(Wineo) PURLINE eco: Organik Poliüretan Yer Döşemesi

Wineo PURLINE doğal zemin döşemesi ile ilk kez %90 sürdürülebilir hammadde ve doğal dolgu malzemelerinin kullanıldığı bir zemin döşemesi sunuyor. Ürünün temelini kaliteli, aşınmaya ve kimyasallara karşı dayanıklı bir malzeme olan poliüretan oluşturuyor. Bu özellikleri sayesinde malzeme ayrıca otomobil ve mobilya sanayinde, medikal veya spor aletlerinde de kullanılabiliyor.

Ar-Ge ekibinin, poliüretan içinde bulunan ve bir petro kimya maddesi olan poliol bileşkenini kolza ve hint yağından elde edilen organik poliol ile değiştirmeyi başarması ardından Wineo, ekolojik yer döşemesi PURLINE’ı piyasaya sundu.

PURLINE, klorür içermeyen, içinde yumuşatıcı ve solvent bulunmayan, kokusuz ve emisyonsuz bir ürün. Doğal zemin döşemeleri, içerdiği organik poliüretan malzemesi sayesinde özellikle hassas mekanlarda uygulanabiliyor. Sağlığa zararlı olmayan, çevre dostu özellikleri nedeniyle PURLINE doğal zemin döşemeleri sağlık sektörü, klinik, huzurevi ve aynı zamanda kreş gibi kamu binalarında kullanım için ideal.

PURLINE doğal zemin döşemeleri ayrıca kokusuz olma, zararlı gaz yaymama gibi kriterleri yerine getirdiğinden özel konutlar için de uygun. Ürün, sadece ekolojik özellikler ile değil aynı zamanda modern, rengarenk ve kreatif desenleri ile de ön plana çıkmakta.

PURLINE ekolojiktir, çünkü…

  • Döşemelerde yenilenebilir hammadde ve doğal dolgu malzemeleri kullanılır.
  • Petrokimyasal maddeler yerine kolza ve hintyağı kullanılır.
  • Ürün klorür, yumuşatıcı ve solvent içermez.
  • Ürün, geri kazanılabilir ve evsel atıklar ile bertaraf edilebilir.

Uzun ömürlüdür, çünkü……

  • PURLINE ürünleri aşınmaya ve ağır yüklere son derece dayanıklıdır.
  • Kimyasal ve mekanik etkenler ürüne zarar vermez.
  • UV ışınlarından etkilenmez, güneşten renkleri solmaz.

Güvenlidir, çünkü……

  • Yumuşatıcı gibi sağlığa zararlı kimyasal maddeler içermez.
  • PURLINE ürünleri tamamen kokusuz ve emisyonsuzdur.
  • Toksikolojik gazlar içermez ve yangın sırasında duman oluşturmaz, bu sayede kaçış yolları görülebilir.

Kompakt yüzeyinde kapalı gözenekleri sayesinde kolayca temizlenebilir ve hijyeniktir. Tüm geleneksel temizlik malzemeleri, sirkeli veya alkalik sorunsuz kullanılabilir. Böylece sadece zaman tasarrufu değil aynı zamanda temizlik maliyetinde de tasarruf sağlanır. Ayrıca cila ve başka işlemler gerektirmez.

Wineo, on yıllardan beri yüksek kaliteli yer döşemeleri alanında teknoloji bilgileri topluyor, kullanıcı tecrübelerini biriktiriyor ve ürün kalitesini daha da iyileştirmek için bu bilgileri kullanıyor. A+ Siegel, Mavi Melek, M1, Greenguard gibi birçok kalite sertifikası ile ödüllendirilen PURLINE, yüksek kalite talep eden mimarlar ve ev sahipleri için vazgeçilmez bir ürün.