Yeni İçerik ve Tasarımıyla “Yapı Kataloğu 2017” Çıktı!

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından 1973 yılından bu yana düzenli olarak yayımlanan, Türkiye yapı sektörünün başvuru kaynağı YAPI KATALOĞU, güncellenmiş kurgusu ve yeni tasarımı ile raflardaki yerini aldı.

Yapı Kataloğu 2017’deki yenilikler neler?

Kullanıcıların ve firmaların talepleri doğrultusunda yenilenen Yapı Kataloğu’nda her ürün tek sayfada yer alıyor. Bu sayede hem ürünlerin görsel kullanımları artıyor hem de kullanıcılar ürün hakkında daha rahat karar verebiliyor.

Katalogda yapı sektörü ile ilgili gereksinim duyabileceğiniz bütün ürün ve hizmetler segmente edilmiş ve kolay ulaşılacak bir formatta yer alıyor. Kullanıcılar diledikleri ürün ya da hizmeti kategorilerinden seçerek ya da istedikleri kelimeleri aratarak bulabiliyor, buldukları ürünü ya da hizmeti ayrıntılı olarak inceleyebiliyor ve doğrudan firmayla iletişime geçebiliyor.

Yapı Kataloğu’nda ürünlerin yanı sıra müteahhitlik, danışmanlık, kiralama, mimari proje ve tasarım hizmeti veren firmalar ile, sektörel yayınlar, kitaplar, modelleme ve çizim hizmetleri de yer alıyor.

 

Yapı Kataloğu’nu kimler kullanıyor?

Kataloğu yapı sektörü profesyonellerinden satın alma yetkililerine ve evine yapı malzemesi almak isteyen son tüketiciye kadar oldukça geniş bir hedef kitle kullanıyor. Katalog üyelerinin yüzde 32’si mimar, yüzde 21’i inşaat mühendisi. Bunun dışında satın alma yetkileri, içmimarlar, yapı ustaları, mimarlık, mühendislik, içmimarlık öğrencileri ve akademisyenler de yüksek kullanıcı profilini oluşturuyor.

yapikatalogu.com’un sunduğu hizmetler neler?

Önceki yıllara göre daha çok bilgi ve görsel sunan Yapı Kataloğu, internet ortamında da güncellenen arayüzleri ve arama motoru, yenilenen firma ve ürün sayfaları ile yapı profesyonellerinin aradığı tüm bilgileri yapikatalogu.com adresinden 7/24 sunmaya devam ediyor.

Yenilenen yapikatalogu.com üzerinden ürünlerin farklı görsellerine, kullanım ya da üretim videolarına, referans projelerine, teknik çizimlerine ulaşmak mümkün. Ayrıca firma sayfalarında da birçok yenilik söz konusu. Firmaların kurumsal tanıtım filmleri, üretim tesisi ya da genel merkez görselleri, satış noktaları gibi içerikler de artık yapikatalogu.com’dan incelenebiliyor.

Binlerce ürün ve firma sayfasının ayda ortalama 300.000 kez ziyaret edildiği, 400 fiyat talebinin paylaşıldığı web sitesi üzerinden bu yıl ilk kez, uygun görülen ürünlerin numuneleri de gönderilmeye başlandı.

Ayrıca, basılı katalog içeriğinin tamamına yapikatalogu.com’daki e-katalog sekmesinden ulaşmak mümkün.

Ürünlere talep nereden geliyor?

Kullanıcılar yer kaplamalarından yangına dayanıklı kapılara, duvar kağıtlarından yapı kimyasallarına kadar akla gelen her türlü malzemenin birçok alternatifini Yapı Kataloğu’nda bulabiliyor, firmalara talep iletip teklif alabiliyor ve varsa numune isteyebiliyor.

Türkiye’nin farklı şehirlerinden ve yabancı ülkelerden ayda ortalama 500’e yakın talep firmalarla buluşuyor. Bazen Ağrı’da bir çiftlikte kullanılacak çatı kaplama malzemesi talep edilirken bazen Mısır’da yapılacak toplu konut projesi için yapı kimyasalları ile ilgili teklif istenebiliyor.

100.000 kişilik veri tabanı sayesinde firmalara etkin tanıtım ve hedef kitlelerine ulaşma olanağı sağlayan Yapı Kataloğu, kullanıcılara da ihtiyaçlarına uygun çözüm alternatiflerine tek bir tıkla ulaşma ve karşılaştırma yapma olanağı sunuluyor.

Yapı Kataloğu’nda yer alan içeriklerin tamamına mobil cihazlardan ulaşmak mümkün. Kataloğun kullanıcı dostu web sitesi ve mobil uygulaması eş zamanlı olarak çalışıyor ve sürekli güncelleniyor.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lgytech.yapikatalogu
https://itunes.apple.com/tr/app/id424796146?mt=8


Yapı-Endüstri Merkezi:
1968 yılında kurulan Yapı-Endüstri Merkezi, 49 yıldır yapı dünyasına bilgi merkezi olarak hizmet vermektedir. YEM sektördeki üreticilerle, bu ürün ve hizmetlere ihtiyaç duyanları bir araya getirecek platformlar oluşturmakta, sektöre özel hizmetler üretmektedir. Mimarlık, mühendislik, teknik ve kültür-sanat yayınları ile YEM Yayın, geniş yelpazede sektöre yönelik yerli/yabancı yayınların satışa sunulduğu YEM Kitabevi, sektör paydaşlarını yüz yüze buluşturan yıl geneline yayılan organizasyonları YEM Etkinlik, mimarlık, tasarım, kültür, sanat dergisi YAPI, sektörün en kapsamlı yapı ürün rehberi Yapı Kataloğu, bilgi hizmetleri ve sektörel araştırmalarla sektörü aydınlatan YEMAR, sektörel pazarlama çözümleri sağlayan Bilgi Bankası, yapı dünyasının bilgi portalı yapi.com.tr, mimarlık ve tasarım yayın platformu mimarizm.com, sanal ortamdaki mimarlık müzesi mimarlikmuzesi.org ve sektörün ihtiyacına yönelik oluşturulan diğer pek çok ürün ve hizmetle Yapı-Endüstri Merkezi yapı dünyasının temel taşlarını oluşturmaktadır. | www.yem.net 

YEM Yayın:
YEM Yayın; mimarlık ortamına kalıcı katkılarda bulunmak, düşünsel ve teknik konularda bilgi paylaşım ortamı sağlamak amacıyla kurulduğu 1968 yılından bu yana kesintisiz olarak sürdürdüğü çalışmalarla ülkemizin mimarlık yayıncılığı alanında önemli bir yere sahiptir. Mimarlık, şehircilik, peyzaj tasarımı, ekoloji, inşaat mühendisliği, arkeoloji, kültür-sanat, endüstri tasarımı vb. konu başlıklarında, sayısı 250’yi aşan kitap, ansiklopedi, sözlük, dergi, katalog vb. ürünleriyle YEM Yayın; profesyoneller için olduğu kadar bu konulara ilgi duyan okurlar içinde ayrıcalıklı bir yayınevidir. | www.yemyayin.com