[Proje] : Şişecam Düzcam Showroom “Camdan İlhamlar”

Proje Adı: ŞİŞECAM DÜZCAM

SHOWROOM “CAMDAN İLHAMLAR”  

İSTANBUL, 2016

Mimari: DEMİRDEN DESIGN

İşveren: ŞİŞECAM

 

Tasarım ve uygulaması Demirden Design tarafından gerçekleştirilen Şişecam Düzcam Showroom’u güçlü, yalın duruşu ve yüksek kalite tasarım değerleri ile öncü rolünü sahipleniyor. Camın doğasına doğru etkileyici bir yolculuğa, keşfe davet ediyor. Çağdaş mimariye yeni bir cephe sistemini öneren showroom hem etkileyici hem de yenilikçi bir dış kabuğa sahip. Bu yapı Şişecam Düzcam’ın mimari camlarının yaratıcı kullanımına ilham verecek adeta saydam bir perde görevi görüyor. Farklı renkte camların farklı açılarla dizilimi ve üst üste gelmeleriyle oluşan bu görsel illüzyon ilgi çekici bir atmosfer yaratıyor.

Ürünlerin deneyimlerle keşfedildiği bir yapının kurgulandığı showroom, ham malzemelerin kullanımıyla samimi ve derin bir duygu yaratıyor. Özel aydınlatma sistemiyle yüzlerce plaka camın bir arada, uçarmışçasına sergilendiği ışıklı duvar ise çarpıcı bir etki yaratıyor. Ziyaretçilerin farklı ışık tiplerinde, farklı camların transparanlıklarını deneyimledikleri büyük bir tablo oluşturuyor. Işıklı duvar önünde yer alan Emniyet ve Güvenlik Camları kabini, Şişecam’ın özel geliştirdiği darbelere dayanıklı camlarının deneyimlenebileceği bir birim. Ziyaretçiler içine girerek lamine camların dayanıklılığını ölçen bir teste dahil olabilir. Hemen yanında ise ses yalıtımı sağlayan Gürültü Kontrol Camları kabini eğlenceli bir deneyim yaratıyor. Isı ve güneş kontrolünün farklı camlardaki etkisini göstermeyi amaçlayan Isıcam K Tüneli showroom’un merkezinde karşımıza çıkıyor.

Yüksek ısı veren infrared ampullerle çevrelenen bu tünelin içinden geçilerek, ısı ve güneş kontrolü sağlayan yalıtımlı camların standart camlara göre sağladığı konfor, şaşırtıcı şekilde kıyaslanabiliyor. 130 çeşit farklı nitelik ve kompozisyonda camın büyük ebatlarda sergilendiği kayar pano birimi markanın geniş ürün yelpazesini bir arada tanıtma imkanı sunuyor. Raylı sistemi sayesinde her ürünü teker teker inceleme rahatlığı sunan işlevsel bir tasarımı var. Her camın teknik özellikleri özel olarak geliştirilen grafik kodlama sistemi ile ürünlerin tutamaçlarında bulunmakta. Böylece ziyaretçiler her cam kombinasyonu hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabiliyorlar. Düşük ısılarda enerji tasarrufu sağlayan camların bulunduğu birim ise, dokunarak ve hissederek camın ısı yalıtım gücünün keşfedilmesi amacıyla tasarlanmış. Üzerinde ziyaretçilerin ellerini dokundurarak ısı geçirgenlik seviyelerinin farklılığını ölçebilecekleri dört çeşit cam bulunuyor. Yaşamı şekillendiren geniş ürün ailelerinin tanıtımının yapıldığı Şişecam Düzcam Showroom’unda mimari camların yanı sıra otomotiv, beyaz ev eşya ve güneş enerjisi camlarını inceleyerek, markanın cam dünyasındaki öncülüğünü yaşayabiliyorsunuz.

Cephe:

  • Şişecam Cam Ürünleri ve Hazır Masif Kaplamalı MDF panel

Bitirme İşleri:

  • Dekoratif Boya: Valpaint
  • Zemin: Mikrobeton Uygulaması
  • MDF üzeri doğal meşe kaplama,
  • Şişecam cam ürünleri,
  • Siyah boyalı metal profiller

Mobilya ve Aksesuar: Koleksiyon[masalar], Nurus [sandalyeler]

proje kartı