında, 3 ve 5 mm kalınlığında porselen seramik levha olarak üretiliyor. Dijital üretim teknolojisi ile gerçeğe en yakın ahşap ve doğal taş dokulara da sahip olan ürün, dünyanın en büyük ebatlı, en ince ve esneyebilen porselen seramiklerindendir.

Sınırsız ürün seçeneği sunan Kalestone+ ürünleri ilk kez UNICERA’da

Kaleseramik’in yeni teknolojik ürün grubu Kalestone+ serileri, ilk kez UNICERA’da tüketici ve profesyonellerle buluşuyor. Kalestone+’ın Terrazzo, Onyx, Cement, Piasentina ve Bluestone adlı 5 farklı serisinin, 60×60, 80×80, 60×120 ve 80×160 cm ebatları bulunuyor.

Güçlü bir tasarıma sahip Kalestone+’ın yeni ürün gamı, sınırsız yüzey, renk ve uygulama imkanı sunuyor. Bu özelliklerini de Türkiye’de ilk kez Kaleseramik tarafından yatırımı yapılan DiVario sürgü sistemi ve freestyle renklendirme sisteminin eşsiz kombinasyonu ile gerçekleştiriyor.

Yeni nesil duş teknesi ile banyolarda yeni dönem başlıyor

Kale Banyo’nun duş teknesi kategorisinde çığır açan ve standartları yükselten yeni nesil duş teknesi KaleBLU, ilk defa fuarda tüketiciyle buluştu. KaleBLU, Kalesinterflex’in geniş ürün portföyünde yer alan; düz renkler, beton, mermer, doğal taş ve ahşap tipolojisindeki farklı seçeneklerle kullanım olanağı veriyor. KaleBLU hafif, ihtiyaca göre ürün seçimine imkan veren, fonksiyonel su eğimine sahip tasarımıyla; yüzde 100 sızdırmazlık özelliği ve etkileyici görünümüyle tüketicilerin tüm beklentilerini karşılıyor. Paslanmaz metal profilli birleşim detayı ile bütünsel olarak çok daha estetik bir görüntü sunuyor. Banyonun büyüklüğüne ve ihtiyacına göre 90×90 cm, 90×135 cm, 80x120cm, 100×100 cm ebatları bulunuyor. Ürüne özel tasarlanan ve silikonsuz uygulama imkanı veren kabin sistemiyle de kullanılabilen KaleBLU, tüm özellikleriyle duş teknesi tanımını ve kullanım sınırlarını zorluyor. KaleBLU, kullanıcının ihtiyacına göre her kabinle de kullanım imkanı veriyor ve uyum sağlıyor.

Çanakkale Seramik’ten prestijli koleksiyon: ‘Wabi’

Çanakkale SeramikWabi’ koleksiyonu ile büyük ebatlı ürün gamına prestijli bir koleksiyon eklendi. Çimento, taş ve mermer yüzeylerden esinlenerek 34×111 ve 60×60 cm gibi büyük boyutlarda hayata geçirilen bu iddialı koleksiyon; natürel renkleri, doğal dokusu ile sadelik ve nesnelliği yansıtıyor. Koleksiyonda Koru, Maburu, Shiro, Iwa serileri, rektifiyeli düz fon karoları ve kalıplı dekorları ile öne çıkıyor.  Wabi; evlerinin şık, çekici ve özgün olmasını isteyen tüketicilere hitap ediyor.

Kalebodur, büyük boyutlu porselen karo ailesi ile yine iddialı

‘Full body porselen karo’ denince akla ilk gelen marka olan Kalebodur, bu yıl büyük boyutlu porselen karo ailesine yeni seriler ekledi. Özellikle seramik sektöründe yepyeni bir boyut olan 60×120 cm ebatlı ürünler ve parlak porselen karo üretimi ile büyük porselenin ihtişamını mekanlara taşıyor. En seçkin mermerlerin parlaklığını porselen karo dayanıklılığı ile sunduğu Royal Marbles koleksiyonu, dekorasyona yeni bir boyut kazandıran monobody porselen serisi ile her türlü mobilya ile uyum sağlayan ideal yüzeylere dönüşüyor.

Stil sahibi mekanlara İtalyan dokunuşu

Kale standında ayrıca prestijli seramik markası Edilcuoghi’nin nostaljik dokunuş ve zarif detaylarla hayata geçirdiği Regis koleksiyonu yer alıyor. Edilcuoghi, tasarım ilhamını klasik formların modernize edilmesinden aldığı Regis koleksiyonu ile evlere zarif bir dokunuş kazandırıyor. Edilcuoghi’nin yeni ürünü Wornwood, zanaatkâr geleneğinin tipik kavram ve malzemelerinin yorumlanmasından doğan orijinal bir seri olarak sunuluyor. Collectiva, taşın modern ve zarif bir yeniden yorumunu, Move serisi ise seramik geleneği ve kentsel hatıralar ile modern bir şıklık yaratıyor.

Edilgres’in zemin ve duvar kaplamalarına yönelik yeni koleksiyonları da büyük ilgiyle karşılanıyor. E-Street Arch serisi modernliği ve geleneği zarif bir şekilde birleştirirken, I’m Italian Marble serisi estetik ve rafine bir hava yaratacak şekilde kapalı ve açık alanlar için mermer etki yüzeyi sağlıyor. Stone Gallery serisi ise doğal taşlardan ilham alan keskin grafik ve renklere sadık kalarak, doğal grileri ve bej tonları uyandıran çeşitli yüzeyler sunuyor.

Kaleseramik-Gorbon işbirliği ile bambaşka mekanlar

Kaleseramik, kendisi gibi 60’ıncı yılını kutlayan pazarın önemli markalarından Gorbon ile çok özel bir iş birliğine imza attı. Kaleseramik’in prestijli markalarının yeni mağazacılık konseptiyle sunulduğu Kale mağazalarında, artık Gorbon’un seçkin ürünleri de tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Türkiye seramik sektöründe iz bırakan iki köklü firmanın iş birliği sonucu, Gorbon ürünleri, Kaleseramik’in küresel prestije sahip markaları ‘Çanakkale Seramik’, ‘Kalebodur’, ‘Kale Banyo’, ‘Edilcuoghi’ ve ‘Edilgres’ ürünleri ile birlikte fuarda tüketici ve profesyonellerle buluşuyor.

Kale Banyo, ‘SmartHijyen’ teknolojisiyle bakteri oluşumunu önlüyor

Kale Banyo’nun, konutlardan işyerlerine, restoranlardan otellere, spor salonlarından alışveriş merkezlerine kadar birçok ortak yaşam alanında kullanılan klozet, lavabo, pisuvar, klozet kapakları gibi tüm vitrifiye ürünleri, artık SmartHijyen özelliğiyle sunuluyor. Sektörde önemli bir yenilik olan SmartHijyen özelliğinin, bağımsız laboratuvarlarda yapılan testlerde yeni bakterilerin oluşumunu engellediği ve var olan bakterilerin hücre yapısını bozarak yok ettiği kanıtlandı. SmartHijyen ürünlerde kullanılan özel ‘sır’ın içinde bulunan nano boyuttaki gümüş iyonlar, bakterilerin hücre yapısını bozuyor, mevcut bakterileri yok ediyor ve yeni bakterilerin oluşmasını da önlüyor. SmartHijyen teknolojisi Kale Banyo’nun hayata geçirdiği tüm vitrifiye ürünlerinin kullanım ömrü süresince antibakteriyel özelliğini ilk günkü gibi koruyor.

Banyoda akılcı ve ödüllü çözümler

Kale Banyo markası altında ‘Smart’ felsefesi ile geliştirilen ‘Smart Ürün Grubu’ ile her ayrıntının düşünüldüğü yeni mekanlar oluşturulurken, çevre dostu çözümler de sunuluyor. Kale’nin bir yıllık Ar-Ge ve tasarım uygulama çalışmasıyla ortaya çıkardığı KaleSmartYıkama Klozet’ kanalsız iç haznesiyle, normal kanallı klozetlere göre kolay temizleniyor, çok daha az kir tutuyor ve maksimum hijyen sağlıyor. Kale SmartYıkama Klozet, aynı zamanda Kale patentli özel jet tipi yıkama sistemiyle suyu sıçratmadan her yere eşit şekilde dağıtıyor.

Smart yaklaşımıyla, Yapı-Endüstri Merkezi tarafından verilen ve ‘Türk yapı sektörünün Oscar’ı olarak ifade edilen ‘Altın Çekül’ü 2014 ve 2015 yılında üst üste kazanan Kale Banyo, ödüllü ürünlerini de fuarda sergiledi.Kale Banyo’nun 2015 yılının en iyi ürünü seçilen ince kesitli lavabo serisi ‘Kale SmartEdge’, sadece 5.5 milimetre inceliğinde ve aynı ebatlardaki normal lavabolara göre yüzde 40 daha hafif bir yapıya sahip. 2014 yılında ‘Altın Çekül’e layık görülen ‘SmartYıkama Sistemli Asma Klozet’ ve‘ Asma Klozet Entegre Kolay Montaj Kiti’ de Smart ürünler arasında öne çıkıyor.

Düzen ve hijyen  bir arada her şey kendi  özel alanında

Kale Banyo’nun yalın ve işlevsel çözümler sunan yeni banyo mobilyası Vista’nın temizlik boy dolabında bulunan iki farklı kapağı, ürünleri birbirinden ayrıştırıyor. Vista temizlik boy dolabı, içinde bulunan havalandırma menfezi ve koku geçişini engelleyen fitiller sayesinde kötü kokulara ve neme karşı koruma sağlıyor. Vista banyo mobilyası çamaşır makinesi ve kirli sepeti için de özgün çözümler sunuyor. Banyodaki her ihtiyaca çözümler üreterek banyolara düzen ve şıklık getiren Vista, çamaşır makinesi dolabını ister kapaklı ister kapaksız olarak kullanma imkanı sağlıyor.

Kullanıcılar banyoları gerçek haliyle deneyimledi

Sanal gerçeklik teknolojisiyle gerçek banyo mekanı deneyimini tüketicinin ayağına götüren Kale; fuarda da katılımcılara banyoları deneyimleme imkanı sundu. Sanal gerçeklik teknolojisi ile tüketicinin, birbirinden güzel banyo mekanlarını gerçek haliyle görmesini ve banyoların içinde dolaşmasını sağlayan Kale Vizyon, fuarda ziyaretçilerin beğenisini kazandı.