(Cosentino), globalde 834 milyon Euro ciroyla HEDEFİNİ tutturdu!

Dünyanın en büyük kuvars yüzey üreticisi Cosentino, mimari ve teknik açıdan yüzeylerde devrim yaratan gücünü finansal hedeflerinde de sürdürüyor. Cosentino, yüzde 14’lük bir büyüme artışı göstererek 2016’da 834 milyon Euro ciro hedefini tutturdu.

Tasarım ve mimari açıdan yenilikçi yüzeylerin üretimi ve dağıtımında dünya lideri olan Cosentino Grup, yenilikçiliğe, yeni teknolojilere ve etkili yönetime dayalı sürdürülebilir büyüme stratejisinin yanı sıra finansal konumunu da güçlendirmeye devam ediyor. Cosentino Grup, şimdiden 2016-2019 yatırım planının neredeyse yüzde 45’ini yerine getirdi. Mimari ve teknik açıdan yüzeylerde devrim yaratan, dünyanın en büyük kuvars yüzey üreticisi Cosentino, 2015 yılına kıyasla yüzde 14’lük bir büyüme artışı göstererek 2016’da 834 milyon Euro ciro hedefini tutturdu.

“Üretim süreçlerinde dijitalleşmeyi hızlandırmayı hedefliyoruz”

Alper Şensan

Cosentino’nun büyümeyi, ürün çeşitliliğini ve dışarı açılma sürecini hedeflediği 2016 yatırımlarına dair açıklamalarda bulunan Cosentino Türkiye Ülke Direktörü Alper Şensan, “Cosentino Grup olarak yenilikçi ürünümüz Dekton için ilave üretim hatları inşa etmeye ve yeni otomatik lojistik tesislerin geliştirilmesine ağırlık verdik. Silestone için yeni parlatma hatları ve diğer üretim hatlarında iyileştirmeleri tamamlıyoruz. Uluslararası ölçekte de büyüme vizyonumuzu sürdürerek ABD, Avustralya, Kanada, İskoçya, Danimarka gibi ülkelerde 9 City Center açılışı yaptık. Cosentino olarak 130’dan fazla şehirdeki satış depolarımız ve ofislerimiz ile 110’un üzerinde ülkede satış yapıyoruz. Gelecekteki yatırımlarımız, hem üretim süreçlerinin otomasyonu hem de robotlaşmasına odaklanacak. Yeni teknolojilere dayalı bir yaklaşımla üretim süreçlerinde dijitalleşmeyi hızlandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Cosentino 2016’da 300 yeni iş pozisyonu yarattı

Cosentino, 2016-2019 istihdam planına göre, yaklaşık olarak 1050 iş pozisyonu yaratmayı hedefledi. Cosentino’nun istihdam planına göre, 2016 yılında grup çalışanlarının toplam sayısı 32 farklı ülkeden 3 bin 750 çalışana yükseldi. Cosentino, 2016’da 300 yeni iş pozisyonu yaratarak istihdam planında da yıllık hedefini tutturdu.


Cosentino Group:
Merkezi İspanya’da bulunan Cosentino Group, mimari ve tasarım amaçlı yenilikçi yüzeylerin üretim ve dağıtımını yapan global bir şirkettir. Sektöründe dünya çapında lider olan Cosentino Group, yenilikçi yaklaşımlar ile trendleri belirleyen ve insan hayatına değer katan çözümler tasarlamaktadır. Bu vizyon dahilinde, sıradışı ve öncü ürünler olan Silestone®, Dekton®, Eco by Cosentino® ve Sensa by Cosentino® gibi ileri teknolojiye sahip ürünleri geliştirmiş ve mimari alanlarda eşsiz tasarımların yaratılmasını sağlamıştır.

Dünyanın en büyük kuvars taş üreticisi olan Cosentino Group, 1 milyon m² kapalı alana sahip tesislerinde ürettiği ürün ve markalarını 20’den fazlası kendine ait tesislerde olmak üzere, 80’den fazla ülkede satışını gerçekleştirmektedir. Cosentino Gruop satışlarının %90’ı uluslararası pazarlardan gelmektedir.

Daha fazla bilgi için: www.cosentino.com
www.silestone.com
www.dekton.com
www.ecobycosentino.com