KAĞITHANE’de Konut Fiyatları Arttı!

Kağıthane; merkezi konumu, ulaşım rahatlığı, çevrenin yüksek ticari potansiyeli ve yeni gayrimenkul projeleri ile çalışan nüfusun yeni odağı haline geldi. 

sahibinden.com Emlak Endeksi 2017 Şubat ayı verilerine göre son yıllarda artan yatırımlarla özellikle çalışan nüfusun dikkatini çeken Kağıthane’de, kiralık ve satılık konutlarda metrekare fiyatlarında artış görülüyor. İlçede son 3 senede kiralıklarda metrekare fiyatı yüzde 45,68; satılıklarda ise metrekare fiyatları yüzde 55,47 oranında arttı. Cazibe merkezi oldu, çalışan nüfusun ilgisini çekti.

İlçede 2007 yılında başlayan kentsel dönüşüm faaliyetleri özellikle son birkaç yılda hız kazandı. Kağıthane – Piyalepaşa Tüneli’nin açılması, yapımı devam eden metro hattı, dere ıslahı çalışmalarının yanı sıra ana arterlere sadece dakikalar içerisinde ulaşım sağlayan çevre yollarının sayılarının artırılması ile Kağıthane, özellikle çalışan kesimin büyük ilgisini çekti.

sahibinden.com Emlak Endeksi 2017 Şubat ayı verilerine göre 1+0 ve 1+1 kiralık konutlarda ortalama metrekare fiyatı 19 TL, satılık konutlarda ortalama metrekare fiyatı 4 bin 802 TL. sahibinden.com 2017 Şubat ayı trafik verileri de Kağıthane ilçesine yönelik ilgiye işaret ediyor. sahibinden.com verilerine göre 1+0 ve 1+1 kiralık ve satılık konutların, sayfa görüntülemesinde geçen sene aynı döneme göre yüzde 28 artış gözlemleniyor. Bölgeye yapılan yatırımların bir diğer yansıması ise ilan sayılarında görülüyor. 1+0 ve 1+1 satılık konutlarda ilan sayıları geçtiğimiz yılın aynı ayına oranla yüzde 137, kiralık konutlarda ilan sayılarında yüzde 191’lik bir artış söz konusu.


sahibinden.com:
Aksoy Group bünyesinde, 2000 yılında kurulan sahibinden.com, yenilikçi ürün ve hizmet uygulamaları ile kendi iş alanındaki standartların belirleyicisi olmaya devam ediyor. Ekim 2016’da ayda 40,7 milyon aktif kullanıcının, 241 milyon kez ziyaret ederek,7 milyarsayfa görüntülediğisahibinden.com; 500’den fazla çalışanı, 5 milyondan fazla aktif ilanıve on binlerce ürün çeşidiyle Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.