[söyleşi]: “Fuarla ilgili ne kadar çok iletişim çalışması yapılırsa o kadar faydalı…”

Koray Kayıtmaz ve Bilge Erdem

Cosentino’nun Pazarlama Koordinatörü Koray Kayıtmaz ile fuarda sundukları yenilikler ve fuarın iletişim çalışmaları üzerine konuştuk.

Firmanızın sektördeki konumu hakkında bilgi verir misiniz? Sektörde sizi farklı kılan özellikleriniz nedir?

Sektöründe dünyada lider olan, yani bu işi ilk ortaya çıkarıp geliştiren firma Cosentino. Her konuda ilkleri yapan örneğin; ilk olarak farklı yüzey deneyimlerini (parlak, mat, süet, rustik yüzeyleri) uygulayan, ilk defa tezgahlara antibakteriyel özellik kazandıran, ilk defa nano-teknolojiyi quartz sektöründe uygulayan firma.

 Yapı Fuarı’nda hangi ürün ve yeniliklerinizi sunuyorsunuz?

Yapı Fuarına iki markamızla katıldık Silestone ve Dekton. Silestone’da iki önemli yeniliğimiz var. Birincisi doğal taş görünümlü Eternal serimizi çıkardık. Altı renkten oluşuyor.

İkincisi de nano teknoloji ile en üst özellik ekledik bu yeni serimize. Yüzeylerin leke tutmamasını, sıvıyı emmemesini, içeriye sıvıyı almamasını sağlıyor. Renkler daha yoğun gözüküyor, yüzey pürüzsüz olduğundan ekstra parlaklık kazanıyor.

Koray Kayıtmaz

Yapı Fuarı’na kaç yıldır katılıyorsunuz firma olarak? Sizce fuarlar yapı sektörü için ne önem taşıyor?

Üçüncü senemiz, Cosentino Türkiye’ye geldiğinden beri katılıyor fuara. Sektörde buluşma noktası oluyor tabii. Hem sektör profesyonelleri bizi tanıyor hem biz onları tanıyoruz, onlarla iletişime geçebiliyoruz. Pozitif katkısı var.

Fuarla ilgili herhangi bir öneriniz var mı?

Fuarla ilgili ne kadar çok iletişim çalışması yapılırsa o kadar faydalı olacağını düşünüyoruz. Bu yıl daha teknoloji ağırlıklı olmuş, mikro siteler kullanılmaya başlanmış, her katılımcı için özel bir site yapılmış onların üzerinden kitlelere ulaşmalarına imkan verilmiş, bu çok pozitif olmuş bence.