(Eroğlu Holding)’den Edirne’ye 210 Milyon TL’lik AVM Yatırımı!

Eroğlu Gayrimenkul, her şehrin kültürel ve doğal yapısına uygun tasarladığı ERASTA markalı alışveriş merkezleri zincirine Edirne’de bir yenisini ekledi. Eroğlu Gayrimenkul’ün Antalya ve Muğla’nın Fethiye ilçesinden sonra ERASTA markasıyla Edirne’de inşa ettiği üçüncü projesi ERASTA EDİRNE 13 Nisan’da kapısını ziyaretçilere açıyor. ERASTA EDİRNE, açılış günü ve takip eden iki gün boyunca ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatacak etkinlikler düzenliyor.

210 milyon TL’lik Edirne’nin ilk ve en büyük kapalı alışveriş merkezi

Edirne’nin en büyük alışveriş merkezi olarak tasarlanan ERASTA EDİRNE, modern tasarımı, ferah ve gün ışığı alan farklı mimarisiyle dikkat çekiyor. Ziyaretçilerine alışverişin yanı sıra sosyal alanlarıyla eğlenceli bir deneyim sunmayı amaçladıklarını vurgulayan Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu şunları ifade etti:

Nurettin Eroğlu

“Eroğlu Gayrimenkul olarak alışveriş merkezi yatırımı yapacağımız lokasyonları seçerken bölgeye sağlayacağımız katma değeri ön planda tutuyoruz. 210 milyon TL yatırımla hayata geçirdiğimiz projemiz, doğrudan ve dolaylı olarak 1500 kişiye sağladığı iş imkanıyla istihdama da katkıda bulunacak. Erasta Edirne’nin bölgeye yeni bir soluk getireceğine ve şehrin ekonomik gelişmesine ivme kazandıracağına inanıyoruz. Ziyaretçileri yerli ve yabancı birçok markayla buluşturacak Erasta Edirne, hem civar şehirlerden hem de Yunanistan ve Bulgaristan gibi sınır ülkelerinden trafik alacak. Erasta Edirne bölgenin önemli ticaret kapılarından biri olurken Edirne ekonomisinin genel olarak canlanmasına katkıda bulunacak.”

Şehrin merkezinde 125 mağaza ve ücretsiz otopark

ERASTA EDİRNE’de 100 bin metrekare inşaat alanı üzerinde toplam 35.000 metrekarelik kiralanabilir alanda yer alan toplam 125 mağazaya ek olarak cafe, restoran ve sinemanın bulunduğu sosyal alanlar alışverişi keyifli hale getiriyor. Ziyaretçilerine seçkin bir alışveriş imkânı sunan ERASTA EDİRNE H&M, E-bebek, Kahve Dünyası, Starbucks, Hayal Kahvesi, Mac, KFC, Tavuk Dünyası ve Özsüt gibi popüler birçok markayı da Edirne’de ilk defa ziyaretçileriyle buluşturuyor. Colin’s, LC Waikiki, Koton, Defacto, Flo ve Mavi dikkat çeken diğer markalar arasında yer alırken market alışverişi için Migros, Atlantis Eğlence Merkezi ve sinemanın bulunduğu Cinemarine, ERASTA EDİRNE’nin ziyaretçilerine sunduğu diğer ayrıcalıklar arasında öne çıkıyor.

ERASTA EDİRNE’nin 1200 araç kapasiteli ücretsiz otoparkı ziyaretçilere önemli bir konfor sunuyor. ERASTA EDİRNE’ye toplu taşıma araçlarıyla da çevresindeki ana yollar ve kent otogarına olan yakınlığı sayesinde de kolay ulaşım sağlanıyor, ayrıca alışveriş merkezi şehrin önemli merkezlerinden olan Trakya Üniversitesi’ne de yakın bir lokasyonda yer alıyor.

Üç gün sürecek görkemli açılış

ERASTA EDİRNE’de 13, 14 ve 15 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek Maskot Bando, Zilli Perküsyon, Çocuk Atölyeleri, Sirk Korteji ve Kybele Müzik Grubu gibi 7’den 70’e her yaştan ziyaretçiye hitap edecek açılışa özel tüm eğlenceli aktiviteler hakkında detaylı bilgiye Erasta AVM’nin www.erasta.com.tr web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşılabilecek.


Eroğlu Gayrimenkul:
Eroğlu Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım, bugüne kadar Sarıyer, Beylikdüzü, Ümraniye, Merter, Kâğıthane, Florya, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Seyrantepe, Tekirdağ, Antalya ve Bursa’da projeler gerçekleştirdi. Halen inşaatı devam projelerinin toplam büyüklüğü ise 2,6 milyon metrekareye ulaşıyor.
Eroğlu Gayrimenkul 2008’de kapılarını açan Tekira AVM’nin iş geliştirme ve inşaat süreçlerini yönetti. 2009’da Ümraniye Akkom Ofis Park projesini, 2010’da ise Oksijen Konakları projesini hayata geçirdi. 2012’de İstanbul Lounge ve İstanbul Lounge 2 ile Ofishane projelerini, 2013’te Erasta Antalya, Merter Platform ve Florya Ekşinar Konakları projelerini tamamladı. 2014’te Bursa Harmony Towers, Erasta Fethiye AVM ve Esenyurt Logistic Center projelerini, 2015’te de İstanbul’da Yenimoda Evleri projesini tamamladı. 2015 yılında inşaatına başlanan Erasta Edirne AVM 13 Nisan 2017’de açılıyor.
Türkiye’nin en büyük ve en prestijli projelerinden Skyland İstanbul Karma Projesi, Eroğlu Holding’in en çok değer yaratan projelerinden biri. Holdingin tekstil sektöründeki vizyon ve başarıları ile marka yaratma deneyimi, gayrimenkul alanındaki yatırımlarına da yön veriyor. Eroğlu Gayrimenkul birbiri ardına yeni projeler geliştirmeye ve inşaat sektöründe kaliteyi yükseltmeye devam ediyor. Bu doğrultuda yeni projelerin çalışmaları da devam ediyor.

Detaylı bilgi için: www.erasta.com.tr