ANTPLATO’da Finale Doğru…

Ant Yapı’nın Basın Ekspres Yolu üzerinde yer alan, çevre dostu olarak tasarlanan, Türkiye’deki ilk ofis projesi Antplato’nun inşaatında sona yaklaşıldı.

Yurtdışında bugüne kadar birçok ofis projesine imza atan Ant Yapı, Türkiye’deki ilk ofis projesini yıl sonunda teslim etmeyi planlıyor.

İstanbul’un “yeni cazibe merkezi” olarak adlandırılan yükselen yatırım bölgesinde, toplam 35 bin metrekare inşaat alanında konumlanan Antplato; 10 bin m2 modern giydirme cam cephesi ile kesintisiz manzaraya ve aydınlık iç mekanlara sahip. Ofis binasını, teknolojik alt yapısıyla rezidans konforuyla buluşturan projenin yatırım değeri 50 milyon dolar

25 kattan ve 176 modüler birimden oluşan ve teslimatları 2016 Aralık sonu itibariyle gerçekleşecek olan Antplato’da, 80 m2 ve 172 m2 büyüklüğünde iki farklı ofis birimi yer alıyor. Bu birimler, kişisel tercihlere göre ister ofis ister “home office” olarak modüler ve esnek kat planlaması sayesinde 1032 m2‘ye kadar genişletilebiliyor. Kişiye özel ödeme planları ile özel indirimler uygulanan ofislerin metrekare bazında birim fiyatları ise 4 bin 500 TL’den başlıyor.

Hem konforlu, hem “yeşil” ofisler

Çevre dostu projeleriyle sektöründe öne çıkan Ant Yapı, Antplato’yu uluslararası alanda saygınlığı en yüksek yeşil bina çevresel etki değerlendirme metodolojilerinden, Amerika merkezli LEED kriterlerine uygun olarak ve LEED Gold adayı olarak tasarladı. Elektrikli ve hibrit araçların şarj edilebileceği özel alanlar da sunan proje, “yeşil kiralama modeli” ile ofisin enerji tasarrufunu bireysel kullanıcıların kontrolüne vererek de sürdürülebilir bir yaşam ve çalışma alanı sağlıyor.

Mehmet Okay
Mehmet Okay

Proje ile ilgili değerlendirme yapan Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, “Bugünün ofis tasarımında artık işlevsellik tek başına yeterli değil. Çalışma hayatının dolayısıyla günlük yaşamlarımızın büyük bölümünün geçtiği bu mekanlarda, bir takım kriterler olmalı. Çevreyle dost, tasarımı ferah tasarlanması gereken ofislerde, çalışanların mutluluğu dolayısıyla verimi düşünülmeli. Ant Yapı olarak, Türkiye’deki ilk ofis projemizi Basın Ekspres Yolu’nda, çağdaş ofisten beklenen tüm bu kriterlere uygun bir biçimde ve üstün inşaat kalitesiyle oluşturduk. Antplato’da inşaat sona yaklaşırken, mimari ekibimizin en iyiyi amaçlayarak hazırladığı örnek ofisler büyük beğeni gördü” şeklinde konuştu.