(Hilti)’den YENİ ekipman yönetim sistemi ON!TRACK

Patentli ve ödüllü ürünleri ile inşaat sektörüne yüksek katma değer sağlayan Hilti, şimdi de inşaat profesyonellerinin en büyük sorunlarından biri olan ekipman yönetimi konusunda yeni bir uygulama geliştirdi. Şirketlerin envanterlerinde bulunan tüm ekipmanları kontrol etmelerini mümkün kılan ekipman yönetimi sistemi Hilti ON!Track’i sektörle buluşturan Hilti sayesinde; basılı kopyalar, excel sayfaları, yoğun manüel çalışma dönemleri ve uzun zaman alan stok kontrolleri tarihe karışıyor. Ekipmanlar üzerine yerleştirilen barkotlu etiketlerin Hilti ON!Track mobil uygulamasında bulunan tarayıcı yardımıyla okunduğu yenilikçi sistem, kullanıcıların cep telefonu ve web tarayıcıları üzerinden kolaylıkla güncel kayıtlara erişmelerini sağlıyor.

“Fark yaratmak için varız” marka sözüyle Ar-Ge temelli kaliteli ürünleriyle yapı sektörüne değer katan Hilti, yenilikçi ekipman yönetimi çözümü Hilti ON!Track ile inşaat profesyonelleri için yepyeni bir dönem başlatıyor. Malzeme, ebat ve üretici ayrımı yapmaksızın şirketlerin envanterlerinde bulunan tüm ekipmanları kontrol etmelerini mümkün kılan kapsamlı ekipman yönetimi sistemi ON!Track’i sektörle buluşturan Hilti, büyük zaman tasarrufu sağlayan bu çözümle firmalara pazarda önemli bir rekabet avantajı sunuyor.

Hilti ON!Track, herhangi bir zamanda ekipmanların nerede olduklarını, mevcut durumlarını ve hangi çalışanın sorumluluğunda olduklarını gösteren tam bir envanter kaydı tutuyor. Bu yeni nesil çözüm kapsamında, sistemde yer alan her bir ekipmanın gövdesine en zorlu iş sahası koşullarına bile dayanacak şekilde tasarlanan barkotlu etiketler yerleştiriliyor. Etiketler, bir mobil ağ veya Wi-Fi aracılığıyla sağlanan internet bağlantısı üzerinden Hilti ON!Track mobil uygulamasında bulunan tarayıcı yardımıyla okunuyor. Bu uygulama, bulut tabanlı kayıtları anında güncelleyerek kullanıcıların mobil cihazlar veya web tarayıcıları üzerinden güncel kayıtlara erişmelerine imkan tanıyor.

Kayıplar minimize ediliyor

Tüm etiketli ekipmanların izlenmesini ve aranmasını mümkün kılan Hilti ON!Track sayesinde kayıplar minimize ediliyor. Her bir ekipman çalışanlara zimmetleniyor, ürünlerin transferi hızlanıyor ve envanter listeleri daha hızlı çıkarılıyor. Ekipman yönetimi için kullanılan basılı kopyaları, excel sayfaları veya yoğun manüel çalışmayı geride bıraktıran Hilti ON!Track ile birlikte uzun zaman alan stok kontrolleri tarihe karışıyor. Hızlı olduğu kadar doğru stok kontrolü sağlayan Hilti ON!Track; çalışanların görevlerini daha kısa sürede tamamlayabilmelerine imkan tanırken, aynı zamanda ekipmanların bakımlarını da optimize ediyor.

Doğru maliyet kontrolü için envanter optimizasyonu

Bataryalar, aksesuarlar ve sarf malzemeleri gibi ekipman ihtiyacının hızlı ve güvenli bir şekilde belirlenmesi, el-kol titreşimi ve toz maruziyet limitleri gibi ekipmanlarla ilgili bilgilerin depolanabilmesi gibi pek çok avantaj sunan Hilti ON!Track; kullanımdaki ve sahadaki süresini göstermek, her bir ekipmanın toplam maliyeti hakkında şeffaflık sağlamak ve daha doğru maliyet kontrolünü mümkün kılmak için tüketime uygun ekipmanların tüketimini denetlemek suretiyle envanter optimizasyonu da sağlıyor.

Ayrıntılı bilgi edinmek ve tanıtım videosunu izlemek için: http://bit.ly/2sVjegR


 

Hilti ve Hilti Türkiye:
Dünyanın en küçük ülkelerinden
biri olan yaklaşık 35 bin nüfuslu Lihtenştayn Prensliği’nde 1941 yılında doğup, bugün yaklaşık 24 bin çalışanı ile global jenerik marka haline gelen Hilti, 6 kıtada 120’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Türkiye pazarına ilk kez 1982 yılında giren ve 15 yıl distribütörlük olarak temsil edilen Hilti, 1997 yılından bu yana ise Türkiye’de yüzde 100 yabancı sermayeli bir firma olarak faaliyet gösteriyor. Bu sene 20. yılını kutlayan Hilti Türkiye, göstermiş olduğu gelişimle 2011 yılı başından bu yana 10 ülkenin (Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Moğolistan, Kırgızistan, Ermenistan, Gürcistan, Tacikistan, Moldova ve Kuzey Irak) bağlı olduğu bir bölgesel üs konumunda. 2016 yılında yüzde 25 büyüme gösteren Hilti Türkiye, başarısını bilgi, birikim ve inovasyon ile sürdürülebilir değer yaratan bir marka olmaya borçlu. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Hilti Türkiye, 285 çalışanı ile faaliyetlerini sürdürüyor. Ekonomiye yarattığı katma değer dışında İnsan Kaynakları alanında çalışmalarıyla da öne çıkan Hilti Türkiye, Great Place to Work Enstitüsü tarafından belirlenen, “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2016” listesinde 4. sırada yer aldı. 2015 yılında aynı ödül kategorisinde 3. sırada yer alan Hilti Türkiye, Yaşam Boyu Öğrenme alanında Özel Ödül’e de layık görülmüştü.

Detaylı bilgi için hilti.com.tr