JARDIN EDEN’e “En İyi Müstakil Konut Ödülü”

Gayrimenkul sektörünü ‘’en iyiye teşvik etmek’’ amacıyla bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Sign of the City Awards’ta Pana Yapı’nın İzmir Çeşme’de hayata geçirdiği “Jardin Eden” projesi, ‘’En İyi Müstakil Konut’’ ödülüne layık görüldü. Pana Yapı adına ödülü, Pana Holding CEO’su Kürşat Ufuk ve Jardin Eden projesinin mimarı Ayyapı ortaklarından D. Turgut Çıkış, geceye ev sahipliği yapan Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı’nın elinden aldı.

Jardin Eden, Çeşme’nin en güzel koylarından birinde konumlanıyor. Eşsiz konumu ile denizin yeşili ile gökyüzünün mavisini buluşturan Jardin Eden 124 bin metrekarelik bir alan üzerinde, özel bir plaja sahip  3+1,4+1,6+2 tiplerinde 118 villa ve 1+1, 2+1 tiplerinin yer aldığı 6 konaktan oluşuyor. 44 villa ve 3 konağın yer aldığı ilk etabının tesliminin 2017 yılı Haziran ayında yapılması planlanıyor. İlk etap satışlarının yüzde 80’inin kısa bir sürede tamamlanması ve ikinci etap villalar için gelen yoğun talep nedeniyle Pana Yapı yetkilileri, sınırlı sayıdaki villa için ön talep almaya başlayacaklarını aktardı. İkinci Etapta yer alan villa ve konakların ilk fazının 2018 yılı Haziran ayında sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

1478848642_pana_yap___sotc_2016Jardin Eden, New York Times’ın 2016’da gidilmesi gereken 52 yer listesinde yer alan Çeşme’nin Şifne ilçesinde sakinlerine şehrin bunaltıcı kalabalığından uzakta, günlük koşturmaların ve trafik karmaşasının olmadığı bir yaşamı yılın 12 ayı sunuyor. Akdeniz ve Ege mimarisinin çizgilerini yansıtan Jardin Eden, yatırımcılarına, yeşil ve mavinin buluştuğu noktada çiçek kokuları arasında huzurlu bir yaşam vadediyor. Çeşme’deki bu ayrıcalıklı yaşama dahil olmak isteyenler için fiyatlar 1 milyon 735 bin TL ve 2 milyon 148 bin TL arasında değişiyor.

Her biri özel bahçeli ve tasarımlı villalar

Türkiye’nin en prestijli gayrimenkul ödüllerinden birini kazanmalarının gururunu yaşadıklarını belirten Pana Yapı İnşaat Grup Başkanı Mahir Şaşmaz, Jardin Eden’in deniz manzarasına hakim konumu, meydanları, kemerleri, otoparkları ve geniş bahçeler içine konumlanmış her biri en ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlanan villaları ile Çeşme’nin vazgeçilmezleri arasında yer aldığını söyledi. Projede, her villaya ait, yardımcının konaklaması için özel olarak ayrılmış müştemilat evi de bulunduğunu belirten Şaşmaz, “Ödüllü Jardin Eden projemizi, Güney Fransa ve Ege mimarisinden esinlenilerek ve harmanlayarak hayata geçirdik. Doğanın dengesini bozmadan, bulunduğu araziye uyum sağlayacak bir formda hayata geçirdiğimiz projemiz, toplam 124 bin metrekare alanla Çeşme’nin en büyük A+ villa projesi olma özelliğini taşıyor. Farklı tipte 118 villa ve toplam 6 ayrı konakta 60 rezidanstan oluşan Jardin Eden, her villanın ve her sokağın denize baktığı, sosyal olanakları arasında her villaya özel havuzların yanı sıra, çocuk havuzları, fitness, sauna ve hamamın da bulunduğu çok özellikli bir proje olarak fark yaratıyor” diye konuştu. Şaşmaz, projenin tercih edilme sebeplerinden birisininde, bölgenin en büyük marinası olacak Şifne Marina’ya yakın mesafede yer alması olduğunu söyledi.

Yılın her ayı lüks ve konforlu yaşam

Isıtmanın ısı pompası ile sağlanacağını, soğutma için fancoil sistem tercih edilen, su arıtma sisteminin yanı sıra 24 saat özel güvenlik ve house keeping hizmetlerinin de verildiği “Çeşme Jardin Eden”; akıllı ev teknolojisiyle sadece yaz aylarında değil, yılın 12 ayında da lüks ve konforlu yaşamın kapılarını aralıyor. Zeytin atölyesi, gençlik merkezi, butik fırın, market, kafe ve restoran gibi birçok sosyal alanında bulunduğu Jardin Eden’de müstakil yaşamın konfor ve hazzını yaşarken keyifli sosyal paylaşımların tadının çıkarılacağı alanlarda incelikle tasarlanmış ve planlanmış durumda. Proje; özellikle iş adamları, üst düzey yöneticiler, sporcu ve sanatçılar tarafından yoğun ilgi görüyor. Jardin Eden’deki ayrıcalıklı yaşama dahil olmak isteyenler için projede fiyatlar 1 milyon 735 bin TL’den başlıyor. Ilıca Plajı ile Alaçatı merkeze de 6 kilometre mesafede bulunan Jardin Eden, 150 milyon TL’nin üzerindeki yatırımla hayata geçiyor. Alaçatı’ya yapılması planlanan havalimanının, bölgenin ve projenin değerini daha yukarılara taşıması bekleniyor.