Türkiye’nin İLK Entegre Sağlık Projesi Mersin Şehir Hastanesi’nde (Yaktaş) İmzası!

Mersin Şehir Hastanesi’nin zeminleri Gerflor’un patentli inovasyon ürünü olan Evercare koruma kürlü zemin kaplama ürünleriyle kaplandı.

Türkiye’nin ilk entegre sağlık projesi olan Mersin Şehir Hastanesi’nde 135.000 m2‘lik zemin Gerflor ürünleriyle kaplandı. 328 bin m2’lik inşaat alanına sahip PPP bazlı proje 1.300 yatak kapasitesiyle Türkiye’nin en büyüğü konumunda. Yaklaşık 1.300 yatak kapasiteli Mersin Entegre Hastanesi’nin gerek sağlık birimlerindeki gerekse teknik hizmetler binasındaki zeminler, 4 bin kişilik istihdam ve günlük 6-8 bin hasta hizmeti karşılayabilecek aşınma üstünlüğüne sahip olacak.

img_0450

Geflor MipolamCosmo ürünü Yüksek Aşınma Direnciyle 135.000 m2 Hastane Zemininde Yerini Aldı

Gerflor patentli Evercare yüzey koruma kürüne sahip MipolamCosmo, hastane zeminlerinin 120.000 m2’lik önemli bir kısmında kullanıldı. Homojen vinil zemin kaplaması olan Cosmo, mat yüzeyli ve kolay bakım özelliğine sahip. Evercare koruma kürü sayesinde lekelenmelere karşı maksimum koruma sağlıyor. Hastanenin zeminleri MipolamCosmo sayesinde 25 yıl boyunca cila gereksinimini ortadan kaldırarak hastane yönetimini ekstra maliyetten kurtaracak. Yine 15.000 m2’lik ameliyathane ve görüntüleme alanları zeminleri iletkenlik özelliği olan MipolamElegance EL5 ürünleriyle kaplandı.

 

img_0462

Projelere Güç Katan Ürünler Sunuyoruz

Projeyle ilgili Yaktaş Yönetim Kurulu Başkanı Artuk Yakut şunları söylüyor: “Mersin Şehir hastanesi projesi zeminlerini hızlı ve istenilen zamanda başarıyla teslim ettik. Yaktaş’ın 22 yıllık tecrübesi, finans gücü ve Gerflor ürünlerinin çözüm odaklılığı ve yüksek performansı sayesinde Türkiye’nin en büyük sağlık projesine güç katacağımıza inanıyoruz. Sağlık yapılarının zeminlerinde Gerflor markamızla yıllardan beri, Türkiye’nin özel ve kamu hastanelerine zemin kaplama ve duvar koruma çözümleri sunmaktayız. Ürünlerimizin uzun ömürlü olması ve yüksek teknolojiyle üretimi sürecinde bünyesinde barındırdığı özellikler sayesinde, hastane zeminleri doğru bakımla yıllarca ilk günkü görünümünü ve dayanıklılığını muhafaza etmektedir. Yaktaş Ailesi olarak böyle bir projede yer almaktan gurur duyuyoruz. Yakın zamanda dünyanın en büyük entegre hastane projesine başladığımızı da bu vesileyle belirtmek isterim. Böylesi başarılı uygulamalar sektörümüzü daha da güçlendirecek.

img_0487

Yaktaş, Hijyenik Ürünleriyle Sağlık Yapıları Zeminlerinin Vazgeçilmezi

Yaktaş çok önemli projelerde mimarların çözüm ortağı olmaya ve zeminler sözkonusu olduğunda en yetkin uygulamaları gerçekleştirmeye devam ediyor. Sağlık sektöründe çok önemli projelerin zemin çözümlerini sağlayan Yaktaş, temsil ettiği ürünlerin geniş renk ve desen olanaklarıyla sağlık mekânlarında her alanı özelleştirmek için çözümler sunuyor. Leke tutmayan, hijyenik, kolay temizlenen ürünleriyle, mekanlara teknik performans sağlarken, kullanıcıların sağlığını ve çevreyi de koruyor.

img_0467


YAKTAŞ:
Yaktaş, 22 senelik tecrübesi, vinil, dokuma vinil ve karo halı zemin döşemelerinden oluşan geniş ürün yelpazesiyle estetik ve işlevselliği bir araya getiren çözümler sunuyor. Sektörün hijyenik, tasarım odaklı ve dayanıklı zemin çözümleri üreten öncü markaları Gerflor, Fitnice, ManningtonCarpets, Toucan-T Plank X, BentzonCarpets’ın Türkiye temsilciliğini yapan Yaktaş, ülkenin her köşesine yayılmış uzman satış ağı ve güçlü stok yapısıyla acil ihtiyaçlara hızla cevap veriyor. Benzersiz renk, doku ve desen seçeneklerinin bir arada görülebileceği ürünler, mimarların ve malzeme seçicilerin buluşma noktası Yaktaş Showroom’da incelemeye sunuluyor.