(IGA) İSTANBUL YENİ HAVALİMANI’nda su tasarrufu sağlayan (GROHE) ürünleri tercih edildi…

GROHE, IGA İstanbul Yeni Havalimanı’na, bina ömrü ile eşdeğer kullanım süresi olan dayanıklı, su tasarrufu sağlayan Rapid SL rezervuar ile son teknolojiyle geliştirilen ve dünyada ilk kez bu özel projede kullanılacak olan “Urinal Temperature Sensor” pisuarı temin edecek.

IGA İstanbul Yeni Havalimanı, WC’leri için GROHE’nin bina ömrü ile eşdeğer kullanım süresi olan dayanıklı ürünlerini tercih etti. Duvar içine monte edilen ve çok uzun yıllar aynı kalitede performans sergileyen, su tasarruflu Rapid SL gömme rezervuarları GROHE’nin IGA İstanbul Yeni Havalimanı’nda kullanılacak. GROHE, ayrıca erkek WC’leri için dünyada ilk kez IGA İstanbul Yeni Havalimanı’nda kullanılacak olan, sıcaklık değişimi ile devreye girerek yıkama yapan “Urinal Temperature Sensor” pisuarları da temin edecek.

GROHE Türkiye Başkan Yardımcısı Serhat Sabaz şunları söyledi: “GROHE sektöründe en yeni teknolojileri geliştiren ve özellikle su tasarrufu konusunda önemli seçenekler sunan ürünlere sahip. Özellikle bina ömrü ile eşdeğer kullanım süresi olan dayanıklı ve teknolojik ürünlerimizin, son dönemin en önemli projesi olan IGA İstanbul Yeni Havalimanı’nda kullanılacak olması ve GROHE olarak bu önemli projede yer almak bizim için gurur verici.”

GROHE’nin IGA İstanbul Yeni Havalimanı’nda kullanılacak olan Rapid SL rezervuarları GROHE’nin en çok tercih edilen gömme rezervuar çözümlerini sunuyor. 6 litrelik ve 3 litrelik çift kademeli kumandası olan Rapid SL rezervuarları, kullanıcıya ne kadar su tüketeceğini seçme imkanı veriyor. Akıllı montaj seçeneklerine sahip Rapid SL rezervuarları, ciddi oranda su tasarrufu sağlıyor. Rezervuarların bir diğer özelliği de doldurma ve boşaltma gruplarında bütün conta aksamların silikonlu olması nedeniyle çok daha uzun süreli kullanım ve su tasarrufu sağlaması.

GROHE’nin dünyada ilk kez IGA İstanbul Yeni Havalimanı’nda kullanılacak olan Urinal Temperature Sensor pisuarları ise sıcaklık değişimi ile devreye giren ve yıkama yapan sensörü sayesinde sifonu otomatik olarak çalıştırıyor. GROHE’nin geliştirdiği teknoloji sayesinde pisuardaki su ortam sıcaklığındayken, idrar sifondaki suyun sıcaklığını artırıyor ve sifona monte edilen sensör, sıcaklık farkını tespit ediyor. Sensör belirli bir sürede sıcaklık farkı tespit ettiğinde, solenoid açılıyor ve yıkama yapılıyor.


GROHE:
GROHE dünyanın önde gelen sıhhi tesisat donanımları sağlayıcısıdır. GROHE Group, global GROHE markası kalite, teknoloji ve tasarımın yanı sıra “PureFreude an Wasser” felsefesini sunmayı amaçlayan sorumluluktan oluşan marka değerlerinden güç almaktadır. GROHE’nin dünya çapında 6.000 civarında çalışanı bulunmaktadır. GROHE’nin Almanya’daki çalışan sayısı yaklaşık olarak 2.400’dür. GROHE, Almanya’daki üç üretim tesisinin yanı sıra, diğer pazarlarda da birçok tesise sahip. Ocak 2014’te LIXIL Group ve Japon Kalkınma Bankası tarafından satın alınan GROHE Group halen satışlarının yüzde 85’ini Almanya dışında gerçekleştirmektedir.LIXIL Group, inşaat malzemeleri ve ev teçhizatları sektörlerinde küresel bir liderdir. Nisan 2015 itibariyle LIXIL Group’un global sıhhi tesisat ürünleri iş kolu yeni LIXIL Su Teknolojisi Grubu (LWTG) iş birimine entegre edildi. LIXIL LWTG, 52 fabrikasında üretilen ile 150 pazarda bulunan su teknolojisi markalı ürünleriyle herkesin hayatını her yerde iyileştiriyor.