İstanbul Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Kuruldu!

Türkiye’nin en eski tarihli üniversitesi olan İstanbul Üniversitesi’nde Mimarlık Fakültesi kuruldu. İÜ Mimarlık Fakültesi’nin kurulması ile İstanbul Üniversitesi Fakülte Sayısı 23 oldu. Akademik kadrosuyla ilgili açıklama ise henüz yapılmayan fakültenin kuruluşu, üniversite tarafından aşağıdaki metinle duyuruldu:

“Resmi Gazete’nin 11 Mart 2017 tarihli sayısında yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile İstanbul Üniversitesi’nde Mimarlık Fakültesi kuruldu.

Eğitim Alanı Genişliyor

İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, İÜ Mimarlık Fakültesi’nin kurulmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Ülkemizin en köklü üniversitesi İstanbul Üniversitesi akademik ve bilimsel anlamda katkılarını sürdürerek eğitim alanında hizmet vermeye devam ediyor. Üniversitemizde kurulan bu yeni fakültemiz ile birlikte bilimsel gücümüzü sektörel alana aktararak daha da ilerilere taşıyacağız. İstanbul Üniversitesi olarak her zaman öncelikli amacımız ulusal ve uluslararası alanda başarılı meslek insanları yetiştirmek üzere nitelikli bir eğitim vermek” ifadelerini kullandı.

Ülkemizin Önemli Alanlarına Bilimsel Destek

İstanbul Üniversitesi mezunları, ülkemizde bilim, iş, sanat ve siyaset başta olmak üzere birçok alana şekil veriyor. İstanbul Üniversitesi, bilim dünyasına sağlanan katkının yanı sıra sektördeki nitelikli iş gücü ihtiyacının karşılanması anlamında da önemli bir yapıtaşı.

İstanbul Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde verilecek olan eğitim hizmeti ile mimarlık, tasarım ve planlama alanlarında önemli bir katkı sağlanacak.

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü