(ÇATIDER) Yönetim Kurulu Başkanlığı Görevine Adil Baştanoğlu Seçildi!

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER) 8. Olağan Genel Kurulu’nda 2017-2018 döneminde görev yapacak yeni Yönetim Kurulu Üyeleri seçildi. ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine, Arimeks Genel Müdürü Adil Baştanoğlu oy birliğiyle seçildi. 2007-2011 yılları arasında 3. ve 4. dönem ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Baştanoğlu, çatı sektörünün 2017 yılında da büyümeyi sürdüreceğine inandıklarını söyledi.

ÇATIDER Genel Merkezi’nde yapılan 8. Olağan Genel Kurulu’nda Panelsan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Maşlak, Işıklar Kiremit Pazarlama Genel Müdürü Özgür Uzeltürk ve Mardav Yalıtım Yönetim Kurulu Üyesi Alper Doğruer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerine seçildi. Atila Gürses, Daniş Navaro, Lebriz Akdeniz, M. Nazım Yavuz, Orkun Ürkmez, Yaşar Şenal ve Levent Çeki ise Yönetim Kurulu Üyesi seçildi.

“Çatı sektörü, büyümesini sürdürecek”

Adil Baştanoğlu

ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine yeniden seçilmenin kendisi için büyük bir onur olduğunu belirten Adil Baştanoğlu, çatıcılık sektörünün gelişmesi ve bu konuda toplumsal bilincin oluşmasına katkı sağlayan çalışmalarını önümüzdeki dönemde de kararlılıkla sürdüreceklerini açıkladı. Baştanoğlu şunları söyledi: “Kentsel Dönüşüm, Enerji Verimliliği Kanunu gibi uygulamalar, sektörümüz için büyüme fırsatları sunuyor. ÇATIDER olarak ayrıca sektörümüzün gelişmesine ve toplumsal bilincin artmasına da önem vererek, sosyal sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. Önümüzdeki süreçte sektörün ihtiyaç duyduğu kalifiye işgücünün karşılanması, çatı uygulamalarının modernleştirilmesi ve bu konudaki bilincin artması amacıyla eğitim çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Ayrıca çatıcılık mesleğindeki malzeme ve kullanım özellikleri hakkındaki bilgi eksikliği, tasarımdan yapım aşamasına kadar sürede bu malzemeler ile varılabilecek yüksek standartları kısıtlıyor. Bu malzemelerin tasarım, uygulama ve test amaçlarını karşılayabilecek yeni standart, yönetmelik ve talimat ihtiyacına da odaklanarak, detaylı çalışmalar yapacağız.”

Baştanoğlu, çatı sektörünün gelişmesi ve kalifiye işgücünün artması için çalışmalar yürüten ÇATIDER’in e-öğrenme projesi ‘Yapı Okulu’ ile sektöre donanımlı yeni çalışanlar kazandırmaya odaklanacaklarını belirterek, yeni dönemde ‘Çatı Şenliği’ adı altında çatı ustaları yarışması ve dernek bünyesindeki komite çalışmaları gibi etkinlikleri de  gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.

ÇATIDER’e www.catider.org.tr web sitesinden ve 0216 416 55 13 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.