(Şişecam)’a “DEĞER KATAN MARKA” Ödülü!

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Türkiye Markasına Değer Katanlar Ödüllerinde “B2B Marka Ödülü”nün sahibi oldu. Düzenlenen törende ödülü, Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof.Dr. Ahmet Kırman, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin elinden aldı.

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu, Ekonomi Bakanlığı tarafından Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) ev sahipliğinde düzenlenen “Türkiye Markasına Değer Katanlar Ödülleri”nde “B2B Marka” ödülünü almaya hak kazandı.

Marka Türkiye Konferansı kapsamında düzenlenen ödül töreninde, Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof.Dr. Ahmet Kırman, ödülü Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin elinden aldı.

13 ülkedeki 44 tesisiyle düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve kimyasallar olmak üzere camın tüm temel alanlarında küresel bir oyuncu olan Şişecam Topluluğu bu ödülle beraber başarı hanesine bir yenisini daha eklemiş oldu.


Şişecam Topluluğu:
Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında küresel bir oyuncudur. “Düzcam”, “Cam Ev Eşyası”, “Cam Ambalaj” ve “Kimyasallar” olmak üzere dört ana iş grubunda faaliyet gösteren Topluluk, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır ve Hindistan’da üretim yapmaktadır.

Bugün dünyanın cam ev eşyasında üçüncü, cam ambalaj ve düzcamda beşinci büyük üreticisi konumundaki Şişecam Topluluğu, dünyanın en büyük 10 soda üreticisinden biri olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya lideridir. Şişecam, 80 yılı aşkın deneyimi, 22 bine yakın çalışanı, 13 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeye ulaşan satışlarıyla uluslararası ölçekte bir Topluluk olarak ana faaliyet alanlarında dünyanın en büyük üç üreticisinden biri olma hedefiyle yoluna devam etmektedir.

Detaylı bilgi için: www.sisecam.com.tr