(Geberit) sponsorluğundaki (Arkitera Seyahat Bursu) için SON BAŞVURU 17 Nisan!

Bu yıl Geberit sponsorluğunda düzenlenen ve teması ‘Zaman Geçer…’ olarak belirlenen Arkitera Seyahat Bursu 2017 için başvurular tüm hızıyla devam ediyor. Katılımcıları 20. yüzyıl ve sonrası mimarlığında zamanı ve kalıcılığı sorgulatmak için yola çıkan yarışmanın son başvuru tarihi ise 17 Nisan 2017.

142 yıllık deneyimini arkasına alarak ürünler geliştiren Geberit, kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Bu farkındalığın son örneği olan ve bu yıl Geberit sponsorluğunda düzenlenen ve teması ‘Zaman Geçer…’ olarak belirlenen Arkitera Seyahat Bursu 2017, gençlerin 20. yüzyıl ve sonrası mimarlığında zamanı ve kalıcılığı sorgulatmak için yola çıktı. Yarışma kapsamında Arkitera gençlerden; zamanın mimarlığa etkisini ve mimarlığın kalıcılığını sorgulayan bir rota belirlemesini isteyecek.

‘Arkitera Seyahat Bursu 2017’ kapsamında Arkitera ve Geberit bursiyer adaylarından; dünyanın ve/veya Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki gezi planları hazırlamalarını bekliyor. Ve değerlendirme kriterleri olarak;

  • Bursiyerin bireysel gelişimine katkı sağlamasına,
  • Arkitera’nın konuyla ilgisi göz önüne alınarak içeriğin tüm platformlarda konunun zenginleştirilmesine sağlayacağı katkıya,
  • Bursiyerin sunacağı bütçenin ekonomik olması, karşımıza çıkıyor.

Yarışma hakkında detaylı bilgi için www.arkitera.com


Geberit:
Temelleri 1874 yılında Albert Gebert tarafından atılan Geberit, 1905 yılında ahşap dış kaplamalı ve kurşun armatürlü ilk rezervuarı çalışır hale getirerek ve 1912 yılında patentini alarak tüm dünyada faaliyet gösteren Geberit Grup, Avrupa’da sıhhi tesisat sektörünün lideri konumundadır. Sıhhi tesisat ve vitfifiye alanlarında, özellikle merkez Avrupa’da hemen hemen tüm ülkelerde sektör lideri olarak varlığını devam ettiren Geberit 6 tanesi denizaşırı ülkelerde olmak üzere 35 üretim tesisine sahiptir. Genel merkezi İsviçre’de, Rapperswil-Jona’da bulunan şirket, 40 ülkede, 12,000 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Geberit, 2015 yılında 2.8 milyar CHF net satış açıklamıştır.