(Ferko Line), 2018’de Kağıthane’de “YENİ NESİL OFİS” Dönemini Başlatıyor…

Gayrimenkul sektörüne kazandırdığı nitelikli projeler ile öne çıkan Ferko, İstanbul’un gelişen ticaret merkezi Kağıthane’de hayata geçirdiği son projesi Ferko Line’ı 2018’in son çeyreğinde tamamlamayı hedefliyor. Üçü ofis biri otel olmak üzere dört bloktan oluşan Ferko Line, ortak teras ve yeşil alanları, restoran ve dünyaca ünlü markaların yer aldığı ticari bölümleri, fitness center ve hobi alanları ile iş yaşamının yoğun temposunda çalışanlara nefes aldırarak bölgede ‘yeni nesil ofis’ dönemini başlatacak.

Modern çağın koşulları ile gelişen lüks kavramını iş dünyasıyla buluşturan Ferko’nun 120 milyon dolarlık bir yatırımla gerçekleştirdiği Ferko Line, 2018’de tamamlanıyor. Kağıthane’nin en prestijli projesi olarak iş hayatının profesyonellerini ağırlamaya hazırlanan Ferko Line, 105 bin metrekare toplam inşaat alanında 4 bloktan oluşuyor. Bünyesinde 192 ofis, 38 adet ticari alan ve 173 oda kapasiteli Four Points by Sheraton Oteli’ni bulunduran Ferko Line, yerli ve yabancı birçok şirketin genel müdürlüklerinin yeni adresi olan Bölge’ye yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

Ferko Line, planlanandan önce tamamlanacak

Kağıthane’nin tam merkezinde, ana cadde üzerinde 300 metre boyunca yükselen proje, programlanan süreden daha önce, 2018’in son çeyreğinde tamamlanacak. Şu an itibariyle ticari ve ofis ünitelerinde yaklaşık %50 oranında satış gerçekleştirilen Ferko Line’da, ticari alanların metrekare satış fiyatı 9 bin-12 bin dolar arasında değişirken, ofislerin metrekare satış fiyatları 3.500 dolar.

İstanbul’un yükselen yıldızı Kağıthane’ye yatırımlarımızla yeni bir soluk getiriyoruz.

Gökçe Meriçten

Proje ile ilgili bilgi veren Ferko Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten, “Ayazağa ve Seyrantepe’yi de içeren Cendere Vadisi’nde çok hızlı bir gelişim söz konusu. Bu bölgeye komşu olan Kağıthane de ofis ve konut projeleriyle İstanbul’un yeni yaşam alanı haline geliyor. Yerli ve yabancı birçok şirketin genel müdürlüklerinin yeni adresi de olan bu lokasyonun cazibesi, Dolmabahçe-Bomonti Karayolu Tüneli, metrobüs hattı, sanayi metro istasyonları ile Seyrantepe – TEM Viyadüğü gibi ulaşım yatırımları sayesinde daha da artacak ve giderek İstanbul’un yeni ticaret merkezi haline gelecek. Gelişimini yakından takip ettiğimiz Kağıthane ile ilk olarak Metro Cash&Carry inşaası ile tanıştık. 2014 yılında ise bölgeye yeni bir bakış açısı kazandırdığımız Papirus Plaza’yı hayata geçirdik. Ve şimdi de Ferko Line, business park konsepti ile tasarlanan caddeleri ve dünyaca ünlü markaların yer aldığı ticari alanları ile iş hayatının çizgisini yükseltecek” dedi.

Markalı projeler bölgenin değerini artırıyor

Markalı projelerin Kağıthane bölgesinin değerlenmesinde oldukça önemli bir yere sahip olduğunun aktarıldığı toplantıda, eskiden bölgede m²’si 2 bin 500 TL olan fiyatların markalı projelerin bölgeye gelmesiyle beraber konutlarda 6 bin 500 TL-12 bin 500 TL , ofisler de ise 3 bin 500-4 bin 500 dolar aralığına ulaştığı belirtildi.

Kağıthane’ye yeni nesil ofis anlayışını getiriyoruz.

Dünyada ve Türkiye’de ofis seçimlerinde artık çalışan verimliliği ve mutluluğu ön plana çıkıyor. Ofislerle ilgili yeni eğilim de yüksek teknolojiye, çalışanlarına nefes aldıracak özelliklere ve sosyal olanaklara sahip olması yönünde. Ferko Line’ın en büyük farklarından birinin de yeni nesil ofis eğilimlerini ön planda tutan bir anlayışla tasarlanmış olması olduğunu vurgulayan Gökçe Meriçten, “Günümüzde ofiste, evimizden daha çok vakit geçiriyoruz ve çalışan mutluluğu artık ofis verimliliği için esas kriter. Önemli olan o detaylara inip bunları araştırıp, çözümler üretebilmek. Biz de yaptığımız işleri ‘yapı sanatı’ mottosuyla tanımlayan bir şirketiz. Burada da Ferko Sanat Koleksiyonu’nun en seçkin eserlerinden oluşturacağımız Heykel Bahçesi, yürüyüş yolları ve keyifli mola alanları ile de profesyonellere huzur dolu bir çalışma ortamı sunmayı hedefliyoruz” dedi.

En yüksek yeşil bina sertifikası “Leed”e aday

Ferko Line, her katta yer alan kat terasları, alışılagelmiş standartların aksine açılan camlar, tamamen çalışanların bir ofisten beklentileri öngörülerek tasarlandı. Ortak teras ve yeşil alanları, restoran ve dünyaca ünlü markaların yer aldığı ticari alanlar, fitness center ve hobi alanları ile iş yaşamının yoğun temposunda çalışanlara nefes aldırmayı amaçlıyor. Aynı zamanda engelli dostu olarak inşa edilen proje, dünyada tanınırlığı ve kabul edilebilirliği en yüksek yeşil bina sertifikası olan “Leed Sertifikası”na da aday. Ferko Line’da elektrikli araba şarj üniteleri de bulunacak.

Ofis projesinde bir “İlk”

Projenin en önemli özelliklerinden biri de yapılan işbirlikleri. 173 odası, 7 toplantı salonu ve 688 metrekare genel kullanım alanıyla projenin bir bloğunda konumlanan Four Points by Sheraton, hizmet kalitesiyle bölgede iş hayatı için prestijli bir seçenek olacak. Almanya’nın 150 yıllık prestijli mobilya markası Walter Knoll ile yapılan işbirliği ise bir ofis projesinde “ilk” olma özelliği taşıyor. Son 15 yıla 120’den fazla uluslararası tasarım ödülü sığdıran Walter Knoll, zarif ve şık olduğu kadar ergonomiye de önem veren usta dokunuşlarıyla Ferko Line ofislerine hayat verecek. Ferko Line’ın diğer iç mekan ve ofisleri de Özer+Tulgan Mimarlık tarafından tasarlanacak.