(Mimarlar Derneği 1927), 91. YILDÖNÜMÜNÜ (Yaktaş) Sponsorluğunda Kutluyor!

Kurulduğu günden bugüne çağdaş ve entelektüel bir birikim yaratmayı amaçlayan, kent ölçeğinden yapı ölçeğine tasarımın sunduğu arayış ve araştırma imkanlarını kullanan ve insanın bu bağlamda konumunu mimarlıkla ilişkilendiren Mimarlar Derneği 1927, 20 Şubat Salı günü 91. yıldönümünü kendi mekanlarındaki kitap lansmanı ve sergi açılışı ile kutladı.

Mimarlar Odası’nın kurucusu olan Mimarlar Derneği 1927’nin mesleki örgütlenme ve dayanışma kapsamında sağladığı katkılar ve bu katkıların mesleki kronoloji bağlamında önemi bu kitap ve sergi vesilesiyle üyeler, ziyaretçiler ve tüm sektör çalışanlarıyla paylaşılabilecek.

Çetin Ünalın tarafından kaleme alınan “Konur 4 Seyir Defteri, Bir Binanın Öyküsü” kitabının sunumu ve Zeynep Önen, Nesrin Erdoğan ve Selda Bancı tarafından düzenlenen, “90 Yılın Mekanları: Mimarlar Derneği 1927 Merkez ve Lokalleri” sergisinin açılışı içerikli kutlama gecesi, 20 Şubat’ta saat 19.30’da, Cinnah 19’da gerçekleşti.

Yaktaş’tan Mimarlar Derneği 1927’ye Tam Destek

Yıl boyunca düzenlediği etkinlik ve toplantılar vesilesiyle mimarlarla sık sık bir araya gelen, mimarın ihtiyacına yönelik zemin çözümleriyle, doğru, kaliteli, yüksek dayanımlı ve yenilikçi ürünler sunan Yaktaş, konusunda en iyi markaların, ülkemizde yer almasını sağlayarak yine mimarların yanında.

Yaktaş – Gerflor sponsorluğuyla gerçekleşen gecede, Mimarlar Derneği 1927 mimarlık kültürünün gelişimi, doğru tasarım referanslarıyla doğru projelerin üretilmesi ve hayata geçirilmesi, mesleğin nitelikli icrası gibi meseleleri ile öğrencisinden akademisyenine pratik yapan tüm mimari çevreyle paylaşmış oldu.

Yaktaş, bu özel gece, sergi ve kitap için katkıda bulunduğu sponsorlukla mesleki örgütlenmenin desteklenmesi noktasında fayda sağlamayı amaçladı.