(Daikin)’den çevreci iklimlendirme konforu: “Mini VRV

İklimlendirme sektörünün Japon devi Daikin, mucidi olduğu VRV sistemlerin en kompakt modeli yeni nesil Mini VRV IV-S ile konfor ve tasarruf çıtasını daha da yukarı taşıdı. Daha az yer kaplayan, yüzde 28 daha yüksek enerji verimliliği sağlayan yeni nesil Mini VRV, daha düşük işletme maliyeti ve daha düşük COemisyonu ile çevreci bir iklimlendirme konforu sunuyor.

İklimlendirme sektörünün en geniş ürün gamına sahip olan Daikin, mucidi olduğu VRV teknolojisini yeni cihazlar ile geliştirmeye devam ediyor. Daikin’in VRV ailesinin en yeni ve en küçük üyesi olarak kullanıcılarına sunduğu yeni nesil Mini VRV IV-S, boyundan büyük özellikleri ile konfor ve tasarruf çıtasını daha yukarı taşıyor.

Daikin’in VRV klima sistemi ürün gamında en çok tercih edilen cihazlarından biri olan Mini VRV, yükseltilen dış ünite kapasite aralığı ile ofis, butik otel gibi ticari mekanlardan, konut ve villalara kadar tüm alanlarda daha yüksek performans sunuyor. Daikin Mini VRV daha küçük boyutları sayesinde her alana kolayca monte edilebiliyor. Sahip olduğu VRT (Değişken Soğutucu Gaz Sıcaklığı) teknolojisi ile yüksek enerji verimliliği sağlayan VRV’ler estetik görünümü ve sessiz çalışmasıyla da ön plana çıkıyor. Bütün bu özellikleri ile yüzde 28 daha yüksek enerji verimliliği sağlayan Daikin Mini VRV, kullanıcılarına daha tasarruflu ve daha çevreci bir iklimlendirme konforu sunuyor. Daha az yer kaplayan, daha fazla enerji tasarrufu yapan Daikin Mini VRV, daha düşük işletme maliyeti ve daha düşük CO2 emisyonu ile çevreci bir iklimlendirme sağlıyor.

Çok Daha Hafif, Çok Daha Verimli

Daire bazlı bağımsız uygulama avantajı sunan ve altı kat özel alaşımlı kondenser finleri bulunan Daikin Mini VRV dış üniteler, uzun ömürlü kullanım olanağına sahip olması ile de fark yaratıyor. Piyasadaki en kompakt ölçülere sahip Mini VRV Compact Seri 823 mm. yükseklikteki dış ünitesi ile balkon gibi dar alanlara montaj yapılmasını kolaylaştırıyor. Esnek montaj imkanı ile kolayca çatıya monte edilerek yer kaplamayan yeni nesil Mini VRV, ayrıca dış ünitenin görünmemesi istenen konut ve ticari uygulamalarında da mükemmel ve estetik bir çözüm sunuyor. Sadece 88 kg ağırlığında olan Mini VRV Compact Seri, kolay taşınabilirliği ve montaj süresinin kısalığı ile de beğeni topluyor. Bu arada esnek iç ünite bağlantısı ile Daikin split klima gamının Emura, Shira gibi şık iç üniteleri ile entegre olarak kullanılabilen Mini VRV S, kullanıcılarına hem estetik hem ekonomik bir iklimlendirme konforu sunuyor.

Kurulum, Kullanım ve Maliyet Avantajı

Daikin Mini VRV dış üniteleri, inverter kompresör teknolojisi sayesinde ihtiyaç olan kapasite kadar çalışarak sistemin verimliliğini artırıyor. Geniş borulama uzunluğu, borulama mesafesinde yükseklik farkı maksimum 70 metre olan Mini VRV, yaklaşık 10 katlı bir bina uygulamasında kullanılabiliyor. Esnek bir kurulum sağlayan Mini VRV, bahçe katı ve çatı arasında bile kurulum imkanı sağlıyor. Mini VRV-IV S Compact diğer modellere oranla daha hafif, daha estetik ve tasarruf oranı daha yüksek olmasıyla öne çıkıyor.

Mini VRV kurulum, kullanım ve maliyet açısından oldukça avantaj sağlıyor. Yüksek verim ve düşük işletme maliyetinin yanı sıra dış ünitelerin mümkün olduğunca az görünmesi ve az yer kaplaması sayesinde binaların dışında oluşan görüntü kirliliğini de ortadan kaldırıyor.