(PELİ PARQUET), en yeni tasarımları ile DOMOTEX’te…

Her yıl Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen “Domotex Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı” 14-17 Ocak 2017 tarihleri arasında düzenlenecek. Fuara her yıl katılan sektörün öncülerinden olan Peli Parquet, son trend ve teknolojilerin sergilendiği fuarda en son tasarımlarını nihai tüketici ile buluşturacak.

Dünyanın en büyük fuar alanında, dünyanın en büyük Halı ve Yer Döşemeleri Fuarı olan ve Almanya’nın Hanover Kenti’nde düzenlenen fuarı 2016 yılında 60 ülkeden 1.321 katılımcı ve 100 ülkeden 40.000’i aşkın kişi ziyaret etti.

Sektörün en son trendleri ve yenilikleri ile profesyonellerin buluşma noktası olan “Domotex Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı”na her yıl düzenli olarak katılan ve Türkiye’yi temsil eden firmalardan Peli Parquet en yeni tasarımlarını bu fuarda nihai tüketiciyle buluşturacak.

Fuara prestij amaçlı katılımın markaları adına önemli olduğunu belirten Peli Parquet İhracat Müdürü Murat Can Şahin “Geçtiğimiz yıllarda da bu fuara katılımımız sayesinde müşteri portföyümüzü daha da genişlettik. Suudi Arabistan, Etiyopya, Fas, Makedonya, İran gibi ülkelerle çalışmaya başladık. Rusya, Ukrayna, Belarus, Kazakistan, Kırgızistan ve yakın coğrafyaları da bu fuarda yakalamayı hedefliyoruz. Biz yurt içindeki yapılanmamızı aynı sistemle yurt dışında da uygulamak için çalışmalarımızı başlattık. Türkiye’deki bölge bayilerimiz gibi yurt dışında da çalıştığımız ülkelere bölge bayilikleri kurmak istiyoruz. İran pilot bölgemizdi. İran’da bu yapılanmanın temelleri atıldı bunu diğer ülkelerde de uygulayacağız. Yeni satış stratejilerimizle ihracatımızı bu yıl yüzde 100 artırmayı hedefliyoruz’’ diye konuştu.

Markanın fuarda öne çıkaracağı koleksiyonlar ise Vintage, Golden, Wood, Comfort ve Elegance koleksiyonları olacak. Peli Parquet fuarda 9. Hol – A42 numaralı stantta yerini alacak.


Turanlar Grup:
1953 yılında Hasan, Fuat ve Nihat Turan kardeşler tarafından kurulan; orman endüstrisi, kâğıt, gıda ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren bir şirketler grubudur. Üretim faaliyetlerini, Vezir Köprü Orman Ürünleri ve Kâğıt Sanayi A.Ş., Pelit Arslan Kontrplak Fabrikası A.Ş. ve Pelit İnşaat Kalıp Sist. San. ve Tic. AŞ.’de gerçekleştirmektedir. Vezirköprü Fabrikası grubun üretim konusunda lokomotifi konumundadır. 1996 yılında yapılan özelleştirmeyle alınan fabrika, 100 milyon Euro’yu aşan bir öz sermaye yatırımıyla Peli Parquet ve Peli Paper markalarının üretimini gerçekleştirmektedir.

Vezir Ağaç, yani Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş., Karadeniz Bölgesinin en büyük entegre orman ürünleri sanayi tesislerinden biridir. Üretimi olan Tutkal, MDF, Yonga Levha, Melamin Kaplı MDF-Yonga Levha, Laminat Parke ve Kontrplak ile bir entegre bir tesistir.