Nuri Öztaşkın: “Mobilya sektörü kayıt altına girmeye başladı”

Nuri Öztaşkın

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Nuri Öztaşkın, KDV oranın yüzde 8 bandına çekilmesiyle kayıt dışının önüne geçilebileceğini söyledi. Bu düzenlemeyle üretim ve satış yapan tüm mobilya firmalarının alınan karardan memnun olduğunu belirten Öztaşkın, verilen teşviklerle birlikte, esnafın ve sanayicinin yüzünün gülmeye başladığını belirtti.

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Nuri Öztaşkın, açıklanan KDV düzenlemesiyle mobilya sektörünün kayıt altına alınacağını düşündüklerini söyledi.

Öztaşkın: “Sektör kayıt altına girmeye başladı”

Bu düzenlemeyle mobilya satışlarında ciddi oranda artış yaşanmaya başladığını belirten Öztaşkın, yakın dönemde de bu artışın gözle görülür şekilde sektör rakamlarına yansıyacağı söyledi. Öztaşkın, “Düzenleme sayesinde üretim ve satış yapan tüm mobilya firmaları da alınan bu karardan oldukça memnun ve verilen teşviklerle birlikte, esnafın ve sanayicinin yüzü gülmeye başladı” dedi.

Markalı mobilyalara talep arttı

Öte yandan yüzde 8 bandına çekilen KDV ile tüketicilerin garantili ürün, satış sonrası hizmet ve 7/24 ulaşabileceği müşteri hizmetleri gibi sebeplerle markalı mobilyalara satın alma eğilimi gösterdiğini aktaran MOSDER Başkanı Nuri Öztaşkın, “Bu alım, sektörümüzdeki kayıt dışı pazarının daralmasına ön ayak oldu. Ayrıca, bu kararla sektörümüzün kayıt altına girme oranının artacağına ve KDV oranında yeni bir düzenleme olacağına inanıyoruz. Bu düzenleme sayesinde hem Devletimiz hem de mobilya sektörü kazanacak” diye açıkladı.