(BETONART)’tan (İTÜ)’de Mimarlık Fakültesi 1. sınıf öğrencilerine “MİMARLIĞA MERHABA

Duravit ve Öney Mimarlık’ın sponsorluğunda 4 Mayıs 2017 Perşembe günü İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde gerçekleştirilen “Mimarlığa Merhaba” etkinliğinde, İTÜ Mimarlık Bölümü ve Elazığ Fırat Üniversitesi’nde okumakta olan 1.sınıf öğrencilerine BETONART Mimarlık ve Tasarım Dergisi hediye edildi.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte dergiyi yayına hazırlayan Binat İletişim & Danışmanlık’ın kurucularından Banu Binat mimarlık, yayıncılık ve derginin 13 yıllık serüveniyle ilgili kısa bir konuşma yaptı. Mimarlık eğitimine yeni başlayan öğrencileri basılı – online yayınları okumaya teşvik etmek ve bilinçlendirmek amacıyla yapılan “Mimarlığa Merhaba” etkinliği, öğrencilerin ve 1. sınıf stüdyosu hocalarının katılımıyla süren soru-cevap kısmının ardından sona erdi.

Soldan sağa; Banu Binat ve Ilgın Yeşim Eldeş

BETONART:
BETONART odağına beton malzemesini alan ve 3 ayda bir yayınlanan mimarlık ve tasarım dergisidir. Betonun nitelikli ve yenilikçi kullanım örneklerine yer verirken mimari kültür, tasarım, teknoloji ve sanat ile okurlarını buluşturur. BETONART, Türkiye’nin en “nitelikli” mimarlık yayını olma özelliğini 2004’den beri koruyor. Ocak 2012’den itibaren Binat İletişim ve Danışmanlık tarafından yayınlanmaya başlanan dergi, bu tarihten itibaren dijital iletişime de olanak vererek bir yenilenme ve değişim sürecine girdi. 32.sayıdan itibaren bir konuk editör ve onun işlediği bir tema ile yayınlanıyor. BETONART’ın okur kitlesi yapı sektörünün ve tasarım dünyasının tüm paydaşlarından oluşuyor. Betonla yapılan nitelikli tasarımların ön planda tutulduğu dergimizde, okurları iyi uygulama örnekleriyle buluştururken mimarlık kuramı, teknoloji, sanat ve tasarım gibi bu sektörün profesyonellerinin ilgi alanını 360 derece kapsayan bir içerik sunuyoruz.

DURAVİT;
Yüz yıllar süren geleneğe sahip büyük firmalar da bir zamanlar şimdiki kadar büyük değildi. Duravit için her şey 1817 yılında Almanya’nın Hornberg şehrinde George Friedrich Horn’un önceleri sadece seramik yapımına odaklanan bir fabrika kurmasıyla başladı.

1956 yılında, seramikten porselen üretimine geçilerek ürün yelpazesi vitrifiyeyi de kapsayacak şekilde genişletildi. Bu da gelecekteki başarının zeminini hazırladı ve banyo dünyasını yeni bir isimle tanıştırdı. Duravit bugün, Duravit AG uluslararası seviyede iş yapan ve tüm dünyada 10 üretim tesisinde 5.000’i aşkın çalışanı ile kökeni daima “yenilik geleneğine” dayanmış bir markadır.
Duravit yenilikçi teknolojisi, olağandışı tasarımı ve yeni ürün segmentleri geliştirmesiyle yeni bölgelerde yer edinme konusundaki istekliliğini göstermeye devam ediyor.
2000 yılında kurulan Duravit Türkiye Yapı Ürünleri A.Ş. ise halen Tuzla Organize Deri Sanayi’nin içinde faaliyet göstermektedir.

Öney Mimarlık;
Öney Mimarlık farklı bir damga taşıyan, her biri kendi hikayesini anlatan iç mekanlar yaratmaktadır. Deneyimselin yanı sıra estetik bir yaklaşıma dayanan mekanların tasarımı için bir yöntem ortaya çıkartır. Öney iç mekanları, sadece modaya uygun ve üslup değildir; sonsuza dek sürecek özelliğe sahiptir. Cesur ve çarpıcı tasarımlar ve mekânlar ile her zaman kendini gösterir. Müşterilerimizle olan ilişkilerimiz olsun, verilen mimari mekan ve konum ile kurduğumuz bağlantı olsun, zengin tarihi ile sanat dünyasıyla olan hiç bitmeyen ilişkimiz olsun, ilişkiler çalışmalarımızda her zaman en ön plandadır. Başarılı bir tasarım için, büyük veya küçük, her iç mimari proje, kişisel ve profesyonel olarak öneme alınır. Öney Mimarlık müşterilerimizin hayal ve beklentilerini aşan tasarımlar için hizmetinizdedir. 25 yılı aşkın süredir her biri kendi hikâyesiyle var olan iç mekânların yaratıcısı Öney Mimarlık, sektördeki mimari birikimlerini dekorasyona aktarılabileceği bir başka alanı, Öney’i, bir showroom tasarımıyla önce Nişantaşı Abdi İpekçi’de daha sonra da Kuruçeşme’de hayata geçirdi.  İç mimar Mustafa Öney ile birlikte Öney Mimarlığın kurucularından olan Handan Öney, modaya uygun tasarımlardan ziyade zamansız alanlar yaratmayı hedefleyen; dekorasyonun, mimari çözümlere eşlik ettiği Öney’i, “Dünyanın çeşitli yerlerine yaptığımız seyahatlerde, doğanın sunduğu malzeme zenginliği çok etkileyiciydi. Bunun içimizde uyandırdığı coşkuyla, bu malzeme çeşitliliğini, kendi mimari birikimlerimiz doğrultusunda teknoloji ve tasarımla birleştirmek istedik. Bu sebeple de mağazalarımız, doğu kültürünün zenginliğiyle batı teknolojisinin bütünleştiği güzel birer örnek oldular” sözleriyle tarif ediyor.