(ODE) Tedarikçi Buluşması’nda TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİNİN GELECEĞİ Konuşuldu

ODE Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan

Yalıtım sektörünün önde gelen şirketlerinden ODE, Tedarikçi Buluşması kapsamında Türkiye genelindeki 60’ın üzerindeki tedarikçisi ile bir araya geldi. ODE’nin yalıtımda dünya markası olma vizyonu doğrultusunda 2020 hedeflerinin paylaşıldığı ve 2016 yılının değerlendirildiği toplantıda, Tedarik Zinciri Yönetimi alanındaki son gelişmeler de mercek altına alındı.

Yalıtımda dünya markası olma vizyonu doğrultusunda her alandaki yatırımlarına ara vermeden devam eden ODE, tedarikçileri için değer yaratmaya devam ediyor. ODE Yalıtım’ın ‘Tedarikçi Buluşması’, ODE’nin Türkiye genelindeki 60’ın üzerindeki tedarikçisini bir araya getirdi. Etkinlik, ODE Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan’ın Türkiye inşaat sektörünü değerlendirdiği ve ODE’nin 2020 yılı vizyonunu paylaştığı açılış konuşması ile başladı. ODE Yalıtım Genel Müdürü Ali Türker ve ODE Yalıtım Genel Müdür Yardımcısı Kemal Direk’in 2016 yılı değerlendirmesi ve gelecek dönem öngörülerini anlattığı toplantıda ODE’nin 2017 yılının ilk fazında üretime başlayacak Eskişehir fabrikası ile ilgili de bilgi paylaşımında bulunuldu. Toplantı kapsamında Ernst&Young Türkiye Tedarik Zinciri Lideri Arda Karaçelebi ve Borusan Lojistik Tedarik Zinciri Çözümleri Grup Müdürü Dr. Canan Ölçer Sağlam’ın tedarik zinciri yönetimi ile ilgili son gelişmeler ve gelecek trendlerini aktardıkları sunumları da ODE tedarikçilerinden yoğun ilgi gördü.

Ali Türker: “İnşaat sektörü Türkiye ekonomisi için çok önemli bir potansiyele sahip”

ODE Yalıtım Genel Müdürü Ali Türker
ODE Yalıtım Genel Müdürü Ali Türker

ODE olarak paydaşları ile birlikte büyüdüklerini ve 2016 yılında bölgesel bir güç haline geldiklerini belirten ODE Yalıtım Genel Müdürü Ali Türker; “Geçtiğimiz 15 yıl içinde Türkiye’de inşaat sektöründe ortalama yüzde 4’e yakın bir büyüme gerçekleşti. Isı yalıtım pazarı 15 yılda ortalama %14, su yalıtımında bitümlü örtülerde ise aynı sürede ortalama %13,5’lik bir büyüme gerçekleşti. Bu rakamlar inşaat sektörünün Türkiye ekonomisi için çok önemli bir potansiyele sahip olduğunu gösteriyor. ODE olarak, sektörün önümüzdeki dönemde de benzer bir büyüme göstereceğini umuyoruz ve 5 yıllık iş planımızı da buna göre yaptık. Bu 15 yıllık sürede ODE’nin yıllık bazda birleşik büyümesi de ortalamada %22’nin üzerinde gerçekleşti. Bu büyümenin en önemli nedeni yalıtımda global marka olma vizyonumuz doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz yatırımlar. Önümüzdeki 5 yıllık dönemde, Eskişehir’deki dev üretim tesisimizin de faaliyete girmesi ile her yıl %25 büyümeyi hedefliyoruz. Değişen rekabet koşullarında global markalarla rekabet etmek için kapasitemizi artırarak, yüksek kalitede üretim yapmaya devam edeceğiz” dedi.