(Öncüoğlu Mimarlık)’tan Önder Kaya (ARCHITECT@WORK İstanbul)’da Bir Seminer Verecek!

Enis Öncüoğlu

Öncüoğlu Mimarlık ortaklarından Önder Kaya ARCHITECT@WORK İstanbul etkinliği kapsamında “Bırak Güneş İçeri Girsin” başlıklı bir seminer verecek. “Mimari ve Işık” temalı düzenlenen etkinlikte Kaya, doğal olan her şeyin artık daha kıymetli olduğundan yola çıkarak mimaride doğal ışığın tasarımdaki yeri üzerine konuşacak.

Sürdürülebilir mimari planlamanın en önemli etkenlerinden biri olan doğal ışığın ve doğal havanın değerleri ve bir tasarım parametresi olarak nasıl ele alındığını örneklerle gösterecek olan Önder Kaya’nın semineri 4 Kasım Cumartesi günü 15:00’te ARCHITECT@WORK İstanbul etkinliği kapsamında İstanbul Fuar Merkezinde 10. salonda izlenebilir.


ÖNDER KAYA
1984 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde lisans -1993 yılında ise ODTÜ Mimarlık Fakültesi Restorasyon Bölümü’nden yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır. 1984-1985 yılında Çinici Mimarlık Atölyesi’nde birçok projede yer almıştır. 1985-1991 yılları arasında Öncüoğlu Mimarlık’ta proje yöneticisi olarak çalışmıştır. 1991-1997 yılları arasında kurucusu ve genel müdürü olduğu Ano Yapı’da çeşitli projeler gerçekleştirmiştir. 1998’den beri Öncüoğlu Mimarlık’ta ortak olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Ulusal mimarlık yarışmalarında 2 ödül kazanmış, ayrıca projeleri Cityscape, CRE gibi birçok uluslararası ödüle layık görülmüştür. TSMD (Türk Serbest Mimarlar Derneği) üyesidir.

ÖNCÜOĞLU MİMARLIK
1964 yılından beri uluslararası ölçeklerde mimarlık, planlama ve danışmanlık hizmetleri veren Öncüoğlu Mimarlık, kurulduğu Ankara’nın yanı sıra şu anda İstanbul, Dubai, Moskova, Astana ve New York’da faaliyetlerine devam ediyor. Büyük ölçekli ticari yapılar, ofisler, hastaneler, konut, turizm, kültür ve rekreasyon yapılarının yanında kentsel tasarım ölçeğinde de işler üreten ve 1964’te Hasan Öncüoğlu tarafından kurulan Öncüoğlu Mimarlık, 1996’dan beri Enis Öncüoğlu ve ortakları Önder Kaya, Cem Altınöz ve Engin Öncüoğlu tarafından yönetilmekte.

Öncüoğlu Mimarlık’ın uzmanlık alanı Türkiye, Rusya ve BDT ülkelerinde tasarlanan konut, karma kullanım merkezleri, alışveriş, ofis, turizm ve ticari merkezler üzerine gelişmiştir. Bu süre içerisinde Türkiye ve yurtdışında pek çok önemli itibarlı ve büyük projeler gerçekleştiren Öncüoğlu Mimarlık, projeleri ile Cityscape dahil olmak üzere pek çok uluslararası ödül kazandı.

Öncüoğlu Mimarlık çalışmalarının karakteristik özelliklerinden biri, güncel mimarlık disiplinini projenin kendi bağlamı içinde gerçekçi ve uygulanabilir bir yaklaşım ile birleştirmesidir. Master plandan konsept tasarımı ve uygulama projelerine kadar birçok ölçekte hizmet veren Öncüoğlu Mimarlık, en donanımlı mühendislik ve danışmanlık firmalarıyla çalışarak projeleri koordine ve kontrol eder. Her türlü projeyi uluslararası standartlarda hızlı bir şekilde yönetebilecek deneyimli ekip ve organizasyona sahip Öncüoğlu Mimarlık, Türkiye’nin uluslararası alanda çalışan ve nitelikli üretimleri ile bilinen saygın ofislerinden biridir.