(Akçansa)’ya BETONDA MÜKEMMELLİK ödülü!

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, Amerikan Beton Enstitüsü’nün beton dünyasındaki en yenilikçi projeleri ödüllendirdiği yarışmada Yavuz Sultan Selim Köprüsü Projesi ile “Betonda Mükemmellik” ödülünün sahibi oldu.

Akçansa’nın, Yavuz Sultan Selim Köprüsü için Betonsa markasıyla özel olarak geliştirdiği 100+Beton adlı ürünü dünya kürsüsüne çıktı. Amerikan Beton Enstitüsü (ACI) tarafından düzenlenen Concrete Construction Yarışması’nda “mükemmellik ödülü”nün sahibi olan Akçansa, ödülünü 24 Ekim’de ABD’de düzenlenen bir törende aldı. Beton dünyasının en prestijli yarışması kabul edilen THE ACI Excellence in Concrete Construction Yarışması’nın ödül töreninde Akçansa’yı Genel Müdür Umut Zenar ile Hazır Beton ve Agrega Genel Müdür Yardımcısı Musa Keşaplı temsil etti.

Zenar: “Bu ödül, Türk mühendislerinin ve Türk işçisinin…”

Yavuz Sultan Selim Köprüsü Projesi için geliştirdikleri ürünün dünya literatürüne girdiğini belirten Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar, ödülü, projede emeği geçen Türk mühendisleri ve Türk işçilerine ithaf ettiklerini söyledi.

Zenar, “Tamamen Türk mühendislerinin geliştirdiği, Türk işçisinin büyük özveri ve alınteriyle ürettiği 100+ betonun aldığı bu ödülde herkesin büyük katkısı var. Cumhuriyetimizin 93. yılını kutladığımız bugünlerde dünyanın en prestijli ödüllerinden birini almak sektörümüz ve ülkemiz için gurur verici. Yaptığımız proje ve işlerde daha hevesli çalışmaya ve ülkemizi temsil etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.


Akçansa Hakkında
Temelleri 1967 ve 1974 yıllarında Akçimento ve Çanakkale Çimento ile atılan ve 1996 yılında bu iki şirketin birleşmesi sonucunda Türkiye’nin en büyük çimento üreticisi konumuna gelen Akçansa, bir Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortak kuruluşudur.

Çimento ve hazır beton üretiminde Marmara, Ege ve Karadeniz bölgelerinde faaliyet gösteren Akçansa, iştiraki olan Betonsa şirketi ile 1998 yılında birleşmesi sonucunda, Marmara ve Ege bölgelerine yayılmış 40’a yakın hazır beton tesisinde “Betonsa” markasıyla hizmet vermektedir. Diğer bir iştiraki olan Agregasa Agrega San.veTic.A.Ş. ile 2002 yılında birleşmiş ve agrega üretim faaliyetini “Agregasa” markası altında sürdürmektedir.

Akçansa; hem yurt içindeki müşterilerin hem de yurtdışındaki müşterilerin taleplerini karşılamak ve farklılıkların zor algılandığı bu sektörde fiyat unsurunun da ötesinde rekabet edebilmek amacıyla “üretim ve hizmette en kaliteli” olmayı hedeflemiştir.

Akçansa’nın vizyonu, tüm paydaşları tarafından güvenilen ve en çok tercih edilen iş modeline sahip şirket olarak, yapı malzemeleri sektöründe tüm sınırların ötesinde sürdürülebilir büyümektir.

Akçansa’nın misyonu, toplumsal, çevresel, yasal ve etik değerlere bağlı kültürü ile tüm sosyal paydaşları için değer yaratarak, toplumun yaşam kalitesini yükselten lider yapı malzemeleri şirketi olmaktır.