(Polisan Kansai Boya), BİENAL’in 10 Yıl Boyunca Boya Sponsorluğunu Üstleniyor!

Türkiye’nin lider boya markası Polisan Kansai Boya, 10 yıl boyunca sponsorluğunu üstlendiği İKSV İstanbul Bienali’nin; bu yıl “iyi bir komşu” temasıyla 15. kez sanatseverlere kapılarını açan sergi alanlarını “Elegans” ile ilk günkü canlılığına kavuşturdu.

Türkiye’nin yenilikçi ve yaygın boya markası olan Polisan Kansai Boya, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ile yaptığı ve 2024’e kadar sürecek 10 yıllık sponsorluk anlaşması kapsamında bu yıl “iyi bir komşu” temasıyla 15. kez sanatseverlere kapılarını açan İKSV İstanbul Bienali’nin sergi alanlarını Türkiye’nin elegan boyası Elegans ile boyadı.

Elegans’ın Renk verdiği Sergi Mekanları

Polisan Kansai Boya, sponsorluk kapsamında bu yıl  32 ülkeden 56 sanatçının farklı coğrafya ve zaman dilimlerinden hikâyeler anlattığı işlerinin sergileneceği mekanlardan; İstanbul Modern, Pera Müzesi, Ark Kültür, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, Yoğunluk Sanatçı Atölyesi ve Küçük Mustafa Paşa Hamamı’nı boyayarak estetik bir görünüme kavuşturdu. Türkiye’nin en çok tercih edilen iç cephe boyası Elegans, İKSV 15.İstanbul Bienali’nde yaratıcı, çarpıcı ve estetik alanların elde edilmesine katkı sağladı.

Dilek Çolakoğlu: “Bienal için ürün portfoyümüzün en elegan boyası Elegans’ı kullandık.”

Polisan Kansai Boya Pazarlama ve Kanal Strateji Direktörü Dilek Çolakoğlu, konuya ilişkin şunları söyledi:

“15. İstanbul Bienali küratörleri iyi bir komşu başlığına sahip bu seneki bienali ‘iyi bir komşu’, ev kavramını farklı açılardan ele alan bir konsept olarak tanımladılar. Gündelik deneyimler yoluyla davranış rutinlerinin ve değerlerin oluştuğu bir alan olarak tanımlanan ev kavramını aynı zamanda bir aidiyet — bir ‘kök salmışlık’ — duygusunu ortaya çıkaran yer olarak konumladılar. Tam da bu nedenle 15. İstanbul Bienali bizim için daha anlamlı. Tarih boyunca kendini ifade etmenin bir aracı olan barınma ve yaşam alanlarımız olan evlerimizi koruyan, bakımını sağlayan ve güzelleştiren ürünler üretiyoruz. Home Cosmetics-Evimin Kozmetiği çatı iletişimi ile yaklaşık 10 yıldır sadece boya değil ev kozmetiği ürünleri üretiyoruz diyoruz. Bienal’in çeşitli sergi alanları için ürün portfoyümüzün en elegan boyası Elegans’ı kullandık. Elegans sektörün ilk 7 özellikli iç cephe boyası olup küf ve mantar oluşumunu önleme, çok iyi silinebilme özellikleri ile tüketicilerin ve hastane-kreş gibi ekstra hijyen gerektiren mekanların; daha fazla metrekare sağlama özelliği ile de boyacı ustalarının gözde ürünü olmayı başarmış çok özel bir ürünümüzdür.“