(Koleksiyon Mobilya), SATIŞ, SERVİS ve PAZARLAMA Süreçlerini Buluta Taşıyor…

Dünya çapında ihracat, tasarım ve üretim faaliyetlerini yürüten Koleksiyon Mobilya, itelligence iş ortaklığıyla gerçekleştireceği dijital dönüşüm sürecini başlattı.

Türkiye’de ve dünyada çeşitli sektörlerde mobilyadan aksesuara farklı tasarımlar sunan Koleksiyon Mobilya, iş uygulamaları alanında dünyanın önde gelen yazılımlarından SAP’nin ekosisteminde yer alan en büyük uluslararası iş ortaklarından itelligence ile anlaşarak dijital dönüşüm yolculuğunu başlattı.

SAP Hybris ile satış pazarlama ve servis süreçlerini buluta taşıyan Koleksiyon Mobilya, uluslararası standartlarda bir altyapıya sahip olarak tüm satış süreçlerinde daha hızlı, kolay ve esnek tekliflendirme ile sipariş süreçlerini devreye alacak. Proje kapsamında SAP’nin “Hybris Marketing”, “Hybris Sales Cloud” ve “Hybris Service Cloud” çözümleri kullanılarak, tüm süreçler, tek bir sistem üzerinden kontrol edilebilecek. Ocak 2018’te tamamlanması planlanan projeyle ayrıca mobil satış süreçleri merkezi sisteme entegre edilerek kontrol mekanizması güçlendirilecek, müşteriler online ve offline ortamda ayrıştırılarak kişiye özel kampanya yönetimi yapılabilecek ve müşteri geri bildirimleri anlık olarak yönetilebilecek.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan itelligence CEO’su Dr. Abdülbahri Danış, “İş dünyası, günümüzde yeniden şekilleniyor, iş modelleri ve müşteri beklentileri değişiyor. 2014 yılı itibarıyla 165 binden fazla istihdam yaratılan ve 14 milyar dolarlık değere ulaşan, geçen sene ise 1,9 milyar dolarlık* ihracat sağlanan mobilya sektörü için dijitalleşme önemli bir süreç olarak ortaya çıkıyor. Bu noktada ülkemizin önemli mobilya ve aksesuar üreticilerinden Koleksiyon Mobilya’nın dijital dönüşümünü birlikte gerçekleştirdiğimiz için oldukça mutluyuz” dedi.

*OAİB Mobilya Sektörü Raporu, 2016


itelligence:
1989’da Almanya’da kurulan itelligence, iş uygulamaları alanında dünya lideri yazılım SAP’nin ekosisteminde yer alan en büyük uluslararası iş ortaklarından biri. 24 ülkedeki 6.000 çalışanıyla SAP çözümlerini tamamlayıcı yaklaşımlar üretiyor. Gelişen teknolojiyi kurumların hizmetine sunarak rekabet güçlerini artırıyor. Dijital dönüşüm ve sürdürülebilir büyüme hedeflerine ulaşmalarını sağlıyor. SAP’nin Platin İş Ortağı konumundaki itelligence, 2000 yılından bu yana ülkemizde de faaliyet gösteriyor. Şirketin en büyük pazarları arasında Almanya, Amerika, Danimarka, İngiltere ve İsviçre’nin yanı sıra, SAP ekosistemindeki öne çıkan performansıyla Türkiye de yer alıyor. itelligence, Türkiye’deki 525 kişilik uzman ekibiyle, 360’ın üzerinde müşteriye SAP kurumsal yazılım çözümleri ve danışmanlığı alanında hizmet veriyor.

Koleksiyon:
Mimar Faruk Malhan tarafından 1972 yılında Ankara’da kurulan Koleksiyon; mobilyadan cama, porselenden tekstile kadar oldukça zengin bir ürün gamını 40 yılı aşkın süredir tüketicilerin hizmetine sunuyor. Koleksiyon, 1988 yılından bugüne Tekirdağ’daki 86 bin metrekarelik üretim merkezinde ev ve ofis mobilyası üretimi yaparak Londra’dan New York’a dünyanın 35’i aşkın uluslararası noktasında faaliyet gösteriyor. Yeni düşünce, yeni standart ve yeni tasarım kavramlarını sentezleyen yüksek kalitede mobilya tasarımı anlayışıyla, endüstri ürünlerinden çok, düş ve düşüncelerin ürünlerini yaratmaya çalışan Koleksiyon’un çalışma kültürü üzerine odaklanan yenilikçi konseptleri sayesinde, Türkiye ve dünyada birçok büyük şirket tarafından tercih ediliyor. Koleksiyon, ev mobilyasındaki yeni yaşam alanı kurgusuyla da dikkat çekiyor.