(Rigips)’den YÜKSEK YANGIN DAYANIMLI Çelik Kolon Giydirme Sistemler

Rigips’in bağlı olduğu Saint-Gobain Grubu tarafından ileri teknolojiyle üretilen çelik kolon giydirme sistemleri, yüksek kalite teknik özellikleri ve yangın mukavemetiyle yapılardaki taşıyıcı kolon ve kirişlerde uzun ömürlü kullanım performansı sağlıyor…

Türkiye’de 2001 yılından bu yana yapı malzemeleri sektöründe, yapı açıları, duvar ve asma tavan sistemleri konularında faaliyet gösteren Saint-Gobain Rigips’in bağlı olduğu Saint-Gobain Grubu tarafından üretilen ileri teknolojiye sahip çelik kolon giydirme sistemleri, yüksek yangın dayanımı ve uzun ömürlü kullanım sağlayan teknik özellikleriyle ön plana çıkıyor. Yangın dayanımı için özel olarak geliştirilen cam elyaf şilte kaplı Glasroc F levhalar ile giydirilen kolon ve kirişler yangın esnasında yüksek mukavemet göstererek yapının zarar görmesini en aza indirgiyor.

1476344450_rigips__3_

1476344448_rigips__4_

 

 

 

 

 

1476344450_rigips__1_Yangın esnasında ısıya maruz kalarak sıcaklık artışına bağlı şekilsel değişikliklere uğrayan taşıyıcı çelik kolon ve kirişlerde çelik kolon giydirme sistemleriyle bu durumun önüne geçiliyor. Yangın dayanımı için özel olarak geliştirilen ve farklı kalınlıklarda üretilen cam elyaf şilte kaplı Glasroc F levhalar ile binayı ayakta tutan taşıyıcı sistemin dengesi yangın esnasında korunarak yangının yıkıcı etkileri en aza indirgeniyor. Yalıtılan çelik kolon ve kirişlerin boyutlarına bağlı olarak tek kat ya da çift kat kaplanan Glasroc F levhalı çözümlerle yapılarda 180 dakikaya kadar yangın dayanımı sağlanabiliyor. Kaplanıldığı tüm bölümlerde yalıtım sağlayarak yangının yıkıcı etkisinin yapıya zarar vermesini önleyen çelik kolon giydirme sistemleri, bölme duvar, duvar giydirme ve asma tavan gibi diğer alçı levha giydirme sistemleriyle uyumlu olarak bir araya getirilebiliyor.

 

 


 

Saint-Gobain Grubu

Saint-Gobain, yenilikçi malzemeler, yapı ürünleri, yapı malzemeleri dağıtımı ve paketleme ana iş kollarında çalışmaktadır. Cam, boru, alçı ve alçı levha, yalıtım ürünleri, kaplama ürünleri ve yapı kimyasalları gibi malzemeleri üreten, işleyen ve dağıtımını yapan bir şirket olarak ham maddeleri, günlük yaşantımızın vazgeçilmez parçaları olan ürünlere dönüştürmekte ve geleceğin malzemelerini geliştirmek üzere çalışmalar yapmaktadır. Saint-Gobain Grubu şirketleri, 185.000’den fazla çalışanı ile 60’dan fazla ülkede faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde liderlik vizyonunu göstermektedir.

Saint-Gobain Rigips Türkiye

Saint-Gobain, inovatif malzemeler, yapı ürünleri, yapı malzemeleri dağıtımı ve paketleme ana iş kollarında faaliyet gösteren bir firmadır. Cam, boru, alçı ve alçı levha, yalıtım ürünleri, kaplama ürünleri ve yapı kimyasalları gibi malzemeleri üreten, işleyen ve dağıtımını yapan bir şirket olarak ham maddeleri, günlük yaşantımızın vazgeçilmez parçaları olan ürünlere dönüştürmekte ve geleceğin malzemelerini geliştirmek üzere çalışmalar yapmaktadır. Saint-Gobain Grubu şirketleri, 185.000’den fazla çalışanı ile 60’dan fazla ülkede faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde liderlik vizyonunu göstermektedir.

2001 yılından bu yana Rigips, Türkiye’de yapı alçıları, endüstriyel alçılar, duvar ve asma tavan sistemleri alanında hizmet vermektedir. Rigips’in genel müdürlüğü, üretim tesisleri ve alçı ocakları Ankara’dadır. Firmanın müşterilerin ihtiyaçlarını yakından takip etmek ve taleplere daha hızlı cevap verebilmek için İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Samsun’da bölge satış ofisleri bulunmaktadır. Üretiminin her aşamasında uyguladığı güvence sistemiyle kaliteden ödün vermeyen Rigips, uluslararası standartlarda üretim yapan büyük bir firmadır.