BETONART Yazarları ve Okurları 49 ve 50. Sayılar için MIXER’de buluşacak!

BETONART’ın 49 ve 50. sayıları için düzenlenecek olan yazar buluşması ve 7. Beton Tasarım Yarışması’nın ödül töreni, 8 Ekim Cumartesi günü akşamı MIXER’in Sıraselviler’deki mekânında gerçekleştirilecek.

Her sayıda farklı bir konuk editör işbirliği ile farklı bir temada hazırlanan mimarlık, tasarım ve sanat dergisi BETONART,  ele aldığı tema paralelinde o sayının konuk editör ve yazarlarının katılımıyla gerçekleştirdiği buluşmaları MIXER’de düzenliyor. BETONART’a katkıda bulunanların hem dergi ekibiyle hem de birbirleri ile tanışma, görüşme fırsatı bulduğu, dergi ekibi, konuk editör ve yazarlarla o sayının hikayesinin paylaşıldığı, sayfalara sığmayanların, akıllara takılanların hep birlikte tartışıldığı, tema ile sınırlı kalmayıp mimarlık, tasarım ve sanata dair gündemde ne varsa hepsinin konuşulduğu ‘BETONART  Yazar Buluşmaları’, serinin üçüncüsüyle MIXER’de devam ediyor.

Okurların katılımı ile de genişleyen MIXER’deki BETONART Yazar Buluşmaları’nın üçüncüsü, TÇMB ve VitrA’nın da katkılarıyla 8 Ekim 2016 Cumartesi günü,  Ezgi Tuncer ve Tayfun Gürkaş’ın konuk editörlüğünde hazırlanan“Dünyevileştirmeler” temalı 49. Sayı ile Orhan Kolukısa ve Ömer Kanıpak’ın konuk editörlüğünde hazırlanan “Suretler” temalı 50. özel sayı için bir arada gerçekleştirilecek.

MIXER’de yapılacak olan, 49. ve 50. sayıların konuk editörlerinin yanı sıra sayılara katkıda bulunanların da katılması beklenen üçüncü etkinliğinde BETONART, yazarları ve okurlarıyla buluşacak. Dünyevileştirmeler sayısına katkıda bulunanlar arasında Mahal Mimarlık, Halükar Mimarlık, GOA Mimarlık ve Zem Mimarlık ofisleriyle birlikte Işıl Baysan Serim, Ayça Beygo, Burak Altınışık, Bülent Diken, Neslihan Şık, Uğur Tanyeli, Eray Çaylı, Tolga Tüzün ve Gökhan Kodalak isimleri yer alıyor. Suretler sayısına katkıda bulunan isimler ise Atilla Yücel, Ahmet Önder, İdil Erkol, Pınar Gökbayrak, Oktay Orhun, Bilge Kalfa, Şebnem Şoher, Filip Dujardin, Cenk Hasan Dereli, Hakan Tüzün Şengün, Aydan Volkan, Özden Demir, Eser Yağcı, Didem Kılıçkıran, Nuri Kuzucan, Hülya Ertaş, Meriç Öner, Pelin Derviş, Hüseyin Yanar, Burçin Yıldırım ve Volkan Taşkın’dan oluşuyor.

Etkinlikte konuk editörlerle yapılacak olan sohbetin ardından, Haziran’da sonuçlanan Beton Tasarım Yarışması’nın ödül töreni, yarışmanın jüri üyeleri Cem İlhan, Nurbin Paker, Ferhat Hacıalibeyoğlu, Nilüfer Kozikoğlu ve Yeşim Hatırlı’nın katılımıyla gerçekleştirilecek.

BETONART’ın her sayısının ardından MIXER ile ortak olarak gerçekleştireceği bu buluşmalarda gerek entelektüel gerekse sosyal anlamda yeni bir çerçeve çiziliyor. Genç ve dinamik yapısıyla hem genç sanatçıları desteklemeyi hem de koleksiyonerlik kavramına yönelik bakışı değiştirmeyi kendine amaç edinen MIXER’in Sıraselviler’deki mekânında düzenlenecek buluşmalar ile MIXER, mimari ve sanatın kesiştiği noktaları sorgulamaya devam ediyor.


Betonart Yazar Buluşmaları #49 & #50

Tarih: 8 Ekim 2016

Saat: 17.00-19.00

Yer: MIXER

Sıraselviler Caddesi, No:35, 2. Bodrum Kat, Taksim, İstanbul


BETONART Hakkında

BETONART odağına beton malzemesini alan ve 3 ayda bir yayınlanan mimarlık ve tasarım dergisidir.

Betonun nitelikli ve yenilikçi kullanım örneklerine yer verirken mimari kültür, tasarım, teknoloji ve sanat ile okurlarını buluşturur. BETONART, Türkiye’nin en “nitelikli” mimarlık yayını olma özelliğini 2004’den beri koruyor. Ocak 2012’den itibaren Binat İletişim ve Danışmanlık tarafından yayınlanmaya başlanan dergi, bu tarihten itibaren dijital iletişime de olanak vererek bir yenilenme ve değişim sürecine girdi. 32.sayıdan itibaren bir konuk editör ve onun işlediği bir tema ile yayınlanıyor.

BETONART’ın okur kitlesi yapı sektörünün ve tasarım dünyasının tüm paydaşlarından oluşuyor. Betonla yapılan nitelikli tasarımların ön planda tutulduğu dergi, okurları iyi uygulama örnekleriyle buluştururken mimarlık kuramı, teknoloji, sanat ve tasarım gibi bu sektörün profesyonellerinin ilgi alanını 360 derece kapsayan bir içerik sunuyor.

www.betonart.com.tr

MIXER Hakkında

Modern sanat mekânı algısına farklı bir yorum getiren MIXER, çağdaş sanatın yükselen yeteneklerini keşfeden, özgün sanat eserlerine herkesin ulaşabilmesi amacına hizmet eden, ve özellikle bağımsız sanatçılar ile kendi koleksiyonlarını yaratan yenilikçi koleksiyonerlere hitap eden bir sanat platformudur.

www.mixerarts.com