Gayrimenkul Sektörünün Özeti (bi_özet gayrimenkul) çıktı!

Tüketiciyi bilinçlendirmeye ve üreticiyi nitelikli üretime teşvik etmeye yönelik bir sosyal sorumluluk projesi olan bi_özet gayrimenkul gazetesinin ilk sayısı, bugün (5 Nisan 2017) DÜNYA gazetesinin okurlarıyla buluştu.

bi_özet gayrimenkul, yatırım yaparken, satın alır ya da kiralarken farkındalık yaratmayı hedefliyor. Sağlam, sağlıklı ve güvenli yapılar inşa edilmesi için nitelikli inşaatın desteklemesini amaçlıyor. Uzmanlardan sektör değerlendirmeleri ve görüşlerle beslenen zengin içeriği ile okuyucusuna güvenilir bilgi sunuyor.

bi_özet gayrimenkul gazetesinde Engin Başaran, Ersun Bayraktaroğlu, Banu Binat, Ertuğrul Bul, Ayşe Hasol, Halil İmamoğlu, Erdem Kaşıkçıoğlu, Umut Saçan ve Makbule Yönel; tüketici hakları, vergi, marka iletişimi, akılcı binalar,sağlıklı yapılar, taşınır rehni, riskli yapıların dönüşümü, yaşam alanlarında güvenlik gibi konular üzerine köşe yazıları ile yer alıyor.

İlk sayıda dört özel bölüm bulunuyor: YTONG katkılarıyla hazırlanan “Kentsel Dönüşüm” bölümünde YTONG ve İSMD işbirliği ile hazırlanan Sarı Işık projesi ele alınıyor. Ersa katkılarıyla hazırlanan “Mobilya” bölümü günümüzde değişen çalışma mekanlarına odaklanıyor. GF Hakan Plastik katkılarıyla hazırlanan “Tesisat Çözümleri” bölümünde su tesisatı, BTM katkılarıyla hazırlanan “Su Yalıtım Çözümleri” bölümünde ise temelde su yalıtımı anlatılıyor.

bi_özet gayrimenkul gazetesinin ilk sayısında yer alan söyleşilerden ilkinde Türkiye İş Bankası Bireysel Krediler Müdürü Recep Haki kentsel dönüşüm kredileri üzerine soruları cevaplıyor. Düzce Umut Atölyesi ile yapılan söyleşide ise hem kiracı hakları hem de katılımcı tasarım süreci açısından Türkiye’deki ilk örnek olan Düzce Umut Evleri konuşuluyor.

bi_özet gayrimenkul’de köşe yazıları, özel bölümler, haberler ve söyleşilerin yanı sıra ürün ve proje tanıtımları da bulunuyor. Ferko Line, bu sayının proje bölümünde bi_özet gayrimenkul’e özel künye ile yer alıyor.

Binat İletişim&Danışmanlık tarafından yayına hazırlanan bi_özet gayrimenkul DÜNYA gazetesi ile birlikte yıl içinde 4 kez dağıtılacak. Ayrıca, bi-ozet.com üzerinde arşivlenecek ve internet üzerinden ulaşılabilir olacak.