(Peli Parke) Loft Koleksiyonunu İLK KEZ İZWOOD 2017’de Tanıttı!

Türkiye’nin en büyük sanayi merkezlerinden biri olan İzmir’de düzenlenen ‘İZWOOD 2017’ 8-12 Nisan tarihleri arasında Fuarİzmir’de gerçekleşti. TÜYAP’ın düzenlediği Ağaç İşleme Teknolojisi ve Mobilya Yan Sanayii sektörlerinin en önemli firmalarını buluşturan İZWOOD 2017’ye Peli Parke’de katıldı.

Vezirköprü Orman Ürünleri markalarından biri olan Peli Parke fuarda en inovatif ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu.

İzmir Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı, İzmir Mobilya Yan Sanayii, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarı ve PLASTPAK Plastik ve Ambalaj Teknolojisi Makine ve Malzemeleri Fuarı’nı eş zamanlı düzenlendiği fuarda Peli Parke yetkilileri bu tür fuarlara katılmanın firmaları adına öneminin büyük olduğunu söyledi. Yerli ve yabancı üreticiler, tedarikçi firmaların sahipleri ile görüşüp yeni işbirliklerine imza atan Peli Parke’nin ilk kez bu fuarda tanıtılan Loft Collection adını verdiği yeni koleksiyonu büyük beğeni topladı. Standı Ege Bölgesi’nde bulunan birçok Peli Parke bayisi ve bölge sorumluları da ziyaret etti. 

Sektörün önde gelen lider firma ve markalarını bir araya getiren İZWOOD’da Peli Parke B holünde 187 no’lu standda ürünlerini sergiledi.


Turanlar Grup:
1953 yılında Hasan, Fuat ve Nihat Turan kardeşler tarafından kurulan; orman endüstrisi, kâğıt, gıda ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren bir şirketler grubudur. Üretim faaliyetlerini, Vezir Köprü Orman Ürünleri ve Kâğıt Sanayi A.Ş., Pelit Arslan Kontrplak Fabrikası A.Ş. ve Pelit İnşaat Kalıp Sist. San. ve Tic. AŞ.’de gerçekleştirmektedir. Vezirköprü Fabrikası grubun üretim konusunda lokomotifi konumundadır. 1996 yılında yapılan özelleştirmeyle alınan fabrika, 100 milyon Euro’yu aşan bir öz sermaye yatırımıyla Peli Parquet ve Peli Paper markalarının üretimini gerçekleştirmektedir.
Vezir Ağaç, yani Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş., Karadeniz Bölgesinin en büyük entegre orman ürünleri sanayi tesislerinden biridir. Üretimi olan Tutkal, MDF, Yonga Levha, Melamin Kaplı MDF-Yonga Levha, Laminat Parke ve Kontrplak ile entegre bir tesistir.