(PETRA), (Milliken)’in ARTISTIC LIBERTIES serisini Türkiye’ye getiriyor!

Milliken’in post-punk ve sokak sanatlarını tarihsel ve klasik tarzlarla buluşturan çarpıcı serisi Artistic Liberties, PETRA ile Türkiye’de!

Milliken’in tasarım ekibinin elinden çıkma yeni koleksiyonu Artistic Liberties, geleneksel bir tasarım anlayışını çağdaş ve cüretkar hale getiriyor. Gösterişli desenlere sahip mücevherler, işlemeli ve sırmalı kumaşlar ile sokak sanatçılarının sprey boyalar kullanarak hayat verdiği çizimlerden ilham alan koleksiyonda karmaşık ve tesadüfi olanla, kontrollü ve zarif olan eşsiz bir uyumla bir araya geliyor.

Koleksiyon dahilinde öne çıkan iki tasarım “Outspoken Tradition” ve “Historic Clashes”, maceracı ve hatta aşırıya kaçan güçlü bir kimliğe sahip. Üçüncü tasarım “Without Reserve” ise daha ölçülü ve ince. Bu üç alternatif, sunulan iki “köprü” tasarım ile bir araya getirilebiliyor. Otuzdan fazla renk seçeneği de denkleme eklenince kombinasyon ve olasılıklar neredeyse sonsuza ulaşıyor.

Ticari, ofis ve çağdaş konaklama alanlarına yönelik tasarlanan Artistic Liberties, ev ve iş yeri arasındaki sınırların bulanıklaştırılması ihtiyacına da doğrudan cevap veriyor. İç mekan, baskın “Outspoken Tradition” veya avangart “Historic Clashes” tasarımları kaplanarak vurgulanabiliyor. Koleksiyon dahilindeki beş tasarım ve devasa renk yelpazesi, tasarımcıya tamamen cesur bir ürün ortaya çıkarması veya gerekli bulduğu yere renk ve desenle vurgu katması için seçenek sunuyor.

Artistic Liberties koleksiyonunda görülen yaratıcılığın bir sırrı da, Milliken’e özgü olan, son nesil Millitron® baskı teknolojisi. Millitron renklerin büyük bir keskinlikte yerleştirilmesini ve desenlerin tam olarak tasarımcının istediği şekilde ve yerde oluşturulmasını sağlıyor. Teknolojiyle yapılan denemeler ve sınırları zorlamak, tasarımcıların yeni alanlar keşfetme tutkusuyla birleşerek bu koleksiyonu mümkün kılıyor.

Artistic Liberties, %100 geri dönüştürülmüş naylondan elde edilen yüksek performanslı ECONYL® ipliği kullanılarak üretiliyor. Sıfırdan üretilmiş polimerlerden elde edilen ipliklerle aynı dayanıklılığı ve yaşam döngüsünü sunan ECONYL®, minimum %50 kullanıcı öncesi ve %50 kullanıcı sonrası içeriğiyle kaynak tüketimini ve atık oluşumunu azaltıyor. Milliken’in modüler zemin kaplamalarına uygulanarak yüksek sürtünmeyle halıların yerlerinde kalmalarını, ama aynı zamanda kolayca taşınabilmelerini sağlayan TractionBack® teknolojisine sahip halıları, LEED sertifikası için mevcut diğer modüler halılara kıyasla daha fazla puan kazandırıyor.

Artistic Liberties, İngiltere’de ISO14001 sertifikalı bir tesiste, etik yollarla elde edilmiş ve büyük ölçüde yerel materyallerle üretiliyor. Tüm Milliken ürünlerinde olduğu gibi “karbon nötr” sertifikalı olan koleksiyon, aynı zamanda CRI Green Label Plus/GuT sertifikasına sahip ve EPD tarafından onaylı. Yaşam döngüsünün sonunda güvenilir yolla geri dönüşüm işlemi, kullanıcılara Milliken’in “Carpet Take Back” uygulamasıyla bir seçenek olarak sunuluyor.


Milliken Hakkında

İngiltere’deki ödüllü tasarım stüdyoları ve üretim tesisleriyle Milliken, dinamik kolleksiyonlarla dolu bir tarihe sahip, lider bir halı tedarikçisidir. Küresel sezgiyi ulusal uzmanlıkla birleştiren Milliken, yüksek performanslı, usta mühendislikle imal edilmiş ürünler sunarak, inovasyon ve tasarımın ön safhalarına yerleşmiştir. 1865’de kurulan ve özel kimyasal, zemin kaplaması ve performans materyalleri gibi içeriklerle geniş bir disiplin yelpazesinde uzman çözümler sunan Milliken, dünyanın en büyük özel mülkiyete ait şirketlerinden biridir. 100 yıllık çevresel yönetimiyle, Milliken şirketleri ailesi dünyanın en sorumluluk sahibi imalatçılarından biridir. Milliken ormanlarındaki 526 kilometre kareye yayılmış ağaçların sürdürülebilir idaresi, yenilenebilir kaynakların kullanımı, dahili ve üçüncü parti enerji denetimleri ve çeşitli koruma projeleri içeren enerji yönetimi sistemi sayesinde Milliken karbon negatiftir. Tüm Milliken ürünleri sertifikalı karbon nötrdür. 2015’te Milliken, Ethisphere Enstitüsü tarafından 9 yıl üst üste  Dünya’nın En Etik Şirketleri’nden biri seçilmiştir.

Daha fazla bilgi için www.millikencarpet.com

PETRA Hakkında:

PETRA, tüm teknik özellikler ve çevreye saygı konusunda dünyanın en kaliteli karo halılarını sayısız ihtiyaca göre uygun renk ve desenle müşterilerine tam 20 senedir sunuyor. Zemin kaplama malzemeleri sektörünün lider kuruluşlarından biri olan PETRA, 1993 yılında kuruldu. 20 yılı aşkın süredir, hızla artan pazar payına ilaveten üstün kalite ve hizmet anlayışı ile kendine sektörde sağlam bir yer edindi. PETRA, temel firma prensiplerinden biri olarak her zaman bünyesinde çevreye ve insana faydalı ürünler barındırmayı benimsiyor.

Daha fazla bilgi için www.petratr.com