(Kastamonu Entegre), mühendis adayları ile buluştu!

Ağaç bazlı panel sektöründe Türkiye’nin global markası olan Kastamonu Entegre, 14-15 Kasım 2016 tarihleri arasında bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye Mühendislik Kariyer Fuarı’na (TÜMKAF’16) katıldı. Mühendislik, sanayi ve teknoloji alanında faaliyet gösteren sektörünün öncü firmaları ve kamu teknoloji kuruluşlarının katılımıyla gerçekleşen fuarda Kastamonu Entegre, deneyimli ve nitelikli mühendis adayları ile buluştu.

Hayat Holding’in çok uluslu iki büyük şirketinden biri olan Kastamonu Entegre, mühendislik mesleğine özel ulusal ölçekli ilk ve tek kariyer fuarı Mühendislik Kariyer Fuarı’nda mühendislik öğrencileri, yeni mezunlar ve kariyerinde yenilik arayan deneyimli mühendislerle TÜMKAF’ta buluştu. Kastamonu Entegre standında şirket hakkında detaylı bilgi edinen ziyaretçiler, firma yetkilileri ile yaptıkları birebir görüşmelerde, sektörel gelişmeler, insan kaynağı alanındaki fırsatlar, ihtiyaç duyulan iş gücü profili gibi pek çok konuda sorularını iletti.

Türk mühendislerinin inovasyon gücüyle, kendi elektriğini güneşten üreten, doğa dostu tesisleriyle Avrupa’da 4’üncü,  dünyada 7’nci sırada olan Kastamonu Entegre standına gelen deneyimli ve yeni mezun mühendisler aynı zamanda ilk elden özgeçmişlerini paylaşma fırsatı yakaladı.

Kastamonu Entegre’nin gerek yurt içinde gerekse yurt dışında gerçekleştirdiği yatırımlar ve kapasite artışları dolayısıyla yeni istihdam olanakları sağlamaya devam ettiğini belirten İnsan Kaynakları Direktörü Behiç Gülşen şunları söyledi: “Şirketin teknik operasyonlar bölümünde ağırlıklı olarak mühendisler, diğer bölümlerde ise fonksiyonla ilgili fakültelerden mezun veya benzer alanlarda iş deneyimine sahip kişiler istihdam edilmektedir.  2016 yılında yeni işe aldığımız çalışanların %30′ unu yeni mezunlar oluşturmuştur. 2017’de kadro planlarımızı oluştururken, yatırım ve büyüme planlarını dikkate alacağız. Bu süreçte kadrolarımızı yatırım hacmimiz ile uyumlu olarak optimum seviyede şekillendireceğiz.”

 


Kastamonu Entegre:
1937 yılında temelleri atılan Hayat Holding çatısı altında 1969 yılında kurulan Kastamonu Entegre, ilk tesisi olan Yonga Levha Fabrikası ile 1971 yılında Kastamonu’da üretime başladı. 2015 yılı itibariyle yıllık 2.4 milyon m³ MDF, 2.6 milyon m³ yonga levha, 70 milyon m² laminat parke, 19.5 milyon adet kapı paneli ile toplamda 5 milyon m³ ahşap levha üretim kapasitesine sahiptir. 2015 yılında 350 milyon euro yurtdışı faaliyetlerinden kaynaklı olmak üzere 1 milyar euro konsolide ciro gerçekleştiren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, Türkiye’de sektör liderliğinin yanı sıra Avrupa’da 4’üncü sırada, dünyada ise 7’inci sırada yer almaktadır. Kastamonu Entegre’nin yurt içinde Gebze, Kastamonu, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana’da, yurt dışında ise; Romanya, Bulgaristan, Rusya ve Bosna Hersek’te olmak üzere toplam 10 farklı lokasyonda 13 ayrı üretim tesisi bulunmaktadır. Toplam 93 ülkeye ihracat gerçekleştiren Kastamonu Entegre, 5 bin 500 kişiye istihdam sağlamaktadır. Kastamonu Entegre, ISO 9001 Kalite, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 50001 Enerji Yönetimi, FSC (Sürdürülebilir Orman Yönetimi) kalite sistemleri ile Medepan markalı MDF ürünleri için TSE E0 Belgesi ve dünyanın önemli sertifikalandırma kuruluşlarından WKI tarafından verilen CARB Phase2 (California Air Resources Board) ile TURQUALITY® Belgesi’ne sahiptir. Kastamonu Entegre, TSE ve Avrupa Normları’na (EN) uygun üretim yapmaktadır.
http://www.keas.com.tr