La Galerie’de Karma Sergi: “Mutluluğun Renkleri”

Nazan Pauwels, Sevinç Lüleci ve Yasemin Zanbak’ın koordinatörlüğünde gerçekleşen “Mezunlarımız Hazinelerimiz” projesinin ikincisi olan “Mutluluğun Renkleri” başlıklı karma sergi, Saint Benoît Fransız Lisesi La Galerie’de 5 Ocak 2018 Cuma günü açılıyor.

Nisan 2016 yılında düzenlenen ve projenin birinci ayağını oluşturan “Mezunlarımız Hazinelerimiz” adlı sergi yoğun ilgi görmüştü. “Mutluluğun Renkleri” adlı ikinci sergi ise resim, seramik, fotoğraf gibi sanatın farklı alanlarında değerli çalışmalara imza atan, Türkiye’den ve dünyadan 60 kadar sanatçıyı bir araya getiriyor. Sergide eserlerine yer verilen sanatçılar arasında Bedri Rahmi Eyüboğlu, Süleyman Saim Tekcan, Dr. Julianna Illes Major, Prof. Melihat Tüzün, Merih Akoğul ve Prof.Dr. Mehmet Ömür bulunuyor.

“Mutluluğun Renkleri” sergisi, 6-19 Ocak 2018 tarihleri arasında La Galerie’de ziyarete açık olacak.


Nazan Pauwels:
Saint-Benoît Fransiz Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi bilgisayar mühendisliği, Marmara Üniversitesi işletme yönetimi mezunudur. 10 yıldır mücevher tasarımı ve sadekarlığını yapmaktadır. Mücevher tasarımının yanı sıra seramik, resim ve fotoğraf üzerinde değerli taş ve mücevher uygulaması yapmaktadır. Halen yaşadığı Hollanda ve Türkiye’de çeşitli sergilere sergi koordinatörü ve sanatçı olarak katılmaktadır.

La Galerie:
Saint Benoît Fransız Lisesi kurulduğu günden bu yana sanata önem vermiş ve bu doğrultuda 2014 yılında donanımlı bir sergi salonuna kavuşmuştur. Yeni sergi salonu “La Galerie” adı altında Bedri Baykam, Yusuf Taktak, Mustafa Ata gibi önemli sanatçıların sergilerine ev sahipliği yapmıştır. En son Ekim 2017 tarihinde La Galerie’de, Erol Makzume koordinatörlüğünde, dünya ve Türkiye basınında ses getiren ”Pierre Loti ve Hasan Silüetleri” sergisi gerçekleşmiştir.  Sergi salonu “La Galerie” her yıl dünyadan ve Türkiye’den önemli sanatçıları konuk etmeye devam edecektir.

Saint Benoît Fransız Lisesi:
Saint Benoît Lisesi, 1783 yılından bu yana, insani değerleri ön planda tutan yaklaşımıyla eğitime hizmet görevini sürdürmektedir. 235 yıldır, nitelikli ve ayrıcalıklı eğitim kurumu kimliğinden ödün vermeden, Türkiye gençliğine en iyi eğitimi vermeyi hedefleyen Lise, ”öğrencinin eğitici projelerin merkezinde” olmasını sağlayan bir anlayışı benimsemektedir. Kurum projesinin temeli, gerek insani boyutta, gerekse profesyonel alanda başarıya ulaşmış bireyleri topluma kazandırmaktır.