(Libart) Clearsky Sistemleriyle SINIRSIZ Gökyüzü!

Libart Clearsky sistemleri, “çatıyı hareket ettiren” yapısal sistemlerdir. Bu sistemlerle çatıyla entegre çözümler başarıyla uygulanır, yaratılan açık çatılar projelere özgürlük kazandırır. Libart, kullanıcının gökyüzüyle buluştuğu ClearSky sistem çözümleri ile “kinetik mimari” kavramını ortaya koyar.

ClearSky sistemleri havuzlar, restoranlar, kafeler ve kongre merkezleri için tavan ışıklıkları açarak kaliteli, emniyetli, kullanımı kolay, optimum değerli ve üstün tasarımlı çatı sistemleri kurar. Sistem 4/6 parçalı kesit tasarımı sayesinde çoğu mimari yapıya mükemmel uyum sağlar. Sistemde güvenli kullanım için SecurTrak ™ sistem rayları kullanılır.

ClearSky hareketli çatı pencereleri ile mekânlar yalnızca kapalı alanlar olarak sınırlanmaz,  projelerde mevsimsel etkiler ortadan kalkar; kışları kapalı, yaz aylarında ise açık alanların tadı çıkartılır. İleri teknoloji kullanımı ile sistem açıkken, bütün yapı iç içe geçer, bu da projelerde yer kazandırır ve görüntü kirliliği yaratmaz. Bir düğmeyle açılıp kapanabilen çatı sistemi, temiz havanın mekâna dolmasına ve doğal ışığın avantajlarına izin verir.

Clearsky’la 27 metreye kadar açık alanlar

Sistemin en önemli özelliklerinden biri, profil yüzeyinin çok çeşitli tasarım kombinasyonlarına uyum sağlayacak şekilde çok ince olmasıdır. Isı yalıtımı camın kendisi tarafından sağlanır ve buna uygun olarak sistemin bakım maliyeti çok düşüktür.

Clearsky sistemleri ile alanların genişlikleri maksimuma ulaşır; ek bir strüktüre gerek kalmadan yaklaşık 25 m’likaçıklıklar bu sistemle çözülebilir. Libart, Doha Tarek İbn Ziad Okulu’nda dünyanın en büyük desteksiz alüminyum ClearSky çatısını kurarak 27 metrelik açıklığı geçmeyi başarmıştır. ClearSky sistemleri az bileşen kullanımıyla hızlı montaj ve uygun maliyet sağlar. ClearSky sistemleri 240 kg / m2’ye (50 psf / 2,354 Pa) kadar rüzgâr ve kar yüklerine dayanacak şekilde tasarlanmıştır; sistem yılın her mevsimi emniyetli ve güvenlidir. Aynı zamanda havalandırma maliyetleri oldukça düşüktür. Merkezi kumanda istasyonu ve uzaktan kumandalı kullanımıyla kullanıcı dostu bir çalışma şekli vardır.

Sistemin teknik değerleri:
Maksimum Genişlik: 12 m (40 ‘) – 24 m (78’)
Maksimum Uzunluk: 60 m (196 ‘)
Çalışma şekli: Motorlu veya Manuel
Çerçeveler: 6-8 kesitli
Modüller: PC veya Cam

 

 

Libart Çatı Işıklık Sistemleri (Skylight) Biyofilik Tasarıma en uygun çözümü Sunuyor; Alışveriş Merkezi Kent Sokağına Dönüşüyor

Skylight sistemler doğaya ve doğal ışığa kavuşmak için en iyi çözümlerdir. Gün ışığı, çalışma ortamlarının verimliliğini ve üretkenliğini artırır; bu nedenle mimarlar tarafından çalışma alanlarının tasarımında tercih sebebidir. Açılır kapanır bir tavan, güzel havalarda açık havaya erişim sağlar; ayrıca ısı yalıtımı sağlayan yalıtılmış cam ve termal profiller sayesinde kötü hava şartlarından korur. Günışığı ve projelerde kullanılan doğru ürünler binaların enerji verimliliğine büyük ölçüde katkıda bulunur.Açılıp kapanabilir havuzlar, tesislerin temiz tutulması ve yılın her mevsiminde kullanılabilmesi sayesinde yatırımların değerini artırır.

Libart, küresel bir kinetik mimari ve mühendislik çözümleri şirketi olarak 25 yıldır bütün dünyada tercih edilmektedir. Ürettiği hareketli mimari sistemlerle Libart, restoranlar, kafeler, oteller, ticari tesisler, konut ve sanayi bölgeleri için, farklılık yaratmak isteyen mimarlar ve profesyoneller tarafından tercih edilmektedir. Faaliyet hayatına “iç mekanlarda açık hava özgürlüğü ve konforu” sloganıyla başlayan şirket, alüminyum ve cam teleskopik hareketli sistemleriyle her zaman yenilikçi, işlevsel ve çekici bir ürün yelpazesine sahip olmuştur.Libart’ın ar-ge, tasarım, mühendislik ve üretim faaliyetlerinin ardında, binalara ve yaşama değer katan ve her türlü hava koşuluna uygun, esnek yaşam ve çalışma alanları sağlama misyonu vardır. Libart’ın 25 ülkede, 3 farklı kıtada üretim tesisleri bulunur.