Alüminyum Sektörünün Tüm Yenilikleri “ALUEXPO 2017”de…

ALUEXPO 2017 – 5. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı, Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından 5-7 Ekim 2017 tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi 9, 10 ve 11. hollerinde gerçekleştirilecektir.

ALUEXPO 2017 Fuarı, TALSAD – Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği ve TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası tarafından desteklenmektedir. Başta TALSAD üyeleri olmak üzere Türkiye’nin önde gelen alüminyum üreticilerinin yer aldığı 9. holde profil, levha, folyo, külçe, çubuk gibi bitmiş veya yarı bitmiş alüminyum ürünler ile alüminyum pencere, kapı ve cephe kaplama sistemleri ve farklı endüstriler için alüminyum ürünler sergilenirken; 10. ve 11. hollerde, global alüminyum sektörünün önde gelen firmalarının da içinde bulunduğu yerli ve yabancı üretici ve tedarikçi firmalar, alüminyum üretiminde kullanılan ürün ve teknolojilerini tanıtacaktır.

Fuara Katılmak İçin Son Günler

Aluexpo 2017, Türkiye’nin önde gelen alüminyum üreticilerini ve alüminyum sektöründe dünyanın önde gelen firmalarını bir araya getiriyor. Alüminyum sektörünün lider firmaları, alüminyum teknolojisinde gerçekleşen yenilikleri ve tüm alüminyum ürünlerini otomotiv, inşaat, beyaz eşya, ambalaj, savunma sanayi, enerji, havacılık, ulaşım ve daha birçok sektör için ALUEXPO 2017’de sergileyecekler. Katılımcılar, bu platformda alüminyum ile ilgili en yeni teknolojileri ve tüm alüminyum ürünleri hakkında bilgi sahibi olabilecek; firmalarının gelişimini ve güçlenmesini sağlayacak yeni iş bağlantıları kurabilecek; Türkiye ve Avrasya alüminyum sektörünü yakından tanıma fırsatı bulacaklar.

ALUEXPO Fuarları Her Tekrarında Büyümeye Devam Ediyor

En son gerçekleştirilen ALUEXPO 2015 Fuarı, bir önceki fuara göre artış göstererek, 34 ülkeden 166’sı yabancı olmak üzere toplam 352 katılımcıyı, 70 ülkeden 10.640 sektörü yakından takip eden ziyaretçi ile buluşturdu.

Global alüminyum dünyasının tamamlayıcı bir platformu olma noktasına gelen ALUEXPO 2017, sektörün önde gelen uzmanlarıyla, yeni yatırımlar için Türkiye’nin potansiyel fırsatlarını değerlendirmek isteyen yabancı firmalar ve aynı zamanda farklı ülkeler ile işbirliği yapmak isteyen yerli firmaları yine bir araya getirecek. 

Alüminyum Sektörünün Uzmanları 8. Alüminyum Sempozyumu’nda Buluşuyor

ALUEXPO 2017 fuarı ile eş zaman ve mekanda, TALSAD, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi ve TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası işbirliği ile 8. Alüminyum Sempozyumu da gerçekleştirilecek.

Sempozyum süresince sektörün önde gelen isimleri, uzmanlar ve akademisyenler alüminyum sektörü ile ilgili teknolojik gelişmeleri tanıtacak ve sektörde karşılaşılan problemlerin çözümü konusunda dinleyicilerle bilgi ve görüş paylaşımında bulunmak için etkin bir ortam yaratacaklar. Sempozyum; sektörü ekonomik, teknolojik ve bilimsel alanlarda irdelemeyi, yeni gelişmeler hakkında bilgilenmeyi ve Türkiye’nin alüminyum dünyasındaki yeri ve geleceği için bir vizyon oluşturmayı amaçlamaktadır.

Katılımcılarımız KOSGEB Desteğinden Faydalanabiliyor

ALUEXPO 2017 Fuarları KOSGEB tarafından destek kapsamına alınmıştır. KOSGEB desteği KOBİ boyutlu firmalara verilmektedir. Detaylı bilgi için www.kosgeb.com.tr adresi ziyaret edilebilir.

T.C. Ekonomi Bakanlığından  “Alım Heyeti” Desteği

ALUEXPO 2017 İhtisas Fuarına, yurtdışı tanıtım faaliyetlerinin yanı sıra uluslararası ziyaretçi sayısının attırılması amacıyla T.C. Ekonomi bakanlığının koordinatörlüğünde düzenlenen “Alım Heyeti” programından destek geldi.

Alım heyeti programı kapsamında tüm alüminyum sektörünü hedefleyen heyet çalışmaları başlatıldı. Yurt dışından, alım heyeti kapsamında ziyaretçi olarak katılmak isteyen firma yetkilileri, bulundukları ülkedeki T.C. Büyükelçiliği’nin Ticaret Müşavirliğine başvuracaklar.

Ücretsiz Servisler

Fuarı ziyaretini kolaylaştırmak adına İstanbul içinde bazı noktalardan ve Atatürk Havalimanı’ndan, belli saatlerde ücretsiz servisler kaldırılacak. Ayrıca fuarı ziyaret etmek isteyen firmalar için Anadolu’da pek çok sanayi odası ve organize sanayi bölgeleri ile ücretsiz otobüs tahsisi konusunda ortak çalışma başlatıldı.

Ziyaretçi Ön Kayıt Formunun Avantajlarından Faydalanın

Alüminyum sektörünün profesyonelleri için ziyaret ücretsizdir. Fuar alanında kayıt sırasında vakit kaybetmemek için ZİYARETÇİ ÖN KAYIT formunu doldurulması gerekmektedir.

Detaylı bilgi için: www.aluexpo.com