(Selena), Yapı Sektörünün Sürdürülebilir Büyümesi İçin DESTEK Veriyor ve ÇÖZÜM Üretiyor…

25 yıldır yenilikçi ürünleriyle yapı sektörünün sürdürülebilir büyümesine katkı sunan Selena, inşaatlarda yüksek oranda enerji ve maliyet tasarrufu yapılmasına olanak sağlayan çözümler üzerinde çalışıyor. Modern teknolojilerin yanı sıra kullanıcı ve çevre dostu ürünlerle küresel rekabet gücünü artıran Selena Türkiye, yapı sektörünün yaşadığı güçlüklere karşı akıllı çözümler üretiyor.

Dünya genelindeki 30 şirketi, 17 üretim tesisi ve bin 800 personeliyle 70’ten fazla ülkeye satış yapan ve daha iyi binalar yapılmasına katkı sunmak üzere çalışan Selena Grup, 25. kuruluş yıl dönümünü bir dizi etkinlikle kutluyor. Bu çerçevede İstanbul’da da 24 Ağustos’ta bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, Selena Grup Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Marcin Macewicz ve Gelişim Direktörü Yönetim Kurulu Üyesi Agata Gładysz’in yanı sıra Pazarlama Direktörü Michal Specjalski ve Selena Türkiye Genel Müdürü İrfan Çetindamar katıldı. Toplantıda grubun geçmişi ve stratejisi ile Selena Ar-Ge merkezlerinin geliştirdiği ve dünya genelindeki pek çok pazarda satışa sunduğu inovatif ürünlere değinildi.

Selena Türkiye Genel Müdürü İrfan Çetindamar toplantıda Selena’nın 2008 yılında Polyfoam’u satın alarak Türkiye pazarına girdiğini ve kısa bir süre içinde yüzde 16’lık bir pazar payı elde ettiğini belirtti. Çetindamar, “Türkiye, inovasyon ve gelişmiş çözümler isteyen genç ve açık fikirli bir nüfusa sahip. Bu faktör, inovasyon konusunda dünya lideri olan Selena’nın Türkiye’deki başarısının temelini oluşturuyor. Selena, uzun ömürlü ve enerji verimliliğine sahip binaların geliştirilmesine yardımcı olmayı; yenilikçi ürünleri sayesinde binaların sağlam, ses, ısı ve su yalıtımına sahip ve yangına karşı daha dirençli olmasını hedefliyor” dedi.

İrfan Çetindamar

Çetindamar sözlerine şöyle devam etti: Türkiye, stratejik konumu nedeniyle Selena Grup için muazzam potansiyele sahip bir ülke. Grup, hem Türkiyedeki hem de Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türki Cumhuriyetlerdeki faaliyetlerini Türkiyeden yürütüyor. Ayrıca Türkiye’deki inşaat sektörü her yıl önceki yıla kıyasla iki kat büyüyor. Bu büyümenin kaynağını devlet tarafından desteklenen ‘kentsel dönüşüm’ oluşturuyor. Bu durum, söz konusu gelişimin uzun yıllar boyunca devam edeceğini gösteriyor ve Selena’nın yerel pazarlarda büyümesini sağlıyor.

 Türkiye Selena’nın büyüme stratejisinde kilit rol oynuyor

Polonya’daki genel merkezde görev yapan yönetim kurulu üyeleri ise toplantıda, yerel ekiplerin Selena Grup’un başarısındaki mutlak önemine değindi.

Marcin Macewicz

Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Marcin Macewicz ise şu ifadeleri kullandı: “Şirkete olan bağlılıklarını, bilgilerini ve uzmanlıklarını her gün ortaya koyan tüm şirket çalışanlarımız, müşterilerimizle ve iş ortaklarımızla yakın şekilde çalışıyor. Türkiye’deki çalışanlar da dahil olmak üzere bu yerel “kahramanlar” Selena Grup’un küresel başarısında mutlak bir role sahip. Sürekli artan bir potansiyele sahip Türkiye’de deprem riskiyle ilgili yenileme projelerini destekleyen devlet programları uygulanmakta ve eski ve yeni binalar için termal yalıtım yatırımları zorunlu tutulmaktadır. Bütün bu etkenler nedeniyle Türkiye, grubumuzun kalkınma stratejisinde kilit bir konuma sahip. Bolu’da yer alan fabrikanın 2015 yılında gerçekleşen çalışmalarla 5 bin metrekareden 10 bin metrekareye çıkarılması da bu stratejik önemin bir göstergesi.”

İnşaat sektörünü değiştirecek ürünler!

kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Grubun ürün portföyüne yeni katılan ürünler de sunuldu. Bu ürünler arasında son derece yenilikçi bir çatı teknolojisi olan COOL-R ve köpük formunda sunulan yeni bir modern yapıştırıcı kategorisi olan FOAD bulunuyor. Şirketin modern uygulama yaklaşımıyla geliştirilen bu ürünler, kısa süre içinde inşaat dünyasının bugün bildiğimiz halini tamamen değiştirecek.

COOL-R, çatı ısısını etkili bir şekilde düşüren ve bina içindeki sıcaklığı azaltmaya yardım eden son derece yansıtıcı ve su geçirmez bir kaplama. Ürün, yoğun bir havalandırma gerektirmeksizin depolar, üretim tesisleri, hipermarketler ve depolama tesisleri gibi binalara daha konforlu bir iç hava ortamı sağlamaya katkıda bulunuyor. Bu teknoloji, hayvan çiftlikleri gibi havalandırma kullanılmayan binalarda da son derece etkili oluyor. COOL-R kaplaması, çatı sıcaklığını anında yaklaşık yüzde 70 oranında azaltmaya yardım ederek aynı zamanda iç sıcaklıkta 10ºC’ye varan bir azalma sağlayabiliyor. COOL-R aynı zamanda, çatıya tam bir su geçirmezlik sağladığı için yapıyı koruyor ve eskiyip yıpranma sürecini yavaşlatıyor. Ürün, özelliklerini 10 yıldan uzun bir süre koruyor. COOL-R, Selena’nın sürdürülebilir inşaatı desteklemeye ilişkin çözümler uygulama konusunda AB ilkelerine yönelik sorumlu ve etkili yaklaşımının da bir göstergesi niteliğinde. Selena Grup tarafından geliştirilen teknoloji, şirketin 25 yıllık deneyimine ve Polonya, Çin, İspanya ve Türkiye’de bulunan laboratuvarlarının güçlü bilimsel birikimine dayanan muazzam potansiyelini de kanıtlıyor.

Marcin Macewicz sözlerini şöyle sürdürdü: “Enerji tüketimini çok artırmadan çatı yüzeyini soğutma ve dolayısıyla bina içinde ısı konforu sağlama dünyanın bir yerinde yapı sektörü için bir ihtiyaçtı. COOL-R gibi öncü çözümler, Selena Grup’un inşaat kimyasalları pazarına gelişmiş teknolojiler sunma konusundaki lider rolünü pekiştiriyor. Grubun araştırma işlevini güçlü bir şekilde artırma stratejisi, aralarında bu çatı kaplamasının da bulunduğu benzersiz ürünlerin geliştirilmesiyle ilk meyvesini veriyor.

Selena’nın sunduğu benzersiz ve devrim niteliğindeki çözümler arasında köpük yapıştırıcıları kapsayan FOAM ADHESIVE (FOAD) ürün grubu bulunuyor.

Bu ürün grubuyla ilgili açıklama yapan Agata Gładysz “Poliüretan köpük yapıştırıcılar, modern binalar için mükemmel bir çözüm. Selena’nın Ar-Ge uzmanları, çalışmalarını etki gösterme hızı, yapıştırma gücü, dayanıklılık ve uygulama kolaylığı gibi kilit özellikler üzerinde yoğunlaştırıyor. Bu sayede bu ürün grubundaki ürünler, ilgili maliyetleri düşürmeye ve onarım tekrarından kaçınmaya yardım ediyor. Kullanımı kolay ve yüksek verimli köpük yapıştırıcıların sahip olduğu özellikler, bu ürünün geleneksel harçların ve diğer yapıştırma teknolojilerinin yerini almasıyla birlikte kullanıcıların rahatlık ve konforunu da artırıyor. Bu ürünleri geliştirirken, hem kişisel hem de kurumsal seviyede ürünleri uygulayan tarafların ve yatırımcıların beklenti ve ihtiyaçlarına ve ayrıca enerji tasarrufu, güvenlik, kullanıcıyı ve çevreyi koruma alanlarındaki güncel trendlere ve düzenlemelere uygun olmalarına da özen gösteriyoruz” diyor.

Selena Grup’un ürün portföyünde köpükler, silikon ve mastikler, yapıştırıcılar, su geçirmezlik ürünleri, yalıtım sistemleri, sabitleyiciler ve tamamlayıcı ürünler yer alıyor. Grubun Polonya, Brezilya, Güney Kore, Çin, Romanya, İspanya, Kazakistan ve Türkiye’de üretim tesisleri bulunuyor. Çeşitli pazarlarda kazandığı uluslararası deneyim sayesinde Selena Grup, kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun yeni çözümler geliştiren yenilikçi bir şirket olarak hızla büyüyor. Grubun portföyü Tytan Polyfix, Quilosa, Artelit ve COOL-R gibi öne çıkan markalarla güçleniyor.